Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Bronie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves poradnik Uncharted 2: Among Thieves

W przypadku trofeów związanych z użyciem broni, będziesz mieć możliwość zdobycia aż czternastu (niestety wszystkie będą z brązu) - Bronie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

W przypadku trofeów związanych z użyciem broni, będziesz mieć możliwość zdobycia aż czternastu (niestety wszystkie będą z brązu). Niektórego z nich będą wymagały sporo wysiłku do odblokowania. Przed przystąpieniem do kolekcjonowania, zapoznaj się listą trofeów i upewnij się, że dzierżona przez Ciebie broń, umożliwi Ci odblokowanie nagrody. Niektóre typy pukawek nie zostały uwzględnione, przez co walka nimi będzie nieuzasadniona.

50 Kills: 92FS - 9mm (brąz): pierwszy raz na tę broń natkniesz się w rozdziale szóstym. Nosząc ją, nie pomyl ze zwykłym pistoletem dostępnym niemal od początku gry. Biorąc pod uwagę, iż po raz pierwszy pojawia tak wcześnie, nie powinieneś mieć problemów z zabiciem pięćdziesięciu przeciwników.

50 Kills: Micro - 9mm (brąz): pod tą dziwnie brzmiącą nazwą kryje się wszystkim dobrze znane Uzi. Po raz pierwszy natkniesz się na nie w etapie piątym, przez co będziesz mieć mnóstwo czasu na wyeliminowanie pięćdziesięciu przeciwników (w trakcie etapu 22 będziesz mieć wiele okazji do skorzystania z tej broni).

1 - Bronie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry
30 Kills: Wes - 44 (brąz): po raz pierwszy natkniesz się na tę pukawkę pokonując rozdział 4 - Bronie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

30 Kills: Wes - 44 (brąz): po raz pierwszy natkniesz się na tę pukawkę pokonując rozdział 4. Jest to bardzo przydatna i skuteczna broń, gdyż zabija jednym strzałem. Wyeliminowanie wymaganych 30 przeciwników nie powinno stanowić problemu.

30 Kills: Desert - 5 (brąz): broń tę po raz pierwszy dostaniesz w trakcie pokonywania etapu 5, następnie będziesz mieć z nią dłuższą przerwę, by znów natknąć się na nią w okolicy połowy gry. Z uwagi na to, że zawsze będziesz mieć do niej mało amunicji, radzę korzystać z niej tak często, jak to tylko możliwe, aż do odblokowania trofeum.

20 Kills: Pistole (brąz): ten mizernie wyglądający pistolet, tak naprawdę jest pomniejszoną wersją strzelby. Jak tylko się na nią natkniesz - po raz pierwszy w etapie 9 - korzystaj z niej tak często, jak to tylko możliwe. Dwadzieścia trupów to nie dużo, ale miej na uwadze, że nigdy nie będziesz posiadać do niej dużo amunicji.

70 Kills: FAL (brąz): jest to karabin maszynowy, który zdobędziesz już podczas pokonywania rozdziału 5. Jak tylko wejdziesz w jego posiadanie, rozpocznij eksterminację za jego pomocą, gdyż musisz pokonać aż 70 przeciwników, a kilka etapów później pojawi się kolejny, jeszcze lepszy karabin.

70 Kills: M4 (brąz): ów niezwykle silny karabin po raz pierwszy pojawi się w rozdziale 13. Od tego momentu, będziesz trafiać na niego bardzo często, przez co pomimo iż ukończyłeś połowę gry, nadal będziesz mieć mnóstwo czasu na odblokowanie trofeum (po zabiciu 70 przeciwników).

50 Kills: Dragon Sniper (brąz): pod tą tajemniczą nazwą kryje się karabin snajperski. Znajdziesz go kilkakrotnie podczas przechodzenia gry, w specjalnie wyreżyserowanych miejscach. Między innymi w rozdziale 12, tuż przed jego końcem. Będąc w wagonie pociągu, zostaniesz zaatakowany niemal ze wszystkich stron. Na szczęście otrzymasz również opisywaną broń. Wykończ za jej pomocą jak największą ilość przeciwników. Druga okazja, która pozwoli Ci wyeliminować dużą ilość oponentów, nadarzy się podczas rozdziału 22. Znajdziesz się wówczas w sytuacji, w której z oddalonych czterech wież, w Twoim kierunku strzelać będą snajperzy. Na szczęście sam zdobędzie podobną broń, dzięki czemu będziesz się mógł bronić.

2 - Bronie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry
Po lewej wspomniany fragment rozdziału 12, po prawej 22 - Bronie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Po lewej wspomniany fragment rozdziału 12, po prawej 22.

30 Kills: Moss - 12 (brąz): jest to podstawowa strzelba w grze, a jej obecność będzie odnotowana już od początkowych etapów. Z tego też powodu będziesz mieć dużo czasu na wyeliminowanie za jej pomocą 30 nieprzyjaciół i zdobycie opisywanej nagrody.

70 Kills: SAS - 12 (brąz): jest to drugi rodzaj strzelby, nieco mocniejszy. Natkniesz się na niego stosunkowo późno, gdyż dopiero w trakcie pokonywania etapu 22. Biorąc to pod uwagę, korzystaj z niego jak najczęściej, gdyż do zabicia będziesz mieć aż 70 przeciwników.

50 Kills: M32 - Hammer (brąz): jest to bardzo potężna broń, przez co rzadko spotykana. Granatnik, gdyż o nim mowa, po raz pierwszy pojawi się w rozdziale 6 i najlepiej jest już w nim uzyskać opisywane trofeum. Będzie Ci bardzo ciężko wykończyć 50 przeciwników, dlatego jak tylko będziesz mógł, korzystaj właśnie z granatnika, po czym wczytaj ostatni punkt kontrolny raz jeszcze (czasami przed zabiciem ostatniego oponenta, by uniknąć w ten sposób zapisania się stanu gry). W trakcie pokonywania etapu 19 i walki na dachach w końcowym fragmencie rozdziału, natkniesz się na dwóch przeciwników z ów bronią. Będzie to ostatnia tak dobra okazja, na wyeliminowanie pokaźnej liczby przeciwników za jej pomocą.

3 - Bronie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry
Opisywany fragment etapu 19 - Bronie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Opisywany fragment etapu 19.

30 Kills: RPG - 7 (brąz): wyrzutnia rakiet po raz pierwszy pojawi się na początku etapu 6, gdzie wchodząc na ciężarówkę, odbierzesz ją przeciwnikowi. Niestety posiadać będzie mało pocisków (2), przez co zabicie 30 oponentów i uzyskanie nagrody - nawet wczytując punkt kontrolny - byłoby zbyt pracochłonne. Z tego też powodu polecam ukończenie gry i dopiero wtedy wrócenie do tego fragmentu rozgrywki.

4 - Bronie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry
Wspomniana ciężarówka z początku rozdziału 6 - Bronie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Wspomniana ciężarówka z początku rozdziału 6.

200 Kills: GAU - 19 (brąz): zabicie 200 przeciwników za pomocą ciężkiego karabinu maszynowego to jedno z najcięższych i najbardziej czasochłonnych trofeów w całej grze (o ile nie najbardziej). Na ów broń natkniesz się bardzo rzadko, a najlepszą okazją do jej użycia będzie starcie w rozdziale 19. Po przejściu przez budynek - mniej więcej w połowie etapu - i pokonaniu dwóch drabin, znajdziesz się na dachu budynku. Dojdzie tam do starcia z wieloma przeciwnikami. Część z nich możesz pokonać właśnie przy użyciu opisywanej broni. Znajdziesz ją w pierwszym budynku na wprost od startowego dachu (wskocz przez niebieską klapę w dachu, albo przez drzwi na dole).

Pamiętaj jednak, że istnieje jeszcze możliwość odblokowania nagrody przy użyciu usprawnień i broni ze sklepiku. Wystarczy ukończyć grę, kupić opisywaną broń, do tego usprawnienie z nieskończoną amunicją i władować etap z największą ilością przeciwników. Więcej szczegółów na końcu rozdziału.

5 - Bronie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry
Opisywany budynek z etapu 19 - Bronie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Opisywany budynek z etapu 19.

30 Kills: Mk-NDI (brąz): granat, bo o nim mowa, to jedna z najczęściej pojawiających się i używanych broni w całej grze. Z tego powodu zabicie za jego pomocą 30 przeciwników to czysta formalność.

UWAGA: po ukończeniu gry na danym poziomie trudności, będziemy mieli możliwość kupienia w sklepiku różnych rodzajów broni i szeregu usprawnień. Za ich pomocą odblokowanie niektórych trofeów - szczególnie związanych z pukawkami - jest znacznie łatwiejsze. Pamiętaj jednak, że bonusy kupione na danym poziomie trudności, nie będą działały na pozostałych.