Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Porady dla złodziei. Poradnik do gry Uncharted 2: Among Thieves zawiera bardzo szczegółowy opis wszystkich 26 etapów, wskazówki odnośnie starć, przeciwników jak i broni, a także dokładne informacje na temat znajdowania wszystkich 101 ukrytych przedmiotów.

Ostatnia aktualizacja: 8 stycznia 2020

Niniejszy poradnik do przygodowej gry akcji Uncharted 2: Among Thieves zawiera komplet informacji pomocnych w ukończeniu jej wszystkich etapów, odnalezieniu wszystkich sekretów oraz zdobyciu platynowego trofeum. Najważniejszą część poradnika stanowi szczegółowy opis przejścia wszystkich 26 rozdziałów gry. W naszej solucji dokładnie opisaliśmy gdzie należy iść oraz jak rozprawiać się z przeciwnikami. Standardowy opis przejścia wzbogacają dokładne rozwiązania zagadek oraz omówienia walk z bossami (w tym z finałowym bossem kampanii).

W drugim dużym rozdziale poradnika znajdują się szczegółowe informacje jak i gdzie można znaleźć wszystkich 101 skarbów (100 sekretów + 1 unikalny osobliwy artefakt). Podajemy dokładną lokalizację każdej ze znajdziek i okoliczności natrafiania na nie.

Trzecim większym rozdziałem jest poradnik trofeowy, w którym opisaliśmy wszystkie dostępne osiągnięcia dla wersji na PS3 i PS4 (Uncharted 2 Remastered). Dowiesz się jakie wymagania mają poszczególne trofea i jak najprościej można im sprostać. Całość uzupełniają strony informujące o sterowaniu oraz o tym ile czasu zajmuje przejście Uncharted 2.

Uncharted 2: Pośród Złodziei to jedna z najwyżej ocenianych przygodowych gier akcji w historii tego gatunku - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Uncharted 2: Pośród Złodziei to jedna z najwyżej ocenianych przygodowych gier akcji w historii tego gatunku. Ponownie wcielamy się w postać charyzmatycznego poszukiwacza skarbów Nathana Drake'a, który w towarzystwie swoich przyjaciół i współpracowników podróżuje po świecie i odnajduje zapomniane ruiny oraz skrywane w nich bezcenne artefakty.

W drugim Uncharted bohaterowie podążają za wskazówkami pozostawionymi przez Marco Polo i dążą do zlokalizowania legendarnego buddyjskiego artefaktu zwanego Klejnotem Cintamani. Uncharted 2 oferuje połączenie emocjonujących filmowych scen akcji, eksploracji grobów i innych zapomnianych przez świat lokacji, a także rozwiązywania mniej lub bardziej złożonych zagadek.

Druga część Uncharted jest jedną z gier wchodzących w skład zestawu Uncharted Kolekcja Nathana Drake'a.

Łukasz "Crash" Kendryna & Jacek "Stranger" Hałas

Lista wszystkich misji w Uncharted 2: Among Thieves

Poniżej zamieściliśmy zestawienie prezentujące listę wszystkich rozdziałów gry Uncharted 2: Pośród Złodziei. W drugiej części serii do ukończenia jest aż 26 poziomów. Niektóre rozdziały są wyraźnie dłuższe od pozostałych i w rezultacie ich opisy przejścia umieściliśmy na dwóch lub trzech osobnych stronach.

 1. Rozdział 1 - Młot i kowadło
 2. Rozdział 2 - Kradzież z włamaniem
 3. Rozdział 3 - Borneo
 4. Rozdział 4 - Wykopaliska
 5. Rozdział 5 - Walki w mieście
 6. Rozdział 6 - Ciężkie czasy
 7. Rozdział 7 - Idą z nami
 8. Rozdział 8 - Tajemnice miasta
 9. Rozdział 9 - Ścieżka światłości
 10. Rozdział 10 - Tylko jedno wyjście
 11. Rozdział 11 - Nie zatrzymuj się
 12. Rozdział 12 - Zdążyć na pociąg
 13. Rozdział 13 - Lokomotywa
 14. Rozdział 14 - Światełko na końcu tunelu
 15. Rozdział 15 - Katastrofa kolejowa
 16. Rozdział 16 - Gdzie ja jestem?
 17. Rozdział 17 - W górach
 18. Rozdział 18 - Serce z lodu
 19. Rozdział 19 - Oblężenie
 20. Rozdział 20 - Kotek i mysz
 21. Rozdział 21 - Konwój
 22. Rozdział 22 - Gompa
 23. Rozdział 23 - Znowu razem
 24. Rozdział 24 - Droga do Shambhali
 25. Rozdział 25 - Raj zdruzgotany
 26. Rozdział 26 - Drzewo życia

Lista wszystkich sekretów w Uncharted 2: Among Thieves

Pod pojęciem sekretów w grze Uncharted 2: Pośród Złodziei kryją się skarby. Do odnalezienia jest aż 100 "standardowych" skarbów plus jeden unikalny osobliwy artefakt (Strange Relic). Poniższe zestawienie prezentuje listę wszystkich znajdziek gry Uncharted 2. Warto dodać, że skarbów nie odnajduje się w każdym z rozgrywanych etapów. Niektóre poziomy nie posiadają żadnych sekretów.

 1. W rozdziale 1 do odnalezienia jest 5 skarbów.
 2. W rozdziale 2 do odnalezienia jest 10 skarbów.
 3. W rozdziale 3 do odnalezienia są 4 skarby.
 4. W rozdziale 4 do odnalezienia są 3 skarby.
 5. W rozdziale 5 do odnalezienia jest 1 skarb.
 6. W rozdziale 6 do odnalezienia jest 6 skarbów.
 7. W rozdziale 7 do odnalezienia są 4 skarby.
 8. W rozdziale 8 do odnalezienia są 2 skarby.
 9. W rozdziale 9 do odnalezienia są 3 skarby.
 10. Rozdziały 10 i 11 nie skrywają żadnych skarbów.
 11. W rozdziale 12 do odnalezienia jest 5 skarbów.
 12. W rozdziale 13 do odnalezienia są 3 skarby.
 13. W rozdziale 14 do odnalezienia są 2 skarby.
 14. W rozdziale 15 do odnalezienia są 3 skarby.
 15. W rozdziale 16 do odnalezienia są 3 skarby.
 16. W rozdziale 17 do odnalezienia jest 6 skarbów.
 17. W rozdziale 18 do odnalezienia jest 6 skarbów.
 18. W rozdziale 19 do odnalezienia są 3 skarby.
 19. W rozdziale 20 do odnalezienia są 4 skarby.
 20. Rozdział 21 nie skrywa żadnych skarbów.
 21. W rozdziale 22 do odnalezienia jest 8 skarbów.
 22. W rozdziale 23 do odnalezienia jest 9 skarbów.
 23. W rozdziale 24 do odnalezienia są 3 skarby.
 24. W rozdziale 25 do odnalezienia jest 8 skarbów.
 25. Rozdział 26 nie skrywa żadnych skarbów.

Czy trudno zdobyć platynowe trofeum w Uncharted 2?

Nie, Uncharted 2 nie posiada bardzo wymagającego platynowego trofeum. Tak na dobrą sprawę jedynym trudniejszym trofeum z listy jest to przyznawane za ukończenie całej gry na miażdżącym poziomie trudności. Wygranie niektórych walk może ci sprawić problemy, zwłaszcza jeśli do pokonania są bardziej elitarni przeciwnicy wyposażeni w zbroje, ciężkie karabiny, snajperki czy granatniki.

W remasterze na PlayStation 4 nie trzeba zdobyć wszystkich trofeów na potrzeby odblokowania "platyny". Trofea kolekcji rozszerzonej są w pełni opcjonalne. Ułatwi ci to znacząco sprawę, gdyż jednym z dodatkowych trofeów jest Odkryte! - brutalny przyznawane za zaliczenie gry na najwyższym poziomie trudności. Wszystkie najważniejsze informacje o odblokowywaniu trofeów w Uncharted 2: Pośród Złodziei znajdziesz w naszym poradniku trofeowym.

Czy Uncharted 2: Pośród złodziei ma długą kampanię?

Nie, Uncharted 2 nie jest bardzo długą grą - główna fabuła gwarantuje średnio 10-11 godzin rozgrywki. Ilość czasu spędzonego z grą może ulec znacznemu wydłużeniu jeśli spróbujesz zlokalizować wszystkich 101 skarbów i odblokować platynowe trofeum. Licz się wtedy, że zaliczenie gry w 100% zajmie ci najprawdopodobniej nieco ponad 20 godzin. Komplet informacji o długości gry i oferowanych przez nią atrakcjach znajdziesz na osobnej stronie Ile czasu zajmuje przejście gry Uncharted 2: Pośród Złodziei?.

Jak używać trybu fotograficznego?

Z trybu fotograficznego (Photo Mode) możesz korzystać tylko jeśli grasz w remaster Uncharted 2 wydany na konsolę PS4 - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Z trybu fotograficznego (Photo Mode) możesz korzystać tylko jeśli grasz w remaster Uncharted 2 wydany na konsolę PS4. Tryb ten jest ponadto domyślnie wyłączony. Należy go specjalnie uaktywnić - w zakładce Game w menu opcji wybierz ustawienie On dla pozycji Photo Mode Enable With.

Od tego momentu możesz wciskać dolny kierunek na krzyżaku pada żeby załączać tryb fotograficzny - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Od tego momentu możesz wciskać dolny kierunek na krzyżaku pada żeby załączać tryb fotograficzny. Nie będzie on dostępny w każdym momencie rozgrywki. Gra może tymczasowo zablokować ten tryb np. na czas wyświetlania cut-scenki.

Możesz oczywiście przygotować się do wykonania każdego zdjęcia np. zmieniając pozycję kamery czy ustawiając inną ostrość. Gra pozwala też m.in. na nakładanie filtrów na ekran. Po zakończeniu przygotowań schowaj interfejs użytkownika żeby nie został uwieczniony na zdjęciu (po wciśnięciu przycisku SHARE).

Jak załączyć kody (cheaty)?

Gra pozwoli ci skorzystać z kodów dopiero po tym jak zaliczysz kampanię po raz pierwszy (możesz tego dokonać na dowolnych ustawieniach poziomu trudności) - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Gra pozwoli ci skorzystać z kodów dopiero po tym jak zaliczysz kampanię po raz pierwszy (możesz tego dokonać na dowolnych ustawieniach poziomu trudności). Z poziomu meny pauzy wybieraj kolejno pozycje Bonuses i Rewards.

Najważniejsza kategoria kodów znajduje się w menu Tweaks. Kody możesz do woli włączać i wyłączać. Dostępne cheaty to:

 1. Fast Motion - Szybsze przemieszczanie się.
 2. Slow Motion - Załączenie spowolnienia czasu.
 3. Mirror World - Odbicie lustrzane.
 4. Flip World - Obrócony świat.
 5. Infinite Ammo - Nieskończona ilość amunicji do wszystkich broni.
 6. One-Shot Kills - Pojedyncze trafienie zabija każdego przeciwnika.
 7. No Gravity - Wyłączenie grawitacji.
Inne przydatne kody znajdują się w menu Weapons - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Inne przydatne kody znajdują się w menu Weapons. Możesz przydzielać bohaterowi odblokowane bronie. Jest to bardzo pomocne na potrzeby zaliczania trofeów wymuszających zabijanie wrogów z określonego rodzaju broni.

Uwaga - Korzystanie z kodów nie blokuje szansy odblokowywania trofeów. Może to wręcz ułatwić ich zdobywanie.

Jak ustawić inną skórkę bohatera?

W miarę przechodzenia kampanii odblokowywane są nowe skórki dla sterowanej przez ciebie postaci - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

W miarę przechodzenia kampanii odblokowywane są nowe skórki dla sterowanej przez ciebie postaci. Mogą to być zmodyfikowane skórki Drake'a lub skórki innych bohaterów (np. Chloe, Eleny albo Flynna). Możesz je wybierać z poziomu menu opcji - otwórz kolejno menu Bonuses, Rewards i Skins.

Załączenie danej skórki nie wpływa na rozgrywkę, nawet jeśli drastycznie różni się ona wyglądem od domyślnej skórki Nate'a.

Czy Uncharted 2 oferuje tryb multiplayer?

Niestety nie. Multiplayer w grze był dostępny przez długi czas od momentu jej wydania, przy czym dotyczyło to wyłącznie wersji na PlayStation 3. Serwery multiplayer gry Uncharted 2 zostały ostatecznie wyłączone 3 września 2019 roku. Sprawiło to też niestety, że w wersji na PS3 nie jest już możliwe odblokowywanie platynowego trofeum.

Remaster Uncharted 2 na PS4 nigdy nie posiadał trybu multiplayer i oferował wyłącznie zawartość dla pojedynczego gracza. Możesz w rezultacie bezproblemowo powalczyć o platynowe trofeum i nie musisz posiadać abonamentu PS+ żeby odkryć całą zawartość gry.

Czy Uncharted 2 Remastered na PS4 posiada nową zawartość?

Poza drobnymi wyjątkami - nie. Przebieg kampanii jest identyczny dla wersji na PS3 i PS4. Do ukończenia jest taka sama liczba rozdziałów i w wersji na PlayStation 4 nie różnią się one żadnymi nowymi lokacjami czy scenami.

Remaster na PS4 oferuje rozgrywkę w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę, poprawione tekstury i modele postacie oraz lepszy system oświetlenia. Nowościami są tryb fotograficzny oraz ponad 10 nowych trofeów, które nie były dostępne na PS3.

Czy mogę oddzielnie zakupić Uncharted 2 Remastered?

Tak, grę Uncharted 2: Pośród Złodziei Remastered możesz zakupić oddzielnie, przy czym dotyczy to wyłącznie wersji cyfrowej. Nie musisz nabywać całego zestawu Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a. Jest to ciekawsze rozwiązanie jeśli ukończyłeś pozostałe dwie części i nie potrzebujesz ich kolejnych kopii.

Ile miejsca na dysku zajmuje Uncharted 2: Among Thieves?

Ilość miejsca na hdd zależy od posiadanej wersji gry Uncharted 2:

 1. Uncharted 2: Pośród Złodziei na PS3 powinien zająć na dysku konsoli około 19 GB.
 2. Uncharted 2: Pośród Złodziei Remastered na PS4 powinien zająć na dysku konsoli około 19 GB.
 3. Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a na PS4 zajmuje na dysku konsoli około 46 GB.

Oznaczenia i podział stron w poradniku

Większość etapów posiada dwa rozdziały: opis przejścia przedstawiający rozgrywkę, oraz sekrety zdradzający położenie wszystkich ukrytych przedmiotów - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Większość etapów posiada dwa rozdziały: "opis przejścia" przedstawiający rozgrywkę, oraz "sekrety" zdradzający położenie wszystkich ukrytych przedmiotów. Zostały również użyte specjalne oznaczenia - [sekret 1], [sekret 2] itd. Każdy odnośnik odpowiada sekretowi o tym samym numerze. Dokładny opis ich położenia znajduje się w rozdziale "Sekrety", dzięki czemu osoby szukające wyłącznie informacji na temat skarbów, będą miały ułatwione zadanie.

Informacje o Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Autor : Łukasz "Crash" Kendryna

Poradnik zawiera : strony: 102, ilustracje: 1034 .

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 15 września 2016, odwiedź Opis przejścia

Trofea

Ostatnia aktualizacja : 15 września 2016, odwiedź Trofea

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry