Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Return to Monkey Island - poradnik do gry

Return to Monkey Island - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Return to Monkey Island: Znalezienie Sekretu z mapy (Follow LeChuck's map to the Secret) - solucja, opis przejścia Return to Monkey Island poradnik, solucja

Dotarcie do Sekretu Małpiej Wyspy ma miejsce w części 3 gry Return to Monkey Island i opisaliśmy to w naszej solucji. Dowiecie się jak podążać za wskazówkami LeChucka i dodatkowo przygotowaliśmy mapę wyspy z opisem lokacji.

Ostatnia aktualizacja: 22 września 2022

Początek trzeciego rozdziału gry Return to Monkey Island to poszukiwania Sekretu Małpiej Wyspy (Secret of Monkey Island). Opis przejścia w naszym poradniku podpowiada jak odczytać mapę LeChucka i jak dotrzeć dzięki wskazówkom do lokacji ze skarbem - narysowanym X. Oprócz tego opracowaliśmy mapę Monkey Island z wymienionymi głównymi lokacjami.

Dotarcie na brzeg Małpiej Wyspy

Rozdział 2 zakończył się wyrzuceniem poza burtę statku LeChucka i rozpoczniecie pod wodą - Return to Monkey Island: Znalezienie Sekretu z mapy (Follow LeChucks map to the Secret) - solucja, opis przejścia - Return to Monkey Island - poradnik do gry

Rozdział 2 zakończył się wyrzuceniem poza burtę statku LeChucka i rozpoczniecie pod wodą.

Musicie kierować się w prawo i za każdym razem gdy przeniesiecie się na nowy ekran gra przeskoczy o 2 minuty. W sumie czekają Was 3 takie przeskoki, tak więc bezproblemowo wystarczy Wam 8 minut powietrza, bo po drodze nie wykonuje się żadnych obowiązkowych czynności (możecie jedynie odnajdywać karty-znajdźki). Dotrzecie na plażę Małpiej Wyspy.

Mapa Monkey Island

Na plaży znajduje się przejście na główną mapę wyspy i analogicznie do Melee Island możecie wybierać z niej interaktywne obszary - Return to Monkey Island: Znalezienie Sekretu z mapy (Follow LeChucks map to the Secret) - solucja, opis przejścia - Return to Monkey Island - poradnik do gry

Na plaży znajduje się przejście na główną mapę wyspy i analogicznie do Melee Island możecie wybierać z niej interaktywne obszary:

1) Beach - W miejscu tym rozpoczynacie badanie Małpiej Wyspy.

2) Red Berry Bush - W lokacji tej musicie przystąpić do poszukiwań Sekretu na bazie wskazówek z mapy LeChucka.

3) Volcano Beach - Jest to oddzielny fragment plaży sąsiadujący z okrętem LeChucka.

4) LeChuck's Ship - Po raz pierwszy możecie do niego powrócić nurkując i docierając do kotwicy. Później możecie już wybierać to miejsce z mapy wyspy.

5) Mighty Volcano - Wulkanu nie można odwiedzić.

6) The View - To punkt widokowy z kilkoma drobnymi interakcjami.

7) Shipwreck - To wrak starego statku Guybrusha, który w końcowej części rozdziału 3 posłuży do opuszczenia wyspy.

8) Giant Monkey Head - W lokacji tej przebywają przywódcy piratów i odprawia się w niej rytuał polegający na rozszyfrowaniu mapy Sekretu.

Użycie mapy LeChucka do znalezienia Sekretu (Follow LeChuck's map to the Secret)

Waszym aktualnym celem misji jest odnalezienie Sekretu Małpiej Wyspy (Secret of Monkey Island) i ma do niego prowadzić mapa LeChucka (LeChucks map), którą ukradliście z jego kajuty w części 2 - Return to Monkey Island: Znalezienie Sekretu z mapy (Follow LeChucks map to the Secret) - solucja, opis przejścia - Return to Monkey Island - poradnik do gry

Waszym aktualnym celem misji jest odnalezienie Sekretu Małpiej Wyspy (Secret of Monkey Island) i ma do niego prowadzić mapa LeChucka (LeChuck's map), którą ukradliście z jego kajuty w części 2.

Możecie wybrać mapę z inwentarza i wyświetlić listę kroków. Należy zaznaczyć, że jej elementy mogą być losowe, tzn. prezentować się inaczej od tych z powyższego obrazka.

Ogólne założenia są zawsze takie same - musicie rozpoczynąć w punkcie 1 z mapy, tzn - Return to Monkey Island: Znalezienie Sekretu z mapy (Follow LeChucks map to the Secret) - solucja, opis przejścia - Return to Monkey Island - poradnik do gry

Ogólne założenia są zawsze takie same - musicie rozpoczynąć w punkcie 1 z mapy, tzn. dotrzeć do dżungli. W naszym przykładzie była to lokacja Red Berry Bush na mapie.

W każdej nowo odwiedzanej lokacji musicie czytać kolejną wskazówkę z mapy, by rozpoznać prawidłową ścieżkę - Return to Monkey Island: Znalezienie Sekretu z mapy (Follow LeChucks map to the Secret) - solucja, opis przejścia - Return to Monkey Island - poradnik do gry

W każdej nowo odwiedzanej lokacji musicie czytać kolejną wskazówkę z mapy, by rozpoznać prawidłową ścieżkę. W naszym przykładzie były to:

  1. ścieżka obok kamiennej małpiej ręki (stone monkey hand) - punkt 2 z naszego obrazka;
  2. ścieżka obok drewnianego kurczaka (wooden chicken) - punkt 3 z naszego obrazka;
  3. ścieżka obok pszczół (bees) i znaku z ostrzeżeniem (sign) - punkt 4 z naszego obrazka.
Jeśli prawidłowo odczytaliście informacje z mapy to dotrzecie do lokacji z X narysowanym na ziemi - Return to Monkey Island: Znalezienie Sekretu z mapy (Follow LeChucks map to the Secret) - solucja, opis przejścia - Return to Monkey Island - poradnik do gry

Jeśli prawidłowo odczytaliście informacje z mapy to dotrzecie do lokacji z X narysowanym na ziemi. Podejmijcie próbę podniesienia łopaty (Shovel).

Dowiecie się, że wpadliście w pułapkę zastawioną przez przywódców piratów (Pirate Leaders) - Return to Monkey Island: Znalezienie Sekretu z mapy (Follow LeChucks map to the Secret) - solucja, opis przejścia - Return to Monkey Island - poradnik do gry

Dowiecie się, że wpadliście w pułapkę zastawioną przez przywódców piratów (Pirate Leaders). Posiadają oni prawdziwą mapę Sekretu, ale nie mogą jej odczytać.

Przywódcy potrzebują informacji o LeChucku - o jego ulubionej potrawie (Food), melodii (Theme Song) oraz powiedzonku (Catchphrase). Pozyskanie tej wiedzy opisaliśmy na kolejnej stronie solucji - Poznanie sekretów LeChucka.