Kto był inspiracją dla Johnny'ego Silverhanda w Cyberpunku? Fani są podzieleni

Sebastian Grys

18 listopada 2022, 15:47

reakcje6

Johnny Silverhand jest jedną z bardziej lubianych postaci w Cyberpunku, ale nie wiadomo na kim dokładnie był wzorowany. Fan natknął się na pewną teorię, która odpowiada na to pytanie.

Kto był inspiracją dla Johnny'ego Silverhanda w Cyberpunku? Fani są podzieleni
Źródło fot. Steam
i

Johnny Silverhand jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną postacią z Cyberpunka 2077, ale korzenie jego kreacji nie są nam do końca znane. Fan odkrył jednak pewną teorię, która sugeruje, kto dokładnie mógł być inspiracją dla bohatera.

Pirackie korzenie?

Użytkownik AnnieLangTheGreat pochwalił się na Reddicie tym, co odnalazł na anglojęzycznej Wikipedii. Jak się okazuje, można tam przeczytać, że inspiracją dla Johnny’ego Silverhanda był John „Długi John” Silver. Kto to tak właściwie jest?

John Silver to postać fikcyjna występująca w powieści Wyspa skarbów, autorstwa Roberta Louisa Stevensona. Był piratem, pełnił rolę kucharza okrętowego i posiadał doskonałe umiejętności w walce nożem, kordelasem oraz pistoletem.

Tym, co jednak najbardziej wyróżniało go z załogi był fakt, że nie miał lewej nogi i nie zastąpił jej żadną drewnianą protezą. Był także właścicielem zielonej i wygadanej papugi. Jego kreacja znacznie przyczyniła się do aktualnego wizerunku pirata w popkulturze.

Fani są podzieleni

Kto był inspiracją dla Johnnyego Silverhanda w Cyberpunku? Fani są podzieleni - ilustracja #1
Źródło: Długi John Silver prowadzi Jima Hawkinsa, N.C. Wyeth

Zdania co do wiarygodności teorii są podzielone. Zauważono m.in., że na Wikipedii nie podano żadnego źródła wspomnianego wpisu, dlatego też mógł zostać utworzony przez kogokolwiek i niekoniecznie jest zgodny z prawdą.

Nawet jeśli byłoby w nim ziarno prawdy, to niektórzy nie zgadzają się, by prezentować tego typu nieoficjalne dane jako fakty w ramach internetowej encyklopedii.

Jeden użytkownik zauważył też, że Silverhand istniał zanim powstała gra (w ramach papierowego RPG-a), a wpis na Wikipedii sugeruje, jakoby Cyberpunk 2077 był debiutem postaci w jakichkolwiek tekstach kultury.

Obrońców teorii o powiązaniu z Wyspą skarbów jest więc niewielu, lecz autor wątku na Reddicie twierdzi, że podobieństwo między piratem a Johnnym leży po stronie wartości, za które walczyli. W końcu piraci byli przeciwnikami Kompani Wschodnioindyjskiej, a Johnny Silverhand darzył nienawiścią wielkie korporacje, w szczególności Arasakę.

Dodatkowo, imiona i nazwiska bohaterów, John Silver i Johnny Silverhand, brzmią bardzo podobnie i wydawać by się mogło, że jest to ewidentne nawiązanie do postaci stworzonej przez Roberta Louisa Stevensona.

Bezpieczniej założyć będzie jednak, że twórcy czerpali inspirację z wielu miejsc i nie ograniczali się do jednej fikcyjnej postaci.

Więcej na temat:   Cyberpunk 2077

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
6

Nowe utwory do Cyberpunka 2077 zapowiedziane, to dzieła społeczności

Znamy wyniki konkursu Growl FM, który wyłonił 14 nowych utworów do gry skomponowanych przez członków społeczności Cyberpunka. Zostaną dodane do gry w DLC Phantom Liberty.

Nowe utwory do Cyberpunka 2077 zapowiedziane, to dzieła społeczności

Sebastian Grys

1 lutego 2023, 14:01

reakcje1

Zwiedzanie siedziby twórców Cyberpunka 2077 do zgarnięcia na aukcji WOŚP

Fani gier CD Projekt Red mają okazję odwiedzić studio z Pawłem Sasko w roli przewodnika. Licytacja wciąż trwa, a środki wydane na wizytę trafią na konto WOŚP.

Zwiedzanie siedziby twórców Cyberpunka 2077 do zgarnięcia na aukcji WOŚP

Sebastian Grys

30 stycznia 2023, 16:00

reakcje1

Gitara Johnny'ego Silverhanda z autografem Keanu Reevesa trafiła na aukcję WOŚP

Replika gitary Johnny'ego Silverhanda z gry Cyberpunk 2077 została wystawiona na aukcję WOŚP. Licytacja nadal trwa, więc wciąż macie szansę, by zdobyć wyjątkowy gadżet.

Gitara Johnny'ego Silverhanda z autografem Keanu Reevesa trafiła na aukcję WOŚP

Sebastian Grys

27 stycznia 2023, 11:15

reakcje10