Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Two Point Campus - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Two Point Campus - poradnik do gry

Two Point Campus - poradnik do gry

Studenckie życie Two Point Campus poradnik to najlepsze porady na start, do budowania, dekorowania zarządzania i rozwijania kampusu, zdobywania Kudosów. Opisujemy wszystkie mechaniki, personel, potrzeby studentów, pomieszczenia, wymagania sprzętowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 16 sierpnia 2022

Poradnik do gry Two Point Campus to kompletny zbiór informacji o zawartości gry oraz szereg porad, dzięki którym zarządzanie uczelnią, budowanie pomieszczeni oraz dekorowanie będzie znacznie prostsze. Opisujemy mechaniki gry, takie jak zarządzenie personelem oraz potrzebami studentów, a także dajemy wskazówki, jak zarabiać Kudosy. Jeśli interesują Was kwestie techniczne, znajdziecie także informacje na temat wymagań sprzętowych na PC, dostępnych wersji językowych oraz sterowania.

Two Point Campus: Zawartość poradnika

Nasz poradnik rozpoczynamy działem z podstawami rozgrywki, w którym znajdziecie porady na start. Te praktyczne wskazówki pozwolą Wam skuteczniej prowadzić rozgrywkę. Opisujemy również takie mechaniki jak budowanie sal lekcyjnych oraz pomieszczeń socjalnych, ich rodzaje, a także punktujemy zasady zatrudniania pracowników oraz tłumaczymy, na co zwracać uwagę przy rekrutacji. Nie zabrakło również dokładnego objaśnienia interfejsu gry oraz jego funkcji.

W dziale FAQ odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Dowiecie się, jak zwolnić pracowników, w jaki sposób zwiększyć powierzchnię kampusu oraz skąd wziąć więcej gotówki do rozbudowy Waszej placówki. Dowiecie się także, jak zmienić prędkość gry, w jaki sposób odblokować tryb Sandbox a także czym są Kudosy.

Poradnik do gry Two Point Campus kończymy aneksem, gdzie znajdziecie informacje o technicznej stronie produkcji, w tym minimalne i zalecane wymagania sprzętowe, dostępności gry na różne platformy sprzętowe, a także wymaganym miejscu na dysku twardym oraz wersjach językowych do wyboru. Nie zabrakło również poradnika trofeowego, dzięki któremu odblokujecie wszystkie osiągnięcia dostępne w grze.

Two Point Campus: Szybkie porady na start

 1. Budujcie pomieszczenia większe, niż zalecane - każda sala oraz pomieszczenie socjalne ma swoją minimalną wielkość wymaganą do wybudowania. Warto zawsze stworzyć pomieszczenie o nieco większej powierzchni, gdyż wtedy umieścicie w nim więcej elementów, zarówno funkcjonalnych, jak i dekoracyjnych.
 2. Spełniajcie prośby pracowników i studentów - co jakiś czas w Waszej skrzynce pocztowej pojawi się wiadomość z prośbami od załogi oraz studentów. Ich spełnienie nie tylko zwiększy zadowolenie danej grupy, ale także, pomoże budować relacje między studentami.
 3. Dodawajcie ozdoby do pomieszczeń - nierzadko celem misji jest osiągnięcie odpowiedniego pułapu zadowolenia pracowników, studentów albo ogólnej oceny kampusu. Wypełnianie sal różnymi ozdobami, takimi jak rośliny czy obrazy, poprawi Wasze wyniki w tej materii.
 4. Budujcie kilka takich samych pomieszczeń - z biegiem czasu Wasz kampus rozrośnie się i zajmie kolejne parcele. Pamiętajcie, by w nowych budynkach zadbać o obecność pomieszczeń socjalnych i niezbędnych sal, nawet jeśli macie już je zbudowane w starszym budynku. Dzięki temu nauczanie będzie efektywniejsze, a pracownicy i studenci nie zmarnują czasu na spacery pomiędzy sekcjami kampusu.
 5. Pilnujcie liczby studentów i dostosujcie do niej kampus - każde pomieszczenie ma swoją pojemność, dlatego jeśli będziecie mieli tylko jedną salę wykładową do danego przedmiotu, może okazać się, że nie wszyscy studenci będą w stanie uczestniczyć w zajęciach. Na bieżąco monitorujcie, czy macie wystarczającą liczbę sal oraz nauczycieli, by wszyscy uczniowie mogli pobierać nauki.

Więcej porad znajdziecie na osobnej stronie: Porady na start.

Two Point Campus: Podstawy

W tej części poradnika poznacie podstawowe mechanizmy w Two Point Campus. Dowiecie się także jak budować sale lekcyjne oraz inne pomieszczenia, a także

 1. Interfejs - na tej stronie objaśniamy, jakie funkcje kryją się pod poszczególnymi ikonami.
 2. Budowanie pomieszczeń - ta strona zawiera wskazówki odnośnie budowania pomieszczeń na terenie Waszego kampusu.
 3. Pracownicy i zatrudnienie - na tej stronie dowiecie się, jak zatrudnić nowych pracowników oraz na co zwracać uwagę przy wyborze personelu.
 4. Wydarzenia i plan zajęć - na tej stronie objaśniamy, w jaki sposób możecie zaplanować różne wydarzenia w grze, aby urozmaicić życie w kampusie.
 5. Studenci i zadowolenie - tutaj znajdziecie informacje na temat studentów oraz poznacie metody, jak poprawić ich zadowolenie.
 6. Badania i ulepszenia - tutaj znajdziecie informacji na temat prowadzenia badań oraz podpowiadamy, jak wprowadzać ulepszenia do pomieszczeń.
 7. Kursy i punkty kursów - na tej stronie zamieściliśmy przewodnik po kursach dostępnych w grze, a także podpowiadamy, w jaki sposób zdobyć punkty kursów.

Two Point Campus: FAQ

W tej części poradnika znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dowiecie się między innymi jak zwolnić niechcianych pracowników, jak zmienić prędkość gry oraz w jaki sposób obrócić obiekty.

 1. Pracownicy - jak zwolnić? - tutaj dowiecie się, co należy zrobić, aby zredukować liczbę zatrudnionych osób.
 2. Prędkość gry - jak zmienić? - na tej stronie podpowiadamy, jak manipulować upływem czasu w grze.
 3. Pożyczka - jak wziąć? - z tej strony dowiecie się, w jaki sposób wziąć pożyczkę gotówkową, by tymczasowo podreperować budżet kampusu.
 4. Kampus - jak powiększyć? - na tej stronie opisujemy, jak powiększyć Wasz kampus o nowe budynki.
 5. Kudosy - jak zdobyć? - tutaj znajdziecie metody na pozyskanie Kudosów, czyli specjalnej waluty, dzięki której wykupicie dostęp do nowych obiektów.
 6. Oceny - jak poprawić? - ta strona zawiera porady dotyczące metod polepszania wyników w nauce Waszych studentów.
 7. Poziom kampusu - jak zwiększyć? - na tej stronie poznacie czynniki, które wpływają na poziom Waszego kampusu.
 8. Tryb Sandbox - jak odblokować? - tutaj znajdziecie informacje, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dostęp do trybu Sandbox.
 9. Czesne - jak zwiększyć? - ta strona zawiera wskazówki odośnie ustalania wysokości czesnego, jakie studenci będą musieli zapłacić za naukę na Waszej uczelni.

Two Point Campus: Trofea / Osiągnięcia

W grze Two Point Campus możecie zdobyć 36 osiągnięć. W naszym poradniku trofeowym zawarliśmy opis zdobycia każdego z nich.

Two Point Campus: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i3-6100 3.7 GHz
 3. Pamięć RAM: 4GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 460 / Radeon HD 6850
 5. Wymagane miejsce na dysku: 6 GB

Więcej informacji na temat minimalnych i zalecanych wymagań sprzętowych, a także dostępności gry na inne platformy sprzętowe znajdziecie na stronie Wymagania sprzętowe.

Two Point Campus: Spolszczenie, polska wersja językowa

W Two Point Campus dostępna jest polska wersja językowa w formie napisów. Pełną listę dostępnych języków znajdziecie na stronie Polska wersja językowa.

Autor Poradnika

Krzysztof Lewandowski

Krzysztof Lewandowski

Do GRYOnline.pl dołączył w 2022 roku. Wcześniej publikował swoje teksty na mniejszych i większych stronach branżowych. Od najmłodszych lat fascynował się zarówno grami wideo, jak i pisaniem na ich temat. Prywatnie pasjonat terrarystyki i zwierząt wszelakich – głównie gadów i płazów. W wolnych chwilach grywa na klawiszach i chciałby kiedyś zostać autorem soundtracków do gier. Lubi wspominki i często wraca do produkcji, na których się wychowywał.

więcej


Informacje o Two Point Campus - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 5 sierpnia 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.