Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Trzcina cukrowa FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie opisujemy sposób uprawy trzciny cukrowej (sugarcane) w Farming Simulator 22.

Ostatnia aktualizacja: 16 grudnia 2021

Trzcina cukrowa (sugarcane) to jedna z wielu roślin w Farming Simulator 22, którą można uprawiać. Na niniejszej stronie przeczytacie: jak sadzić trzcinę cukrową, jak zbierać i czym różnią się kombajny do trzciny, gdzie wykorzystać trzcinę i jak przetworzyć ją na cukier.

Sadzenie trzciny

Trzcina cukrowa jest specjalnym typem rośliny, dlatego wymaga niezależnego omówienia. Do jej sadzenia wymagana jest specjalna sadzarka, którą znajdziecie w zakładce Technologia uprawy trzciny cukrowej (Sugarcane Technology).

Należy przygotować pole wraz z orką, by uzyskać większy plon - Farming Simulator 22: Trzcina cukrowa - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Należy przygotować pole wraz z orką, by uzyskać większy plon. Istotną cechą trzciny jest brak konieczności jej ponownego sadzenia (jedynie w przypadku, gdy opcja Okresowej orki jest aktywna - wtedy po obrobieniu pola będzie wymagane ponowne sadzenie). Oczywiście po zbiorze nadal musicie dwukrotnie nawieźć pole trzciny, by uzyskać pełny zbiór kolejnym razem.

Zbiór trzciny

Do zbioru trzciny możecie w pierwszej kolejności wykorzystać prostu, mały i tani kombajn podłączany do ciągnika - Lizard SWT 7 - Farming Simulator 22: Trzcina cukrowa - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Do zbioru trzciny możecie w pierwszej kolejności wykorzystać prostu, mały i tani kombajn podłączany do ciągnika - Lizard SWT 7. Nie posiada on własnego zbiornika, dlatego należy poruszać się przy nim ciągnikiem z przyczepą bądź podpiąć z tyłu przyczepkę.

Dostępne są specjalne przyczepy w zakładce Technologia uprawy trzciny cukrowej (Sugarcane Technology), które przeznaczone są do zbioru trzciny (ale i trawy, słomy - Farming Simulator 22: Trzcina cukrowa - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Dostępne są specjalne przyczepy w zakładce Technologia uprawy trzciny cukrowej (Sugarcane Technology), które przeznaczone są do zbioru trzciny (ale i trawy, słomy...). Są one pewnego typu przyczepami przeładunkowymi - jednak zamiast rury do przesypywania, działają jak wywrotka, jednak przy przesypywaniu zostają podniesione.

Aby sterować tego typu przyczepą, należy przytrzymać LPM lub LB / L1 na kontrolerze zależnie od konsoli i sterować ruchem gałki / myszy przyczepą, podobnie jak wysięgnikami. Ponadto przyczepy te można ze sobą łączyć w zespół.

Wadą tego kombajnu jest przede wszystkim trudne sterowanie: kombajn porusza się z boku pojazdu, co utrudnia równie zbieranie trzciny; ponadto z wnętrza kabiny nie będziecie widzieli niemal nic poza trzciną.

Oczywiście, dostępny jest również kombajn samobieżny - Farming Simulator 22: Trzcina cukrowa - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Oczywiście, dostępny jest również kombajn samobieżny. Ten posiada jednak dość solidną wadę: nie posiada własnego zbiornika, a przyczepy, które można do niego przyłączyć sprowadzają się tylko do kilku niewielkich egzemplarzy. Najlepiej wykorzystać żółtą przyczepę TT Colossus 10.000, chociaż pracownicy mogą mieć problemy przy nawracaniu, gdyż nieznacznie ociera o kombajn. Z tego powodu najlepszą opcją jest współpraca z graczem / pracownikiem i poruszanie się samodzielnie wybraną naczepką obok kombajnu.

Zastosowanie i wielkość zbiorów

Praca z trzciną cukrową nie należy do łatwej. Nie warto inwestować w bardzo duże pola, gdyż ani kombajny, ani przyczepy nie są do tego przystosowane. Trzcinę cukrową możecie przetworzyć na cukier w fabryce (500l trzciny cukrowej -> 250 cukru).

Wydajność trzciny cukrowej to blisko 100 000l / hektar.