Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Gran Turismo 7 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Gran Turismo 7 - poradnik do gry

Gran Turismo 7 - poradnik do gry

Szybkie furki Forza Horizon 7 poradnik to najlepsze porady na start, do tuningu, lista wszystkich aut, wyścigów, metody zdobywania wyróżnień i kredytów. Opisujemy mikrotransakcje, wszystkie licencje oraz jak sprzedawać i kupować auta.

Ostatnia aktualizacja: 15 marca 2022

Poradnik do gry Gran Turismo 7 zawiera praktyczne porady, wskazówki oraz informacje na temat produkcji studia Polyphony Digital. Lektura poradnika pozwoli Wam poznać podstawowe elementy rozgrywki, a także dowiedzieć się jak podnosić swoje umiejętności bycia kierowcą i jak zdobyć najcenniejsze nagrody z tytułu awansowania w karierze.

Jednym z ważniejszych rozdziałów poradnika jest opis przejścia trybu kariery. Zawiera on szczegółowe omówienie wszystkich 39 menu (rozdziałów) składających się na kampanię dla pojedynczego gracza. Oprócz tego zamieściliśmy opisy wszystkich licencji i ich wyzwań, informacje na temat fazy endgame oraz zestawienie wszystkich darmowych samochodów, które możecie odblokować w kolejnych etapach kariery.

Innym istotnym rozdziałem poradnika jest ten dotyczący zarabiania kredytów. Przygotowaliśmy listę rekomendowanych wyścigów do grindowania i zdobywania dużych ilości kredytów pozwalających na kupowanie drogich aut. Oprócz tego dowiecie się o mikrotransakcjach, a także o tym jak wpływają na ekonomię w grze i czy można sobie bez nich radzić.

W rozdziale o podstawach gry znajdziecie przede wszystkim porady na start. Oprócz tego przygotowaliśmy osobne strony m.in. o podstawach sterowania samochodami, dostepnych poziomach trudności, tuningowaniu samochodów, zaliczaniu codziennych wyzwań czy doborze najlepszej kamery. W rozdziale FAQ odpowiadamy z kolei na często zadawane pytania – jak obniżać PP żeby sprostać wymaganiom wyścigów, jak odblokować wszystkie trasy, jak uruchomić tryb multiplayer, jak załadać opony na deszcz, jak ściągać malowania innych graczy, czy jak dobierać kompatybilne pojazdy na bazie wymagań wyścigów.

Główne rozdziały poradnika uzupełnia szereg mniejszych porozdziałów. Znalazł się wśród nich przede wszystkim poradnik trofeowy szczegółowo opisujący założenia wszystkich 54 trofeów i zawierający informacje na temat poziomu trudności platyny. Oprócz tego przygotowaliśmy pojedyncze strony m.in. na temat sterowania (dostosowanie ustawień do własnych preferencji, wspierane kierowce), wymagań sprzętowych (tryby graficzne, ustawienia grafiki i ekranu), dostosowania HUD-a, specyfiki always online gry (stałego połączenia z Internetem) czy tego ile czasu zajmuje przejście kariery w GT7 i odblokowanie 100% trofeów.

Gran Turismo 7: Szybkie porady na start

 1. Nie kupujcie samochodów, które można otrzymać za darmo. Na przestrzeni całej kariery możecie otrzymać kilkadziesiąt różnych darmowych pojazdów, m.in. za rozgrywanie kolejnych rozdziałów, zdobywanie licencji czy zaliczanie misji. Kupowanie aut “w ciemno” może spowodować, że niepotrzebnie skończycie z dwoma takimi samymi samochodami w garażu.
 2. Przetestujcie dostępne kamery w różnych wyścigach. Widok z kabiny pojazdu oferuje najlepsze wrażenia, ale może być mało praktyczny, szczególnie jeśli prowadzone auto ma wąską szybę lub szerokie przednie słupki. W naszej ocenie kamera FPP (ze zderzaka) pozwala najwięcej dostrzegać i w konsekwencji najlepiej jeździć. Kamery możecie swobodnie zmieniać w zależności od specyfiki danego wyścigu (np. nocą albo w deszczu).
 3. Możecie łatwo zyskać przewagę nad konkurentami zwiększając PP. Zawody w grze dzielą się na takie, które mają odgórnie ustalony limit PP oraz na takie, które nie posiadają żadnych ograniczeń – w przypadku tych drugich możecie zwiększyć PP znacznie ponad rekomendację i w rezultacie łatwo objeżdżać auta konkurentów.
 4. Pozaliczajcie wyzwania co najmniej z licencji B i A. Jest to przede wszystkim wymagane do tego żeby awansować dalej w określonych momentach kariery, ale poznacie też przy okazji tajniki sterowania pojazdami i pokonywania zakrętów. Licencje IB, IA oraz Super są opcjonalne, choć i one mogą Was sporo nauczyć i przyczynić się do odblokowania kolejnych darmowych aut.
 5. Skorzystajcie z Circuit Experience żeby lepiej poznać nieznane trasy. Dla każdego dostępnego toru (oraz jego wszystkich wariantów) przygotowano osobne próby Circuit Experience. Możecie dzięki nim poznać najpierw fragmenty toru i docelowo spróbować przejechać szybkie kółka. Wiedza ta zaprocentuje nie tylko w trybie kariery, ale też przede wszystkim w multiplayerze.

Więcej wskazówek i podpowiedzi znajdziecie na osobnej stronie: Porady na start.

Gran Turismo 7: Podstawy

W naszym przewodniku po grze poruszamy różne tematy związane z mechanikami gry, codziennymi wyzwaniami czy lepszym dostosowaniem jej pod siebie.

 1. Podstawy jazdy
 2. Poziomy trudności
 3. Wybór optymalnej kamery
 4. Codzienne wyzwania i bilety
 5. Tuningowanie aut i ich ustawienia

Gran Turismo 7: FAQ

Rozdział FAQ odpowiada na szereg często zadawanych pytań dotyczących m.in. niejasnych mechanik czy opcji gry, które domyślnie są zablokowane.

 1. Wymagania wyścigu - jak spełnić?
 2. PP - jak obniżać?
 3. Wszystkie tory - jak odblokować?
 4. Multiplayer - jak odblokować?
 5. Opony na deszcz - jak założyć?
 6. Naprawianie aut - czy wymagane?
 7. Malowania graczy - jak szukać?
 8. Kolor nadwozia - jak zmienić?
 9. Nitro – jak odblokować?
 10. Brakujące auta – jak zdobyć?

Gran Turismo 7: Kariera

Rozdział Kariera naszego poradnika do GT7 zawiera jej kompletny opis przejścia, w którym uwzględniliśmy wszystkie 39 rozdziałów. Na osobnych stronach omówiliśmy też m.in. licencje oraz darmowe samochody do zdobycia w karierze.

 1. Menu 1 – Menu 10
 2. Menu 11 – Menu 20
 3. Menu 21 – Menu 30
 4. Menu 31 – Menu 39
 5. Endgame - jak wygląda?
 6. Lista samochodów z nagród
 7. Licencje B i A
 8. Licencje IB, IA i Super

Gran Turismo 7: Zarabianie kredytów

W rozdziale tym zestawiliśmy najlepsze metody jak szybko zdobywać kredyty. Przygotowaliśmy kilka różnych scenariuszy zakładających wyścigi na różnych torach i z różnymi poziomami trudności. Oprócz tego dowiecie się o mikrotransakcjach.

 1. Grind - High Speed Ring
 2. Grind - Special Stage Route X
 3. Grind - Fisherman's Ranch
 4. Mikrotransakcje

Gran Turismo 7: Trofea i platyna

Nasz poradnik trofeowy do gry Gran Turismo 7 zawiera informacje o wszystkich 54 trofeach i sposobach ich odblokowania. Odpowiada on też na pytanie jak wymagająca i czasochłonna jest platyna w GT7.

Gran Turismo 7: Polska wersja gry

GT7 posiada polską wersję i w rezultacie mogą pojawiać się polskie napisy i polskie elementy HUD-a. Komplet informacji na temat wspieranych wersji językowych zamieściliśmy na stronie Polska wersja gry.

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Gran Turismo 7 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 16 marca 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.