premiera: 2023 w Polsce: 2023dramatkomedia
Zakończony Sezonów: 1 Odcinków: 11
Warszawianka do opowieść o 40-letnim playboyu, który nieustannie musi walczyć z rzeczywistością. Produkcja należy do gatunku komediodramatów. Warszawianka jest serialem komediodramatycznym stworzonym przez Jakuba Żulczyka (Belfer, Ślepnąc od świateł) oraz Jacka Borcucha (Nieulotne, Wszystko, co kocham). Tytuł powstał początkowo na potrzeby platformy HBO Max, lecz ostatecznie został on wyświetlony przez SkyShowtime. Głównym bohaterem produkcji jest żyjący w Warszawie 40-letni playboy. Jest on powszechnie lubiany i posiada status miejskiej legendy. Nieustannie musi jednak walczyć z rzeczywistością i próbuje uchwycić sens swojego funkcjonowania we współczesnym świecie. W serialu wystąpili m.in. Borys Szyc, Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Zofia Wichłacz, Ilona Ostrowska, Paulina Gałązka oraz Jan Peszek. Zdjęcia kręcono w Warszawie.
Nasza ocena: 7,5/10
Warszawianka, w której Borys Szyc wciela się w stołecznego playboya, nie przez wszystkich oceniana jest pozytywnie. Jakub Żulczyk wyjawił, co może być tego przyczyną.
Filmy i seriale
Pamela Jakiel
18 października 2023
Warszawianka jest tym lepsza, im mniej serio traktuje swoją fabułę, zanurzając się w fantazyjnym świecie Czułego. Świat widziany jego oczami pochłania za sprawą absurdu i mitologizowania rzeczywistości, choć nie dzieje się to od razu.
Filmy i seriale
Krzysztof Lewandowski
27 czerwca 2023
Od tego tygodnia można oglądać nowy polski serial z Borysem Szycem w roli głównej – Warszawiankę. Ale zobaczcie, z czym jeszcze warto spędzić ten weekend przed ekranem.
Filmy i seriale
Edyta Jastrzębska
22 czerwca 2023
Warszawianka, serial, w którym Borys Szyc wciela się w czterdziestoletniego playboya, trafił dziś na SkyShowtime. Pierwsze recenzje są pozytywne i zapowiadają produkcję z duszą.
Filmy i seriale
Pamela Jakiel
19 czerwca 2023
Już wkrótce na platformę SkyShowtime zawita Warszawianka, produkcja Jakuba Żulczyka i Jacka Borcucha. Trailer zapowiada intrygującą serię.
Filmy i seriale
Pamela Jakiel
6 czerwca 2023
Platform streamingowych ci u nas dostatek – powie prawie każdy mieszkaniec nadwiślańskiego kraju. Czy zatem jest szansa dla debiutującego u nas SkyShowtime? Szansę na udaną rywalizację widzę w polskich tytułach.
Filmy i seriale
Krzysztof Lewandowski
14 lutego 2023