Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Among Us - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Among Us - poradnik do gry

Among Us - poradnik do gry

Ja Wam dam, łobuzy! Poradnik Among Us to porady dla impostora i crewmate, wymagania sprzętowe, sterowanie, porady na start, jak grać za darmo, informacje o crossplay i tasks; opis mechanik gry. Wyjaśniamy, które zadania udawać, a których nie.

Ostatnia aktualizacja: 14 października 2020

Niniejszy poradnik do Among Us zawiera kompletny zbiór informacji o grze studia Innersloth. Ta dwuwymiarowa gra multiplayer wymyka się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym. Korzystając z porad zawartych w naszym poradniku, staniesz się graczem, który jest nieuchwytny jako Impostor, oraz takim, który z łatwością odgadnie kto jest tym złym, grając jako Crewmate.

Jeden z większych rozdziałów naszego poradnika do gry Among Us zawiera wszelkie porady dotyczące gry, to na co trzeba uważać i zwracać uwagę, grając zarówno jako Impostor jak i Crewmate. Znajdziesz tutaj wszystkie podstawowe jak i zaawansowane informacje na temat mechanik gry. Znajdziesz tutaj również podrozdział FAQ, który odpowie na najczęściej zadawane pytania. Dowiesz się z niego miedzy innymi czy Among Us jest za darmo, czy Among Us posiada cross play, jakich zadań lepiej nie udawać, że wykonujemy, o co chodzi z misjami w elektryku, czym jest strona amongus.dev i czy warto na nią uważać oraz jak pobrać aktualizację, która znajduje się w becie.

Znalazł się również mniejszy rozdział oraz kilka mniejszych stron. Znajdziesz tam między innymi informacje na temat wymagań sprzętowych Among Us oraz sterowania.

Porady dla początkujących

Poniżej znajdziesz kilka porad dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z Among Us. Więcej podpowiedzi do Among Us znajdziesz na osobnej stronie Porady na start.

 1. Kliknij na ekran, aby przyspieszyć animację rozpoczęcia gry, dzięki temu będziesz mógł o wiele szybciej zacząć rozgrywkę.
 2. Na samym początku gry nie obawiaj się, że zostaniesz zabity. Nie musisz również chodzić w grupie, gdyż Impostor posiada 10-60 sekundowy cooldown, dzięki czemu nie zabije cię od razu.
 3. Pamiętaj, aby zgłosić, że znalazłeś ciało innego gracza, aby uniknąć kontrowersji i podejrzeń w twoją stronę. Istnieje duża szansa, że gdy ktoś zauważy cię przy ciele, zgłosi to i oskarży cię o bycie Impostorem.
 4. Warto udawać, że robisz zadania będąc Impostorem, gdyż ktoś może cię oskarżyć, że ich nie wykonujesz. Uważaj jednak na to, aby nie dać się złapać na udawaniu.
 5. Uważaj na kamery w pokojach. Jeśli świecą się na czerwono, oznacza to, że ktoś znajduje się w pokoju, w którym patrzy przez nie i obserwuje co robisz.
 6. Vents służą do szybkiego przemieszczania się pomiędzy lokacjami, pamiętaj jednak, że tylko Impostor może korzystać z nich. Jeśli widzisz kogoś, kto wyskoczył z niego, wiesz już kto jest Impostorem.

Mam pytanie i szukam odpowiedzi

Rozdział FAQ naszego poradnika pomoże ci znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania odnośnie Among Us oraz mechanik w grze.

 1. Za darmo - jak zagrać? - Na stronie znajdziesz informacje odnośnie tego, jakie są wersje gry Among Us, ponadto dowiesz się, co trzeba zrobić, aby zagrać w ten tytuł za darmo.
 2. Crossplay - czy istnieje? - Na tej stronie dowiesz się o tym, czy w Among Us istnieje Crossplay, a jeśli tak, to z jakimi platformami.
 3. Tasks - których nie udawać? -Na tej stronie dowiesz się o tym, których zadań lepiej nie udawać że wykonujesz, gdyż narażasz się na to, że ktoś oskarży cię o bycie Impostorem.
 4. Electrical Tasks - o co chodzi? - Na kolejnej stronie dowiesz się, czemu zadania związane z elektryką są tak groźne i jednocześnie trudne do wykonania.
 5. Amongus.dev - czy jest bezpieczne? - Przeczytasz tutaj o stronie amongus.dev, dowiesz się czy jest bezpieczna oraz jakie są konsekwencje w przypadku pobrania plików.
 6. Beta - jak pobrać? - Na tej stronie dowiesz się jak pobrać aktualizację do gry, która nie jest jeszcze oficjalnie wydana.

Wymagania sprzętowe PC

 1. Procesor: Intel Pentium 4
 2. Pamięć RAM: 1 GB
 3. Karta grafiki: Intel HD
 4. Miejsce na dysku: 250 MB
 5. System operacyjny: Windows 7

Po więcej informacji zajrzyj na stronę Wymagania sprzętowe PC w naszym poradniku.

Jak zagrać za darmo w Among Us na PC?

Jeśli nie chcesz kupić gry, lub boisz się, że tytuł ten ci się nie spodoba, a nie chcesz zagrać na smartphonie lub innym urządzeniu mobilnym, możesz pobrać program BlueStacks na komputer i poprzez ten program zagrać za darmo w Among Us.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na osobnej stronie Free to Play - jak zagrać.

Polska wersja językowa - czy istnieje spolszczenie?

Nie, na tę chwilę Among Us nie posiada języka polskiego. Jedynymi dostępnymi językami na ten moment w grze są angielski, portugalski, hiszpański, koreański oraz rosyjski.

Platformy - na jakich zagram?

Among Us dostępne jest na platformie Steam w wersji PC oraz na urządzeniach mobilnych iOS oraz Android.

Pełny serwer - co zrobić?

Ostatnimi czasy pojawia się problem, przez który gracze nie mogą dołączyć do danego pokoju, gdyż serwer jest pełen. Dzieje się tak w większości przypadków dlatego, gdyż trafiamy na czas, w którym bardzo duża ilość graczy gra w Among Us w tym samym momencie, przez co serwery nie wytrzymują. Jeśli pojawi się taki problem, po prostu próbuj do skutku wejść do danego pokoju. Po kilku próbach powinieneś być w stanie dołączyć do danego pokoju.

Informacje o Among Us - poradnik do gry

Autor : Dawid Lubczyński

Ostatnia aktualizacja : 1 października 2020

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.