Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Poza grami Gadżety 2 marca 2006, 10:48 Krystian Smoszna

Test słuchawek Steel Sound 5H

Steel Sound 5H to świetny produkt firmy Steelpad. Solidne wykonanie, wysoka jakość dźwięku oraz niezbyt wygórowana cena to oferta, nad którą warto się zastanowić. Zwłaszcza, jeśli dużo czasu spędzamy przy FPS-ach, rozkoszując się trybem multiplayer.

O sile „stalowego dźwięku” najlepiej przekonać się podczas zmagań „jeden na jednego” w trybie multiplayer. Gra na słuch w czwartą odsłonę Quake’a była z pewnością o wiele efektywniejsza, gdy na uszach miałem omawiane słuchawki. Dokładne określenie kierunku ruchu gracza oraz perfekcyjna słyszalność podnoszonych przez niego przedmiotów, daje dużą przewagę, zwłaszcza jeśli doskonale zna się mapę. Co prawda daleki jestem od powtarzania reklamowej papki producenta, że dzięki Steel Sound 5H umiejętności grającego wzrastają, ale nie da się ukryć, że słuchawki bardzo ułatwiają potyczkę. Ogromnym plusem jest też wbudowany mikrofon, który oferuje znakomite możliwości wszystkim graczom korzystającym z połączenia głosowego.

Podsumowanie

Steel Sound 5H to ciekawa alternatywa dla graczy, których nie stać na słuchawki z górnej półki. Co prawda dla wielu z Was kwota 350 zł może się okazać zbyt wygórowana, ale trzeba wziąć pod uwagę, że bardzo dobry sprzęt tego typu kosztuje nawet kilkaset złotych więcej. W porównaniu z podobnymi słuchawkami Creative HQ-2300D (przynajmniej pod względem ceny, bo te ostatnie są tańsze o zaledwie 30 złotych), duński produkt wydaje się być znacznie lepszy.

Należy jednak pamiętać, że Steel Sound 5H pokazują swoją siłę dopiero w wersji z kartą dźwiękową, która w zestawie – o czym wspominałem już wyżej – kosztuje dodatkowe 70 zł. To niewiele za możliwość delektowania się dźwiękiem w technologii Xear 3D. Na plus takiego zakupu przemawia również fakt, że karcie wystarcza port USB, nie trzeba więc wkładać jej do komputera. Posiadając oba urządzenia możemy być pewni, że dźwięk będzie zawsze tak samo dobry, bez względu na to, do jakiego sprzętu go dołączymy, a to z kolei może się przydać stałym bywalcom różnego rodzaju turniejów.

Osobiście uważam, że Steel Sound 5H to kolejny, świetny produkt firmy Steelpad. Solidne wykonanie, wysoka jakość dźwięku oraz niezbyt wygórowana cena to oferta, nad którą warto się zastanowić. Zwłaszcza, jeśli dużo czasu spędzamy przy FPS-ach, rozkoszując się trybem multiplayer.

Krystian „U.V. Impaler” Smoszna

Dane techniczne słuchawek:

pasmo przenoszenia: 16–28 kHz

impedancja: 40 ?

SPL @ 1 kHz, 1 Vrms – 110 dB

Dane techniczne mikrofonu:

pasmo przenoszenia: 75 – 16 kHz

impedancja: 2 ?

czułość: -38 dB

Kabel: 1 + 2 metry (w sumie 3 metry)

Złącze: 2 x Jack (3,5 mm), karta dźwiękowa przez port USB 2.0

Wymagania systemowe: Windows 98/ME/2000/XP, Mac OS

1 2 3 4 5