Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Poza grami Programy 18 listopada 2010, 15:03 Przemysław Zamęcki

Przewodnik po Xbox LIVE

W niniejszym artykule spróbujemy przybliżyć kilka zagadnień, które mogą sprawić problem początkującym użytkownikom konsoli Xbox 360, mając nadzieję, że uwagi te okażą się pomocne.

W końcu, po niemal pięciu latach oczekiwań, Xbox LIVE oficjalnie zawitał do naszego kraju. Co prawda usługa ta nie oferuje w Polsce tego wszystkiego, do czego mają dostęp mieszkańcy bogatszych zachodnich państw, niemniej jednak możliwość wpisania własnego adresu wielu osobom wydaje się nie do przecenienia.

W niniejszym artykule spróbujemy przybliżyć kilka zagadnień, które mogą sprawić problem początkującym użytkownikom konsoli Xbox 360, mając nadzieję, że uwagi te okażą się pomocne.

Zakładanie konta

Założenie konta na Xbox LIVE odbywa się z poziomu konsoli. O jego stworzenie zostaniesz poproszony od razu po wczytaniu interfejsu, ale wyłącznie w przypadku nowego sprzętu (jeżeli już posiadasz jedno konto, wejdź w zakładkę profilu będącą częścią działu Moja konsola Xbox i wybierz opcję Przełącz profil).

Wybierz opcję Utwórz profil.

Na następnej stronie musisz wprowadzić nazwę swojego profilu, czyli inaczej mówiąc, tag gracza. Jeżeli nie zamierzasz podpinać konsoli do Internetu i korzystać z Xbox LIVE, nazwa profilu nie ma żadnego znaczenia. W przeciwnym przypadku otrzymasz na późniejszym etapie tymczasowy tag, który jeden raz będziesz mógł zmienić na inny, bez konieczności wydawania na ten cel punktów Microsoftu.

W dalszym etapie zakładania konta wybierz wygląd swojego awatara, a następnie użyj opcji Zapisz i wyjdź, po czym konsola powróci do ogólnego widoku interfejsu użytkownika.

Założenie konta na konsoli jest tylko pierwszym krokiem. Kolejnym powinno być dołączenie do społeczności Xbox LIVE. Aby ściągać dema czy kupować gry arcade, niezbędne jest podłączenie konsoli do Internetu. Jeżeli jesteś pewny, że konsola powinna łączyć się z siecią, wciśnij przycisk Guide na kontrolerze i wybierz opcję Dołącz do usługi Xbox LIVE.

Aby móc przejść dalej, zostaniesz poproszony o zakończenie bieżącej sesji, po czym pojawi się ekran powitalny Xbox LIVE.

Wciśnij Kontynuuj, a następnie podaj swoje imię i adres e-mail, który jednocześnie umożliwi zalogowanie się na swoim koncie poprzez stronę http//www.xbox.com/pl-PL/ w przeglądarce komputera. Kolejnym krokiem będzie podanie hasła, które zostanie skojarzone z wpisanym wcześniej adresem poczty. Zostaniesz poproszony o powtórzenie hasła. Wpisz je i zaakceptuj.

Zawsze istnieje ewentualność zapomnienia hasła, wobec czego ważna jest opcja jego wyzerowania. Następny ekran umożliwi Ci wybranie jednego z pytań kontrolnych, przy ewentualnej próbie ustanowienia nowego hasła. Po wybraniu któregoś z pytań wpisz na kolejnym ekranie swoją tajną odpowiedź i zatwierdź ją.

Następnie podaj swoją datę urodzenia i kliknij Gotowe.

Po wprowadzeniu daty urodzenia wyświetli się seria ekranów, dzięki czemu będziesz mógł jeszcze raz dokładnie sprawdzić, czy podałeś właściwe dane, oraz zaakceptować warunki utworzenia konta. Po udzieleniu odpowiedzi pozytywnej konto zostanie utworzone, zaś Ty poinformowany, jaki został Ci przydzielony tag gracza. Nie przejmuj się, że nie brzmi on tak, jak na przykład Twoja ksywka. Masz prawo do jednorazowej, darmowej zmiany tagu. Zanim się jednak tym zajmiesz, możesz zechcieć wykupić uprzywilejowane konto Gold, co zaoferuje jeden z kolejno wyświetlanych ekranów. Jeżeli zechcesz je wykupić, potwierdź to, klikając Uzyskaj konto Gold!

1 2 3 4