Najdroższe skiny CS:GO 2022

Ewa Ichniowska

17 listopada 2022, 10:38

reakcje3

Skiny w CSGO potrafią osiągać zawrotne ceny, które zmieniają się z roku na rok. Tutaj zebraliśmy kilka z aktualnie najdroższych skórek, jakie można nabyć na ogólnodostępnych giełdach.

Najdroższe skiny CS:GO 2022
Źródło fot. Tchuriki
i

Przez ostatnie 10 lat istnienia gry Counter-Strike: Global Offensive studio Valve wypuściło setki skinów broni. Choć głównym sposobem pozyskiwania skórek są wirtualne skrzynki, to giełdy, na których gracze sprzedają konkretne egzemplarze za prawdziwe pieniądze prężnie się rozwijają.

W zależności od stanu, kolekcji czy rzadkości, dana skórka może kosztować od kilku dolarów do setek tysięcy. Które są obecnie najdroższe na rynku, i co sprawia, że są tak cenione przez kolekcjonerów? Przedstawiamy zestawienie 5 skinów w CS:GO, za które przyjdzie nam zapłacić najwyższe sumy.

Warto zauważyć, że sytuacja na rynku stale się zmienia, a konkretne wartości przedstawione poniżej z czasem mogą ulec zmianie. Pod uwagę zostały wzięte skiny, które w chwili publikacji artykułu można kupić w więcej niż jednym egzemplarzu, w cenach pochodzących z renomowanych giełd.

Osobno podajemy też przegląd unikalnych skinów, które jako jedyne w swoim rodzaju są warte fortunę. W zestawieniu nie wzięliśmy zaś pod uwagę naklejek, które również potrafią osiągać jednak wysokie ceny.

5 najdroższych skinów w CS:GO

Ceny skinów dostępnych w grze mogą zależeć od wielu czynników. Jednym z nich jest stan; broń w CS:GO w miarę używania w walce niszczeje, co powoduje zmiany wizualne. Ślady użytkowania obniżają cenę, przez co skiny w stanie Factory New są najbardziej cenione.

Dostępność wersji Souvenir lub z atrybutem StatTrack – śledzącym liczbę pokonanych wrogów - danej broni także może mieć znaczny wpływ na jej cenę. Najlepszym przykładem jest numer jeden na liście – za AWP Dragon Lore w normalnej wersji zapłacimy „jedynie” 9127,44 dolarów. Oznaczałoby to czwarte miejsce w zestawieniu.

AWP | Dragon Lore, Souvenir

Najdroższe skiny CS:GO 2022 - ilustracja #1
AWP Dragon Lore. Fot. CSGO Skins

Stan: Factory New

Cena: od 283 909,40 dolarów

Część kolekcji Cobblestone, AWP | Dragon Lore została dodana do gry w 2014 roku. Skin zachwyca rysunkiem ziejącego ogniem smoka w stylistyce, która kreską i beżowym odcieniem przypomina średniowieczną rycinę.

Jak tłumaczy CSGO Skins, powodem, dla którego Dragon Lore osiąga tak wysoką cenę jest jego niedostępność jako drop w grze od 2019 roku. Wersję Souvenir można zdobyć z paczek z oficjalnych turniejów, jednak szanse są niewyobrażalnie niskie – jedynie 0.0004%. Wielu graczy traktuje zakup Dragon Lore jako inwestycję – trudno się dziwić, gdyż przez ostatnie 5 lat jego cena wzrosła o 500%.

Ursus Knife I Crimson Web, StatTrack

Najdroższe skiny CS:GO 2022 - ilustracja #2
Ursus Knife Crimson Web. Fot. CSGO Skins

Stan: Factory New

Cena: od 21 160,13 dolarów

Dostępny w grze od 2018 roku jako niezwykle rzadki drop – 0,26% prawdopodobieństwa – Ursus Knife Crimson Web robi wrażenie czarnym wzorem pajęczyny na kontrastowym szkarłatnym tle. Unikalna animacja i szykowny wygląd zyskał mu wielu fanów – oraz imponującą cenę.

M4A4 | Howl, StatTrak

Najdroższe skiny CS:GO 2022 - ilustracja #3
M4A4 Howl. Fot. CSGO Skins

Stan: Factory New

Cena: od 12 121,15 dolarów

Część kolekcji Huntsman, zyskał popularność ze względu na rysunek obnażającego kły wilka i czerwono-czarne wykończenie. Kolejnym powodem wysokiej ceny skina jest jego historia – autor grafiki zarządał usunięcia M4A4 Howl z gry w postępowaniu DMCA, przez co można było go zdobyć w grze jedynie przez krótki czas po przemierze w 2014 roku.

AWP | Gungnir

Najdroższe skiny CS:GO 2022 - ilustracja #4
AWP Gungnir. Fot. CSGO Skins

Stan: Factory New

Cena: 8 260.86 dolarów

AWP Gungnir, część kolekcji Norse wypuszczonej w 2019 roku, przyciąga wzrok wykończeniem w kolorze błękitu i kości słoniowej oraz efektownym rysunkiem włóczni Odyna, otoczonej nordyckimi wzorami. Warto zauważyć, że skin w stanie Factory New osiąga wysoką cenę pomimo tego, że nie występuje w wersji Souvenir czy StatTrak. Prestiżu dodaje mu za to fakt, że skina posiadają profesjonalni gracze tacy jak jasonr, b1t oraz kscerato.

AK-47 | Wild Lotus

Najdroższe skiny CS:GO 2022 - ilustracja #5
AK-47 Wild Lotus. Fot. CSGO Skins

Stan: Factory New

Cena: 8 247,49 dolarów

Część kolekcji St.Marc, jest dostępny jako drop z 0,64% prawdopodobieństwa. Zyskuje na wartości jako część kolekcji profesjonalnych graczy takich jak boltz, perfecto oraz auman. Skin w kolorze seledynowej zieleni, jest ozdobiony grafiką ciemno zielonych liści oraz fioletowych i pomarańczowych kwiatów lotosu.

Bezcenne unikaty

Poza dostępnymi dla szerszego grona graczy, w CS:GO istnieją także jedyne w swoim rodzaju skiny, unikalne ze względu na wzór lub naklejki na broni. Te wyjątkowe skórki znajdują się w rękach konkretnych graczy, a ich ewentualna sprzedaż i cena zależą przede wszystkim od woli właścicieli, a nie sytuacji na runku. Poniżej przedstawiamy trzy oszacowane jako najdroższe według GameRiv.

#387 Karambit | Case Hardened Blue Gem

Najdroższe skiny CS:GO 2022 - ilustracja #6
#387 Karambit Case Hardened Blue Gem należący do Blue King. Fot. GameRiv

Kolekcja broni Case Hardened wyróźnia się tym, że każdy z oznaczonych numerami wzorów jest inny. Tę cechę dzieli też seria Crimson Web. Najwyższą cenę osiągają wzory uznane za społeczność graczy za najbardziej efektowne.

#387 Karambit stał się legendą w społeczności graczy dzięki wyjątkowej patynie, jednolicie niebieskiej ze strony gracza. Nóż został sprzedany chińskiemu youtuberowi (którego pseudonim w tłumaczeniu z chińskiego oznacza Blue King – Niebieski Król) w 2016 roku za 100 tysięcy dolarów. W późniejszym czasie gracz otrzymał ofertę zakupu skina za ponad 1,4 miliona dolarów, ale ją odrzucił. Obecnie wartość skórki szacowana jest na 600 tysięcy dolarów.

#661 AK-47 | Case Hardened Scar Pattern 4 naklejkami Titan Holo

Najdroższe skiny CS:GO 2022 - ilustracja #7
#661 AK-47 Case Hardened Scar Pattern należący do dupreeh. Fot. GameRiv.

Znany także jako Scar Pattern, #661 jest uważany za najlepszy wzór Case Hardened dla AK-47. Nazwa pochodzi od złotej „blizny” w pobliżu tylnego celownika broni, która jest w większości jasnoniebieska. Wartość skina podnoszą 4 naklejki Katowice 2014 Titan Holo, obecnie najdroższe z dostępnych w grze.

#661 jest perełką kolekcji profesjonalnego gracza dupreeh. Obecnie szacowana cena to 400 tysięcy dolarów, jednak na Twitterze możemy znaleźć informacje o sprzedaży tego skina w 2021 roku za oszałamiającą kwotę 780 tysięcy dolarów.

Do transakcji miało dojść twarzą w twarz, płatność została dokonana gotówką. Po przeliczeniu na chiński juan, cena skina wynosiła 5 milionów w tamtejszej walucie.

AWP | Dragon Lore Souvenir z 4 naklejkami Titan Holo

Najdroższe skiny CS:GO 2022 - ilustracja #8
AWP Dragon Lore Souvenir 4x Titan Holo należący do lord belle. Fot. MattCS

Ten egzemplarz Dragon Lore Souvenir ogromnie zyskuje na wartości w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku ze względu na modyfikacje, które wykonał właściciel, usuwając naklejki Gold Foil i zastępując je naklejkami Katowice 2014 Titan Holo. Jego wartość szacuje się na około 250 tysięcy dolarów. Obecnie znajduje się w posiadaniu chińskiego gracza o pseudonimie lord belle.

Inwestycja nie dla każdego

Choć podane w artykule ceny i szacowane wartości skórek mogą z czasem się zmieniać, nie ma wątpliwości, że ceny najdroższych skinów w CS:GO zwalają z nóg. Nie każdy będzie gotów zapłacić dziesiątki czy setki dolarów za kosmetyczną zmianę, jednak ci, którzy się zdecydują mogą zyskać inwestycję, satysfakcję i respekt społeczności – a tak jak same skiny, te ostatnie są warte dokładnie tyle, ile gracz jest skłonny zapłacić.

Więcej na temat:   CSGO

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
3

CSGO właśnie otrzymało świąteczny update. Tak, miesiąc po czasie

Okolicznościowy update gry to zawsze miły gest ze strony producenta. Valve jednak swoim lenistwem i spóźnialstwem przy wczorajszej aktualizacji zaskoczyło i rozbawiło wielu graczy.

CSGO właśnie otrzymało świąteczny update. Tak, miesiąc po czasie

Ewa Ichniowska

26 stycznia 2023, 12:23

reakcje2

Kiedy nowa operacja w CSGO 2023?

Nowe operacje to coś, na co czekają wszyscy fani CSGO. Ale kiedy właściwie możemy spodziewać się debiutu kolejnego zestawu map? Tego dowiecie się w tym tekście.

Kiedy nowa operacja w CSGO 2023?

Ewa Ichniowska

12 stycznia 2023, 10:56

reakcje7

Komenda na kasę w CS:GO - wyjaśniamy jak jej użyć

Nielimitowana ilość pieniędzy w CS:GO jest bardzo ważna w trakcie rozgrywki z botami, gdyż umożliwia trening bez zbędnych ograniczeń. Tutaj dowiecie się, jakiej komendy użyć, by nie martwić się funduszami.

Komenda na kasę w CS:GO - wyjaśniamy jak jej użyć

Ewa Ichniowska

26 stycznia 2023, 17:44

reakcje1