Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anno 1701 - poradnik do gry

Anno 1701 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Arystokraci | Rozbudowa poradnik Anno 1701

Rozbudowa - arystokraci

POJEMNOŚĆ DOMU:

 

40 osób (1 tona drewna, 2 tony narzędzi, 4 tony marmuru, 2 tony cegieł)

DOSTĘPNE BUDYNKI:

 

Zamek - Budynek główny (Umożliwia uzyskanie niezależności)

Zamek - Balkon (Zwiększa majestat zamku i zadowolenie arystokratów)

Opera (Zaspokaja potrzebę kultury, ma większy zasięg niż teatr)

Zamek - Budynek narożny (Zwiększa majestat zamku i zadowolenie arystokratów)

Zamek - Fragment krzyżowy (Zwiększa majestat zamku i zadowolenie arystokratów)

Latarnia morska (Umożliwia uzyskanie niezależności - 2600 arystokratów)

Zamek - Gmach (Zwiększa majestat zamku i zadowolenie arystokratów)

Zamek - Brama (Zwiększa majestat zamku i zadowolenie arystokratów)

Plac III (Element dekoracyjny)

Krzew ozdobny (Element dekoracyjny)

Żywopłot (Element dekoracyjny)

Fontanna Wenus (Element dekoracyjny)

Zegar słoneczny (Element dekoracyjny)

Posąg anioła (Element dekoracyjny)

Posąg lwa (Element dekoracyjny)

Łuk triumfalny (Element dekoracyjny)

Pawilon (Element dekoracyjny)

POTRZEBY NIEZBĘDNE DO ŻYCIA:

 

Żywność

Wspólnota

Sukno

Wiara

Edukacja

Alkohol

Tytoń

Czekoladki

Olej do lamp

Sztuka

Perfumy

Biżuteria

Kość słoniowa

Władza

POTRZEBY NIEZBĘDNE DO AWANSU:

 

Brak. To najwyższy poziom społeczny.

POTRZEBY, KTÓRE NALEŻY ZABLOKOWAĆ DO CHWILI STARAŃ O AWANS:

 

Brak

STRATEGIA:

Najlepszą strategią względem arystokratów jest ich nie posiadanie. Mimo wysokich podatków są to zwykłe darmozjady, których koszt utrzymania przewyższa wszelkie korzyści.

Jednym sensem sprowadzenia arystokratów na wyspę jest uwolnienie się od królowej. Na tym etapie pasek relacji z królową powinien być bardzo wysoki. Po osiągnięciu maksymalnych relacji z dworem pojawi się komunikat sygnalizujący gotowość królowej do przybycia na waszą wyspę. Stanie się to możliwe po wzniesieniu budynku głównego zamku i latarni morskiej. Zamek nie jest problemem, ponieważ staje się dostępny już po pojawieniu się pierwszych arystokratów. Niestety, aby wybudować latarnię potrzeba ich aż 2600. To właśnie, dlatego polecałem wam zgromadzenie zapasów. Zapotrzebowanie na nie będzie bardzo duże. Dom arystokraty liczy 40 mieszkańców. Łatwo policzyć, iż będziecie potrzebowali, co najmniej 65 domów. Najpierw zadbajcie o 65 domów kupców. Gdy pierwsze budynki zasygnalizują gotowość awansu, awansujcie jeden i wybudujcie budynek główny zamku. Najlepiej jest postawić go blisko wybrzeża. To właśnie po to te miejsce. Następnie awansujcie pozostałe domy (im szybciej tym lepiej) i po osiągnięciu 2600 arystokratów natychmiast wybudujcie latarnię. Latarnia stanie na wybrzeżu, więc jeśli nie będziecie mieli miejsca, to coś będzie musiało zostać wyburzone. Po wybudowaniu latarni i zamku otrzymacie komunikat o przybyciu królowej. Ofiaruje wam ona wolność. Nie tylko nie będziecie musieli płacić danin, ale i otrzymacie dużą premię do relacji z innymi nacjami.

Po otrzymaniu niepodległości będziecie musieli pozbyć się arystokratów - Arystokraci - Rozbudowa - Anno 1701 - poradnik do gry

Po otrzymaniu niepodległości będziecie musieli pozbyć się arystokratów. Jeżeli jakimś cudem jesteście w stanie ich zaopatrywać to gratuluję. W innym przypadku będziecie mieli do wyboru dwa wyjścia. Wyjście radykalne i wyjście zachowawcze. Wyjściem radykalnym będzie wyburzenie wszystkich domów arystokratów. Na ich miejsce postawcie domy pionierów. Dzięki stworzonym już sieciom zaopatrzenia awansowanie ich na wyższe poziomy nie powinno nastręczać żadnych problemów. Minusem będzie tu duże zużycie cegieł, drewna i narzędzi. Można też podjąć próbę wykurzenia arystokratów z wyspy. W tym celu należy ustawić podatki na maksymalny poziom (prawa strona). Gdy zaczną się rozruchy grożące podpaleniem, wróćcie do normalnej stawki i ponawiajcie manipulację aż do pozbycia się arystokratów z wyspy. Po kilku wahaniach podatków zaczną się oni przemieniać w kupców. Musicie jednak liczyć się z tym, iż cały proces potrwa dłuższą chwilę i bardzo nadszarpnie stany magazynowe waszej wyspy.

To byłoby na tyle jeśli chodzi o rozbudowę. Po uzyskaniu niepodległości będziecie mogli realizować własne cele i osiągać wyznaczone przez siebie warunki zwycięstwa. Zapraszam do poczytania o innych aspektach gry.