Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Empire of Sin - poradnik do gry

Empire of Sin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Empire of Sin: Walka - tury Empire of Sin poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do Empire of Sin poznasz szczegóły na temat turowego systemu walki w grze.

Przebieg walki

O ile większość elementów rozgrywki toczy się w czasie rzeczywistym, to twórcy zdecydowali się, że walka będzie rozgrywana w trybie turowym. Potyczki rozpoczynają się w momencie, gdy zdecydujesz się zaatakować dany obiekt lub wejdziesz w zasięg wzroku przedstawicieli wrogiego gangu.

Po ulicach Chicago chodzą przedstawiciele gangów, jeśli są oni wrogo do Ciebie nastawieni, to zaatakują. - Empire of Sin: Walka - tury - Empire of Sin - poradnik do gry
Po ulicach Chicago chodzą przedstawiciele gangów, jeśli są oni wrogo do Ciebie nastawieni, to zaatakują.

Kolejność tur jest ściśle określona i nie masz zbyt dużych możliwości jej modyfikacji. Jedyne co możesz zrobić to "wysłać" daną postać na koniec kolejki, tak by wykonywała działania po wszystkich. Każda osoba biorąca udział w walce ma do dyspozycji dwa punkty akcji, które możesz wykorzystać do ruchu daną postacią, wyprowadzenia ataku lub przeładowania broni. Samo przełączenie się między noszonym orężem można dokonywać do woli.

W zależności od typu oręża, jakiej używa dany członek drużyny, tyle punktów akcji wymagane jest do ataku. Jeśli jest to broń krótka, to zużyje tylko 1 PA. Gdy postać używa karabinów lub strzelb, to będzie ona w stanie strzelić jedynie raz na turę.

Naturalnie pistolety są najsłabszym typem broni palnej i do zabicia przeciwnika wymagane jest oddanie kilka strzałów. Jest to jednak typ oręża, który najlepiej sprawdza się na średnim dystansie, dając największe szanse na trafienie. Karabiny maszynowe i strzelby są zabójcze na krótkich odległościach, a snajperki sieją spustoszenie wśród oddalonych przeciwników.

Przy dobieraniu ekwipunku, pilnuj by każdy członek drużyny miał na wyposażeniu broń krótką i długą. W ten sposób, będzie on w stanie zaatakować, nawet jeśli zdecyduje się wykonać ruch (pola, na które może skierować się dana osoba i nadal oddać strzał podświetlone są na biało). Dodatkowo pozwoli to na atakowanie oponentów normalnie będących nie do trafienia za pomocą innych typów oręża. Do każdej broni możesz również włożyć różne typy amunicji, by spotęgować siłę ataku. Modyfikacji uzbrojenia możesz dokonać z panelu zarządzania danym członkiem ekipy.

Dodatkowo postacie mogą walczyć także wręcz - Empire of Sin: Walka - tury - Empire of Sin - poradnik do gry

Dodatkowo postacie mogą walczyć także wręcz. Jest to najmniej bezpieczny sposób walki, ponieważ wymaga znajdowania się w bezpośrednim sąsiedztwie przeciwnika. Jeśli będzie on dysponował strzelbą, to może się to skończyć fatalnie dla atakującego.

Istotną rolę w czasie walki jest także unikanie kumulowania drużyny w jednym miejscu. Przeciwnicy mogą mieć na swoim wyposażeniu granaty, które charakteryzują się dużą siłą rażenia, co może spowodować natychmiastową śmierć większości ekipy. Oczywiście działa to w obie strony. Ty także możesz wykorzystać materiały wybuchowe do likwidowania grup przeciwników.

W czasie starć wykorzystuj także różne obiekty otoczenia do osłony. Każdy obiekt może ochronić daną osobę, przed strzałami z danego kierunku. Im większy jest to obiekt, tym mniejsze szansa na zostanie trafionym. O stopniu bezpieczeństwa informuje ikona tarczy, pojawiająca się przy postaci.

Po każdej walce otrzymasz także specjalne rozliczenie, które ukaże bilans strat i zysków, jakie ona spowodowała - Empire of Sin: Walka - tury - Empire of Sin - poradnik do gry

Po każdej walce otrzymasz także specjalne rozliczenie, które ukaże bilans strat i zysków, jakie ona spowodowała.

Umiejętności drużyny

Każda osoba zwerbowana do Twojej drużyny posiada konkretną specjalizację, która sprawia, że lepiej sprawdza się on w konkretnych działaniach np. lekarz, będzie lepiej sprawdzał się w leczeniu rannych na polu bity. Dodatkowo może on nosić konkretne typy broni.

W walce najlepiej sprawdza się różnorodna drużyna, która jest skuteczna w walce na każdym dystansie - Empire of Sin: Walka - tury - Empire of Sin - poradnik do gry

W walce najlepiej sprawdza się różnorodna drużyna, która jest skuteczna w walce na każdym dystansie.

Utrudnieniem są jednak relacje między danymi postaciami. Na panelu rekruta znajdziesz jego relacje z innymi. Jeśli spróbujesz zatrudnić osobę, która jest w konflikcie z osobą zrekrutowaną wcześniej to odmówi.