Komenda na zmianę ręki w CS2 - wyjaśniamy problem

CS2

Komenda na zmianę ręki, to jedna z popularniejszych komend w CS:GO. W tym tekście wyjaśniamy, czy skorzystacie z niej także w CS2.

Komenda na zmianę ręki w CS2 - wyjaśniamy problem
Źródło fot. Valve Corporation
i

Macie swoje ulubione ustawienia z CS:GO? Jeśli tak, to pewnie będziecie chcieli, aby towarzyszyły wam także podczas rozgrywek w CS2. Warto o tym pomyśleć, żeby dużo płynniej wejść w aktualizację flagowego tytułu od Valve.

Niestety, deweloper nie przeniósł wszystkich ustawień i komend do nowej wersji gry. Wśród nich znalazła się jedna, z której korzystało wielu graczy.

Dlaczego komenda na zmianę ręki w CS2 nie działa?

Podstawowo, wszystkie postacie zarówno w CS:GO jak i w CS2 są praworęczne. Tym samym analogicznie broń znajduje się po prawej stronie ekranu. Część graczy, z różnych powodów, woli jednak, by broń w strzelankach znajdowała się po lewej.

Obecnie wiele strzelanek oferuje opcję zmiany stron. Taka możliwość była również w CS:GO, gdzie dzięki komendzie cl_righthand 0 można było przestawić broń na lewą część ekranu. Tym samym zrozumiałe jest zdziwienie graczy, którzy odkryli, że z CS2 komendę tę usunięto.

Lista usuniętych komend w CS2

To, że część komend i ustawień z CS:GO nie trafi do aktualizacji było wiadome już od pewnego czasu. Jednym z pierwszych, który poinformował graczy o planach developera był ThourCS, który na Twitterze prawie każdego dnia informuje fanów o nowościach związanych z nadchodzącą premierą.

Komenda na zmianę ręki w CS2 - wyjaśniamy problem - ilustracja #1
Źródło: Twitter/@ThourCS

Do gry nie trafiła (przynajmniej na razie) nie tylko komenda na zmianę ręki. Zrezygnowano również z opcji wyłączającej trzęsącą się broń (cl_bobamt), blokadę kamery po śmierci (cl_disablefreezecam), czy pociski wylatujące z naszego karabinu (cl_drawtracers_firstperson).

Póki co, komendy pozostają usunięte i nie wiadomo, czy finalnie trafią do CS2. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że Valve podąży za standardem konkurencji (jak np. Valorant) i przywróci graczom opcję zmiany ręki w swojej nowej wersji gry.

Więcej na temat:   CS2

Gracz CS2 stworzył „legalnego cheata” do gry. Wystarczy, że kupicie dobrą lupę

Jak oszukiwać w CS2? Najlepiej wcale, jeśli nie chcemy trafić na celownik VAC-a. Jeden z graczy unowocześnił jednak trik sprzed lat, który wciąż może być bardzo skuteczny albo przynajmniej zabawny.

Gracz CS2 stworzył „legalnego cheata” do gry. Wystarczy, że kupicie dobrą lupę

Bind na jumpthrow w CS2 - wyjaśniamy jak go użyć

CS 2 jest już na horyzoncie. Coraz więcej graczy testuje najnowszą wersję strzelanki od Valve, a niektórzy już przygotowują się do profesjonalnego grania. Tu dowiecie się jak ustawić jumpthrow.

Bind na jumpthrow w CS2 - wyjaśniamy jak go użyć

Wymagania CS 2 bez tajemnic. Sprawdźcie czy wasz komputer uciągnie FPS-a Valve

Wymagania sprzętowe CS 2 zostały w końcu oficjalnie ujawnione. Teraz możecie sprawdzić czy wasz sprzęt poradzi sobie z nową odsłoną FPS-a of Valve.

Wymagania CS 2 bez tajemnic. Sprawdźcie czy wasz komputer uciągnie FPS-a Valve