Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Invincible - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
The Invincible - poradnik do gry

The Invincible - poradnik do gry

Kosmos według Lema The Invincible poradnik to najlepsze porady na start, wszystkie trofea. Przedstawiamy rozwiązania wszystkich zagadek, ważne wybory, wszystkich bossów, sekrety, znajdźki, najlepsze bronie, zakończenia, wymagania sprzętowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2023

Nasz poradnik do Niezwyciężonego opisuje najważniejsze mechaniki i wybory w grze. Znajdziecie tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, opisy odwiedzanych lokacji, decyzji, ich konsekwencji oraz zakończeń.

The Invincible: Zawartość poradnika

Poradnik do Niezwyciężonego otwierają Podstawy, w których znajdziecie najważniejsze zagadnienia związane z grą. Dowiecie się jak działają podstawowe mechaniki i narzędzia zawarte w grze, a także poznacie dostępne zakończenia i jak je zdobyć.

Drugim rozdziałem jest FAQ, który zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Trzecim rozdziałem są Ważne wybory, w którym, jak sama nazwa sugeruje, spisaliśmy najważniejsze wybory w grze oraz ich konsekwencje. Dowiecie się czy oddać butlę tlenową, wybrać strefę lądowania czy bazę Sojuz oraz czy napić się wody.

Ostatnim rozdziałem jest aneks, w którym zawarliśmy rozmaite informacje: długość gry, jej edycje, dostępne języki. Poznacie również wymagania sprzętowe na PC. Strona trofea i osiągnięcia pomoże wam zaś zdobyć platynę.

Z uwagi na naturę gry, poradnik zawiera fabularne spoilery. Choć staraliśmy się nie ujawniać żadnych wydarzeń fabularnych poza poświęconymi im stronami, tytuły niektórych stron wciąż mogą zdradzić niektóre elementy gry.

The Invincible: Szybkie porady na start

 1. Bierzcie udział w dialogach - The Invincible to gra narracyjna, dialogi są więc ją jedną z jej najważniejszych części. Wybierajcie opcje dialogowe kiedy tylko macie taką możliwość.
 2. Używajcie mapy i narzędzi - Mapa bardzo ułatwia orientację w terenie. Inne narzędzia przydają się okazjonalnie - gra powinna dać wam znać kiedy ich użyć.
 3. Nie obawiajcie się śmierci - The Invincible nie posiada stanu końca gry. Możecie czuć się spokojnie - nie zginiecie, zaś każda ciężka sytuacja jest częścią fabuły.
 4. Zbaczajcie z drogi i eksplorujcie - Regis III skrywa wiele tajemnic, w tym drobne, niczym nie oznaczone cele poboczne, które nagrodzą was dodatkową narracją.

Bardziej szczegółowe wskazówki znajdziecie na stronie Porady na start.

The Invincible: Podstawy

 1. Narzędzia - Na tej stronie opisujemy wszystkie narzędzia dostępne w grze, wyjaśniamy do czego służą i jak ich używać.
 2. Zakończenia - Z uwagi na charakter produkcji i liczbę ważnych wyborów, jakich możecie dokonać w trakcie fabuły, gra może zakończysz się na kilka sposobów. Na tej stronie opisaliśmy wszystkie z nich.

The Invincible: FAQ

 1. Czym jest komiks? - Na tej stronie opisujemy czym jest komiks, do czego służy i jak go uzupełniać.
 2. Jak zapisać grę? - Na tej stronie opisujemy jak zapisać grę, czy istnieje zapis automatyczny i manualny.
 3. Jak uruchomić łazik? - Na tej stronie opisujemy jak uruchomić pierwszy pojazd dostępny w grze.
 4. Jak walczyć z Chmurą? - Na tej stronie opisujemy sekwencję bitewną, do której dochodzi pod koniec gry.
 5. Czy opłaca się grać jeszcze raz? - Na tej stronie opisujemy, czy gra jest na tyle nieliniowa by opłacało się ją ukończyć więcej niż raz.
 6. Jak zdobyć osiągnięcie Lista konwojowa? - Na tej stronie opisujemy, jak zdobyć jedno z bardziej skomplikowanych osiągnięć w grze, mianowicie uzupełnienie listy konwojowej.

The Invincible: Ważne wybory

 1. Czy oddać butlę tlenową? - Na tej stronie podpowiadamy, czy powinniście zaryzykować własne bezpieczeństwo oddając butlę tlenową jednemu z załogantów.
 2. Strefa lądowania czy baza Sojuszu? - Z stronie dowiecie się, czy powinniście zakończyć misję póki jest taka możliwość, czy kontynuować ją wbrew rozkazom.
 3. Czy napić się wody? - Z tej stronie dowiecie się, czy możecie bezpiecznie napić się wody gdy nastanie ku temu okazja.
 4. Zniszczyć Chmurę, czy nie? - Ta strona poradnika zawiera opis ostatniego wyboru w grze.

The Invincible: Wszystkie trofea / osiągnięcia

The Invincible zawiera 29 osiągnięć. Niektóre osiągnięcia są niestety wzajemnie sprzeczne i wymagają innych decyzji - będziecie musieli przejść grę kilka razy by ją splatynować. Więcej informacji znajdziecie na stronie Trofea/osiągnięcia naszego poradnika.

The Invincible: Długość gry

The Invincible nie jest długim doświadczeniem. W zależności od waszego tempa, ukończenie gry powinno zająć wam od 6 do 8 godzin. Więcej na ten temat przeczytacie na oddzielnej stronie poradnika.

The Invincible: Spolszczenie, polska wersja językowa

The Invincible otrzymało lokalizacje kinowe w kilku różnych językach - w grę możecie zagrać z angielskim dźwiękiem i polskimi napisami. Kompletną listę dostępnych języków znajdziecie na stronie Polska wersja językowa.

The Invincible: Sterowanie

The Invincible posiada możliwość zmiany schematu sterowania na klawiaturze. Domyślne sterowanie jest jednak dość proste i łatwe do zrozumienia. W grze nie ma także wymagających segmentów, którym nieoptymalne sterowanie mogłoby zaszkodzić. Więcej informacji znajdziecie na stronie Sterowanie naszego poradnika.

The Invincible: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bit),
 2. Procesor: AMD Ryzen 5 3600 (6-rdzeniowy, 3,5 Ghz) lub Intel i5-10400F (6-rdzeniowy, 2,9 Ghz),
 3. Pamięć RAM: 8 GB,
 4. Karta graficzna: Radeon 6500XT (4GB) lub Nvidia GTX 1660 (4GB)/1060 (6GB)
 5. Dysk: 40 GB SSD/HDD.
 6. DirectX: DirectX 12.

Więcej na temat zalecanych wymagań sprzętowych znajdziecie na oddzielnej stronie poradnika.

The Invincible: Premiera gry

Oficjalna premiera gry miała miejsce 6 listopada 2023, w wersji cyfrowej na PC, PS5 i Xbox X. Dzień później, 7 listopada 2023 roku, na te same platformy ukazały się wersje pudełkowe gry.

Autor Poradnika

Filip Melzacki

Filip Melzacki

Student filologii angielskiej, pasjonat indyków, RPGów, gier taktycznych i platformówek. W wolnych chwilach pasjonuje się śpiewem, pływaniem. Wciąż marzy o kampanii DnD, która mogłaby odtworzyć magię tej pierwszej. W GOLu pracuje od 2020 roku, zaczynając w Encyklopedii. W następnych latach przeniósł się do działu tłumaczeń, a następnie do Poradników.

więcej


Informacje o The Invincible - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 30 października 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.