Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Stellaris (PC)

Stellaris: Nemesis
Stellaris: Nemesis

dodatek do gry15 kwietnia 2021

Dziewiąte rozszerzenie do kosmicznej strategii. Stellaris: Nemesis wprowadza szpiegostwo oraz urozmaica końcowy etap rozgrywki, pozwalając graczom zmierzyć się z ogromnym kryzysem albo też samemu zagrozić całej galaktyce.

Stellaris: Federations
Stellaris: Federations

dodatek do gry17 marca 2020

Ósme duże rozszerzenie do opracowanej przez wewnętrzne studio Paradox strategii Stellaris o zarządzaniu kosmicznym imperium. Dodatek Federations skupia się na rozbudowie dyplomacji oraz tytułowych federacji.

Stellaris: Ancient Relics
Stellaris: Ancient Relics

dodatek do gry4 czerwca 2019

Siódme rozszerzenie do kosmicznej strategii 4X Stellaris. W Ancient Relics odkrywamy tajemnice pradawnych ras; motywem przewodnim dodatku są cywilizacje Prekursorów, które poznajemy dzięki wykopaliskom archeologicznym.

Stellaris: MegaCorp
Stellaris: MegaCorp

dodatek do gry6 grudnia 2018

Kolejne rozszerzenie do popularnej kosmicznej strategii Stellaris autorstwa studia Paradox Interactive. Dodatek MegaCorp wprowadza możliwość wcielenia się w prezesa międzygwiezdnej korporacji, a także szereg nowych mechanik.

Stellaris: Distant Stars
Stellaris: Distant Stars

dodatek do gry22 maja 2018

Rozszerzenie do gry strategicznej Stellaris od Paradox Development Studio. W Distant Stars pojawiły się nowe scenariusze, dodatkowe technologie, kolejne układy planetarne oraz wielkie istoty z odległych zakątków wszechświata.

Stellaris: Apocalypse
Stellaris: Apocalypse

dodatek do gry22 lutego 2018

Czwarte rozszerzenie do uznanej kosmicznej strategii studia Paradox Interactive. Główną atrakcją dodatku są ogromne jednostki, w tym potężne Kolosy zdolne niszczyć całe planety. Oprócz tego pojawiły się nowe bonusy i ścieżki rozwoju dla fanów bardziej pokojowych rozwiązań oraz kosmiczni piraci.

Stellaris: Synthetic Dawn
Stellaris: Synthetic Dawn

dodatek do gry21 września 2017

Stellaris: Synthetic Dawn to opracowany przez studio Paradox Devevelopment dodatek do kosmicznej strategii 4X Stellaris, który koncentruje się na rozbudowaniu zawartości zamiast na wprowadzaniu rewolucyjnych zmian w rozgrywce. DLC wymaga posiadania podstawowej wersji gry i wzbogaca ją o możliwość pokierowania imperium maszyn, czyli cywilizacją, w skład której wchodzą wyłącznie roboty. Autorzy przygotowali cztery typy takich frakcji: niektóre mają neutralny stosunek do żywych istot, inne uważają je za plagę, którą trzeba wyplenić, a jeszcze inne traktują biologiczne organizmy niczym ukochane zwierzęta domowe, dbając o ich potrzeby, ale niedopuszczająca do podejmowania żadnych ważnych decyzji. Rozszerzenie wprowadza do gry także nowe Upadłe Imperium w postaci prastarej mechanicznej rasy oraz zmienia przebieg rebelii robotów, pozwalając nam wtedy wybrać, czy chcemy pokierować dotychczasową rasą, czy też przełączyć się na dowodzenie mechanicznymi buntownikami.

Stellaris: Utopia
Stellaris: Utopia

dodatek do gry6 kwietnia 2017

Niesamodzielne rozszerzenie do Stellaris – gry strategicznej typu 4X, nad którą pieczę sprawuje studio Paradox. Dodatek wprowadza szereg nowości i usprawnień, wśród których rolę pierwszoplanową odgrywa możliwość budowy tak zwanych megastruktur. Pod tą enigmatyczną nazwą kryją się gigantyczne obiekty pokroju sztucznych światów w kształcie pierścieni, czy nawet Sfer Dysona, a więc olbrzymich konstrukcji całkowicie otaczających gwiazdy, zdolnych do wykorzystania całej produkowanej przez nie energii. Ponadto, nic nie stoi na przeszkodzie, by tworzyć tak zwane habitaty, czyli duże stacje kosmiczne, jakie oferują dodatkową przestrzeń życiową dla podległego nam społeczeństwa. Stellaris: Utopia wnosi także system tradycji – wprowadzanie nowych idei cywilizacyjnych i gromadzenie tak zwanych Punktów Jedności ułatwia ekspansję naszego imperium i zapewnia bonusy do jego rozwoju. Listę nowinek zamyka możliwość ustanawiania praw i przywilejów dla poszczególnych ras.

Stellaris: Leviathans
Stellaris: Leviathans

dodatek do gry20 października 2016

Fabularne rozszerzenie do kosmicznej strategii czasu rzeczywistego Stellaris od Paradox Development. Największą nowością w Leviathans jest fabularna kampania, zatytułowana „War in Heaven”, w której gracz bierze udział w konflikcie Upadłych Imperiów. DLC nie wprowadza rewolucyjnych zmian do znanego z oryginału schematu rozgrywki, jednak niesie ze sobą nową rasę — tak zwanych Strażników — a także wnosi do świata gry Enklawy, czyli niezależne placówki, w jakich można handlować rozmaitymi dobrami i wymieniać surowce oraz pozyskiwać informacje na temat aktualnej sytuacji panującej w świecie gry. Stellaris: Leviathans działa w oparciu o technologię stworzoną na potrzeby „podstawki”, toteż oprawa graficzna stoi na identycznym poziomie. Deweloperzy zdecydowali się jednak zaimplementować nowe motywy muzyczne, towarzyszące graczom w zabawie.

Necroids Species Pack

cena: 28,99 zł

DLC29 października 2020

Czwarty Pakiet Gatunku do strategii Stellaris. Nekroidzi, inteligentna rasa nieumarłych czerpiąca ze śmierci pełnymi garściami, są w stanie tworzyć imperia w miejscach, w których inne cywilizacje nie miałyby racji bytu, rozkwitając na szczątkach nieszczęśników. Dodatek wprowadza nowe portrety, mechaniki, statki itd.

Lithoids Species Pack

cena: 28,99 zł

DLC24 października 2019

Trzeci Pakiet Gatunku do strategii Stellaris. Rozszerzenie wprowadza 15 portretów Litoidów i 1 portret Litoida-robota, unikalne mechanizmy funkcjonowania imperiów Litoidów, kolejne, oparte na minerałach modele statków i nowy zestaw głosów.

Humanoids Species Pack

cena: 34,00 zł

DLC7 grudnia 2017

Drugi Pakiet Gatunku do strategii Stellaris. Rozszerzenie wprowadza 10 nowych portretów dla humanoidów, kolejne modele cywilnych i militarnych statków rasy, trzy zestawy głosów i trzy zremiksowane utwory muzyczne.

Anniversary Portraits

cena: za darmo

DLC9 maja 2017

Darmowy dodatek zawierający pięć portretów obcych ras z pakietu Creatures of the Void (wcześniej zarezerwowanego dla graczy, którzy kupili omawiany tytuł w przedsprzedaży) i trzy nowe w ramach Anniversary Species Portrait Pack.

Horizon Signal

cena: za darmo

DLC5 grudnia 2016

Dodatek wprowadzający do gry nową linię fabularną, powiązaną z tytułowymi "sygnałami zza horyzontu". Jego współtwórcą jest pisarz Alexis Kennedy, mający na koncie m.in. współpracę z autorami gier Fallen London i Sunless Sea.

Plantoids Species Pack

cena: 28,99 zł

DLC4 sierpnia 2016

Dodatek będący pierwszym Pakietem Gatunku do strategii Stellaris. Rozszerzenie wprowadza nowy fenotyp z oryginalną szatą graficzną i animacjami. Do dyspozycji graczy oddano roślino-podobny gatunek, który wykształcił wrażliwość i rozpoczął ekspansję po całej galaktyce, zasadzając korzenie nowych cywilizacji, 15 portretów gatunku, kolejne modele dla cywilnych i militarnych statków rasy oraz nową grafikę pejzażu miasta.