Myśleliście, że największą zbrodnią w Night City są kradzieże czy rozboje? Producenci z CD Projekt RED pokazali co tak naprawdę jest złem wcielonym.
Night City to miejsce, w którym znajdziemy wiele różnych przestępców. Jedni kradną samochody, drudzy używają przemocy do osiągania swoich celów, a jeszcze inni popełnili naprawdę dziwaczne czyny, żeby znaleźć się na liście poszukiwanych. Jednym z takich NPC-ów jest oprych, który zraził do siebie wielu kulinarnych zapaleńców.
Powiedzmy sobie szczerze, zaimplementowanie takiej zawartości w Cyberpunku to po prostu żart ze strony twórców. Jeden z przeciwników jest poszukiwany przez NCPD z 3-gwiazdkowym stopniem zagrożenia. Pewnie myślicie, że jest to kolejny oprych, który naraził się policji Night City przemocą czy kradzieżami. Nic bardziej mylnego!
Ten NPC naraził się prawu za dokonanie Aktu Profanacji Pizzy. Postać ta nielegalnie użyła ananasa lub produktów ananasowych jako dodatek na swojej pizzy. Jak widać stróże prawa w Cyberpunku na serio biorą sobie wytwór włoskiej kuchni i dla nich taki czyn musi zostać surowo ukarany.
Jeśli ty go nie dopadniesz, to i tak zrobią to Włosi. Czas zarobić nieco eurodolarów.
- roos_de_baas
To naprawdę jest w grze?
(Jestem Włochem, więc jeśli to prawda, to zaraz włączę grę, by wymierzyć sprawiedliwość).
- NerY_05
Oczywiście jest to easter egg umieszczony celowo przez twórców. Od wielu lat w Internecie trwa spór czy ananas jest „kanonicznym” dodatkiem do pizzy czy jest to faktyczna profanacja włoskiego przysmaku. Jedno jest pewne, w CD Projekt RED jest to poważny problem, jeżeli oczywiście występuje.
W Cyberpunk 2077 występuje zdecydowanie więcej ciekawostek związanych z postaciami. Niekoniecznie chodzi tutaj o ich występki, a o same kreacje. Tym samym w Night City możemy spotkać mnicha Kan Ye, Hideo Kojimę czy nawet CJ’a i Big Smoke’a w nawiązaniu do sławnej misji z GTA: San Andreas. Zresztą sprawdźcie sami.
GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic
1