Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anno 1701 - poradnik do gry

Anno 1701 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Łańcuchy produkcyjne i zaopatrzenie | Ogólne zasady gry poradnik Anno 1701

Łańcuchy produkcyjne

Na wyspie będziecie mogli wybudować budynki produkcyjne i budynki fabryczne. Te pierwsze dysponują zasięgiem produkcyjnym i produkują różne surowce (np. zboże, tytoń etc.). Surowiec wyróżnia się tym, iż można go przerobić na pełnowartościowe dobro. Owo przetworzenie następuje w budynku fabrycznym.

ŁAŃCUCH DLA SUROWCÓW GOTOWYCH DO UŻYCIA

Surowcami gotowymi do użycia są przede wszystkim: drewno i żywność. Drewno pozyskiwane jest w wyniku wyrębu prowadzonego przez drwali pracujących w zasięgu produkcyjnym chaty drwala. Budynki produkujące surowce gotowe do użycia muszą być podłączone do sieci dróg, do której jest też podłączony budynek handlowy. Jako, że pozyskiwane przez nich surowce nie są przetwarzane to trafiają bezpośrednio do magazynu, a z niego do konsumpcji. Stąd konieczność połączenia z drogą (droga musi znaleźć się w obszarze produkcyjnym budynku). Jak widać łańcuch jest tu prosty:

BUDYNEK PRODUKCYJNY - DROGA - BUDYNEK HANDLOWY.

ŁAŃCUCH DLA SUROWCÓW DO PRZETWORZENIA - Łańcuchy produkcyjne i zaopatrzenie - Ogólne zasady gry - Anno 1701 - poradnik do gry

ŁAŃCUCH DLA SUROWCÓW DO PRZETWORZENIA

Surowcami zdatnymi do przetworzenia są te surowce, które w budynku produkcyjnym mogą zostać przetworzone na pełnowartościowe dobro. Przykładem może być tu bydło, które w budynku rzeźnika przetwarzane jest na żywność. W celu przyśpieszenia produkcji, budynki fabryczne powinny być lokowane możliwie najbliżej budynków produkcyjnych. Skraca to czas potrzebny do przetransportowania towarów. Mamy tu do czynienia z następującym łańcuchem:

BUDYNEK FABRYCZNY (PRODUKCYJNY W JEGO ZASIĘGU) - DROGA - BUDYNEK HANDLOWY.

Jeżeli zdarzy się tak, że budynku produkcyjnego nie będzie można umieścić w zasięgu budynku fabrycznego to zastosować należy oba wymienione łańcuchy. Surowiec trafi do magazynu, z którego zostanie przetransportowany do fabryki.

Zaopatrzenie

Mówiłem wam już o logistyce. Chłopaki pracują w pocie czoła, by wszyscy mieszkańcy wyspy mieli codziennie to, co im się należy. Jednakże nim w ogóle rozpoczną pracę należy zadbać o to, by w ogóle mieli co rozwozić.

Zaopatrzenie trafia do mieszkańców z dwóch źródeł. Bądź z rynku lokalnego (produkcja na wyspie), bądź drogą morską. W przypadku zaopatrywania z rynku lokalnego do czynienia mamy z pierwszym łańcuchem produkcyjnym. W przypadku drugim, miejsce budynku fabrycznego lub produkcyjnego zajmuje zewnętrzne źródło zaopatrzenia (docelowo magazyn nabrzeżny).