Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wprowadzenie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves poradnik Uncharted 2: Among Thieves

Na tej stronie poradnika trofeowego do Uncharted 2: Among Thieves zamieściliśmy ogólne informacje na temat trofeów gry. Dowiesz się między innymi jak łatwo można zdobyć platynowe trofeum oraz ile czasu orientacyjnie trzeba spędzić z grą żeby ukończyć ją w 100%. Prezentujemy także nasz podział na główne kategorie trofeów.

Ogólne informacje na temat trofeów Uncharted 2: Pośród Złodziei

Nie, zestawy trofeów częściowo różnią się w wersjach na PS3 i PS4 - Wprowadzenie | Podstawowe informacje | Uncharted 2 Among Thieves - Uncharted 2: Among Thieves - poradnik do gry
 1. Uncharted 2: Among Thieves posiada platynowe trofeum. Niestety zdobycie platyny na PS3 nie jest już możliwe, a to dlatego, że niektóre trofea z podstawowego zestawu powiązane są z trybem multiplayer. Serwery gry Uncharted 2 zostały wyłączone 3 września 2019 roku i blokuje to niestety możliwość odblokowania trofeów multiplayer.
 2. Platynowe trofeum można bezproblemowo odblokować w remasterze na PS4, a to dlatego, że Uncharted 2 Remastered nie posiada zawartości multiplayer. Wszystkie trofea remastera dotyczą trybów dla pojedynczego gracza.
 3. Wersja na PS3 wymusza co najmniej dwukrotne ukończenie gry. Dzieje się tak dlatego, że poziom trudności Miażdżący (Crushing) jest odblokowywany dopiero po ukończeniu kampanii na wysokim poziomie trudności (Hard). Remaster na PS4 pozwala ukończyć grę tylko jeden raz. Poziom trudności Miażdżący jest w tym przypadku od razu dostępny i możesz go wybrać na potrzeby pierwszego przejścia gry.
 4. W Uncharted 2 do odnalezienia jest 101 skarbów / znajdziek. Nie musisz na szczęście znaleźć wszystkie sekrety już w trakcie przechodzenia gry po raz pierwszy. Uncharted 2 posiada funkcję powtarzania ukończonych rozdziałów kampanii. Możesz bezproblemowo powrócić tylko do tych etapów, w których pominąłeś jakieś znajdźki.
 5. Wiele trofeów gry powiązanych jest z rozgrywaniem walk. Dużym ułatwieniem jest w tym przypadku to, że gra na bieżąco zapisuje w tle wszystkie Twoje ataki. Jeśli natrafisz na dobre miejsce do zabijania wrogów na potrzeby konkretnego trofeum, to każdorazowo po rozprawieniu się z przeciwnikami możesz wczytać ostatni punkt kontrolny i zaatakować ich ponownie. Nie stracisz wcześniejszych postępów do odblokowania trofeum.
 6. Remaster na PS4 posiada kilka trofeów związanych z tzw. speedrunami, czyli przechodzeniem gry na czas. Na szczęście do zdobycia platyny wymagane jest szybkie ukończenie jedynie trzech wybranych rozdziałów. Ukończenie całej gry w wyznaczonym limicie czasu to jedno z dodatkowych trofeów i nie jest ono zaliczane do wymagań "platyny".

Czy Uncharted 2 na PS3 i Uncharted 2 Remastered na PS4 posiadają identyczne trofea?

Nie, zestawy trofeów częściowo różnią się w wersjach na PS3 i PS4. Remaster na PlayStation 4 nie posiada przede wszystkim jakichkolwiek trofeów multiplayer. Wynika to z tego, że w remasterze nie są dostępne tryby multiplayer i oferuje on wyłącznie zawartość dla pojedynczego gracza.

Wersja na PS4 posiada nieco ponad 10 zupełnie nowych trofeów, które nie były dostępne w oryginalnej edycji na PlayStation 3. Są one związane m.in. z przechodzeniem gry na czas (speedrun), ukończeniem kampanii na brutalnym poziomie trudności czy korzystaniem z wbudowanych kodów / cheatów. Większość nowych trofeów wchodzi w skład dodatkowego zestawu Trofea kolekcji rozszerzonej. Oznacza to, że zajęcie się nimi jest w pełni opcjonalne i nie jest wymagane na potrzeby zdobycia "platyny".

Podział trofeów w naszym poradniku trofeowym

Nasz poradnik trofeowy został podzielony na kilka sekcji, z których każda zajmuje się Trofeami innego typu. Oto one:

 1. Sekrety - opis Trofeów, których zdobycie możliwe jest dopiero po odnalezieniu wszystkich skarbów.
 2. Walka - opis Trofeów, których zdobycie możliwe jest podczas walki bronią palną.
 3. Walka wręcz - opis Trofeów, których zdobycie możliwe jest podczas walki bez użycia broni palnej.
 4. Bronie - opis Trofeów, których zdobycie możliwe jest w trakcie używania odpowiednich typów broni.
 5. Fabuła - opis Trofeów, których odblokowanie związane jest z ukończeniem gry.
 6. Multiplayer - opis Trofeów, których zdobycie wiąże się z rozgrywkami sieciowymi. Pozostałe - opis Trofeów, które nie odpowiadały pozostałym kategoriom.
 7. Pozostałe - opis wszystkich innych Trofeów, które nie kwalifikują się do żadnej z powyższych kategorii.

Zajrzyj na stronę Pełna lista trofeów - PS3 żeby dowiedzieć się do jakiej kategorii przyporządkowaliśmy interesujące cię trofeum (kolumna tabeli Sekcja w poradniku).