Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Fall Guys - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Fall Guys - poradnik do gry

Fall Guys - poradnik do gry

Battle Fasoyale Poradnik do Fall Guys to porady na start, opis trybów gry, poradnik trofeowy i sterowanie. Odpowiadamy na pytania o crossplay, eliminację i mikrotransakcje.

Ostatnia aktualizacja: 11 sierpnia 2020

Oto nieoficjalny poradnik do gry Fall Guys, dzięki któremu poznasz wszystkie mechaniki rozgrywki oraz nauczysz się różnych ciekawych sztuczek pozwalających na częstsze wygrywanie gier. Nasz poradnik jest adresowany głównie do osób rozpoczynających swoją przygodę z grą, ale powinien przydać się także graczom pragnącym zwiększyć swoje dotychczasowe umiejętności.

Największym rozdziałem naszego poradnika jest przewodnik po grze Fall Guys Ultimate Knockout i możesz w nim znaleźć przede wszystkim różne porady. Nasze podpowiedzi podzieliliśmy na ogólne porady na start, które dotyczą różnorakich problematycznych kwestii i mechanik rozgrywki, oraz na porady do głównych odmian mini-gier, do których zaliczają się między innymi różne tory przeszkód, plansze z odpadającymi elementami posadzki, czy areny, na których stacza się mecze wzorowane na zasadach piłki nożnej. Każda mini-gra ma opis najważniejszych założeń oraz wskazówki jak częściej wygrywać. Inne strony naszego przewodnika dotyczą m.in. zmiany wyglądu postaci, dostępnych rodzajów walut oraz gromadzenia punktów doświadczenia.

W osobnej części naszego poradnika znajduje się rozdział FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Z rozdziału tego możesz dowiedzieć się m.in. czy Fall Guys oferuje funkcję crossplay, czy gra posiada mikrotransakcje, oraz jak atakować innych graczy. Całość uzupełniają strony z informacjami na temat sterowania i wymagań sprzętowych, a także poradnik trofeowy, który pomoże w odblokowaniu wszystkich osiągnięć i zdobyciu platynowego trofeum.

Fall Guys to zwariowana gra zręcznościowa, którą przygotowano w całości z myślą o rozgrywkach multiplayer. Łączy ona w sobie cechy produkcji typu battle royale oraz szalonych japońskich teleturniejów. Grupa 60 graczy przystępuje do serii zmagań, które mają na celu ukoronowanie najlepszego z nich. Na uczestników rozgrywek czekają różnorakie mini-gry, które mogą polegać np. na omijaniu przeszkód, współzawodnictwie czy kooperacji w ramach drużyny. Gra ma niski próg wejścia i proste założenia, aczkolwiek wygrywanie zawodów wymaga dobrego poznania sterowania i zasad poszczególnych mini-gier.

Szybkie porady dla początkujących

 1. Naucz się wykonywania skoków połączonych z rzutem do przodu. Kombinacja ta pomoże ci w wielu rodzajach sytuacji, a w szczególności w omijaniu większych przepaści.
 2. Możesz podglądać innych graczy po to żeby odkrywać nowe ruchy i zagrania. Opcja Spectate jest zawsze dostępna gdy skończysz rundę, także gdy zostaniesz wyeliminowany.
 3. W niektórych grach pozwalaj innym graczom ustalić drogę do celu. Podróżowanie jako lider grupy w rundach - wyścigach nie zawsze jest dobrym pomysłem.
 4. Staraj się dzielić obowiązkami w grach o charakterze drużynowym. Będzie to łatwiejsze do osiągnięcia jeśli zaczniesz grać ze znajomymi po to żeby na bieżąco komunikować się.

Więcej podpowiedzi znajdziesz w rozdziale porady na start.

Jak wygrywać w Fall Guys?

W naszym poradniku znajdziesz kilka stron w całości przygotowanych z myślą o graczach, którzy zaczynają dopiero grać w Fall Guys. Dowiesz się na jakich zasadach przebiega rozgrywka i jak lepiej radzić sobie w poszczególnych grach. Najważniejsze strony naszego przewodnika po grze to:

 1. Teleturniej - Battle Royale - Omawiamy na jakich zasadach odbywają się turnieje / epizody. Są one podzielone na rundy kwalifikacyjne oraz wielki finał.
 2. Główne rodzaje gier - Opisaliśmy wszystkie regularnie pojawiające się odmiany mini-gier, m.in. różnorakie wyścigi, mecze piłki nożnej czy zawody w przenoszeniu jaj do gniazda. Do opisów przejścia gier dodaliśmy przydatne porady, dzięki którym będziesz mógł uzyskiwać lepsze wyniki.
 3. Waluty w grze - W Fall Guys walutami są Kudos oraz korony. Z naszego opisu możesz dowiedzieć się jak je zdobywać i jakie mają podstawowe zastosowania.

Mam pytanie i szukam odpowiedzi

Rozdział FAQ naszego poradnika zawiera odpowiedzi i wyjaśnienia różnorakich problematycznych kwestii związanych z prowadzeniem gry i napotykaniem potencjalnych problemów albo niezrozumiałych mechanik.

 1. Crossplay - czy jest obecny w grze? - Kwestia ta może cię zainteresować jeśli myślisz o graniu ze znajomymi posiadającymi grę Fall Guys na innej platformie sprzętowej.
 2. Mikrotransakcje i płatne dodatki - czy są w grze? - Możesz dowiedzieć się czy możliwe i rekomendowane są dodatkowe wydatki po to żeby potencjalnie ułatwiać sobie rozgrywkę.
 3. Eliminacja - czy mogę wyjść wcześniej z gry? - To pytanie, które możesz zadać sobie po tym jak zostaniesz wyeliminowany w rundzie niebędącej ostatnią.

Platynowe trofeum - czy łatwo je zdobyć?

Fall Guys posiada bardzo wymagające platynowe trofeum. Chcąc zdobyć 100% trofeów musisz doskonale opanować założenia wszystkich rodzajów mini-gier oraz być gotowy na spędzenie z grą kilkudziesięciu godzin. Zdobycie platyny może być odrobinę łatwiejsze jeśli będziesz grał ze znajomymi. Po więcej informacji i opisów poszczególnych osiągnięć zajrzyj do naszego poradnika trofeowego.

Czy Fall Guys to duża gra?

Fall Guys to typ gry ze stosunkowo krótkimi pojedynczymi sesjami. Jednorazowe zaliczenie całego turnieju / epizodu powinno ci zająć nie więcej niż kilakanaście minut. Możliwy jest też scenariusz, że zostaniesz wyeliminowany nieco wcześniej, już po kilku minutach gry.

Jeśli chcesz stać się dobrym graczem i zdobyć wszystkie trofea gry, to musisz jednak poświęcić jednak grze sporo czasu. Temat ten rozwinęliśmy na osobnej stronie Długość gry.

Problemy z połączeniem - dlaczego nie mogę dołączyć do gry?

Gra Fall Guys w wersji na PS4 może posiadać pewne problemy z łączeniem się z serwerami - Fall Guys - poradnik do gry

Gra Fall Guys w wersji na PS4 może posiadać pewne problemy z łączeniem się z serwerami. Wynika to z faktu, że wersja na konsolę PlayStation 4 została w sierpniu 2020 roku za darmo udostępniona 45 milionom subskrybentów usługi PlayStation Plus. Istnieje podejrzenie, że autorzy gry nie docenili rozmiarów potencjalnego zainteresowania ich produkcją.

Problemy z połączeniem się z serwerami gry mogą pojawiać się już po jej uruchomieniu, gdyż jest to produkcja w 100% multiplayer wymagająca stałego połączenia z Internetem. Fall Guys nie oferuje żadnej rozgrywki lokalnej w oparciu o tryb offline.

Na problemy możesz również natrafić w przypadku matchmakingu, czyli po kliknięciu na przycisk Play. Rozpocznie się wtedy oczekiwanie na dobranie 60 graczy do danego turnieju.

Niezależnie od tego jakich doświadczasz problemów z dołączeniem do gry jedynym skutecznym rozwiązaniem jest uzbrojenie się w cierpliwość. Jest szansa, że autorzy gry dodadzą nowe serwery oraz że sytuacja ze zrywanymi i nieudanymi połączeniami z czasem ustabilizuje się. Możesz też ewentualnie próbować unikać gry wieczorami kiedy to występuje zazwyczaj największy ruch w grach multiplayer.

Abonament PS+ - czy jest wymagany?

Tak, gra Fall Guys wymaga w wersji na PS4 wykupionego abonamentu PlayStation Plus. Gra została w sierpniu 2020 roku za darmo udostępniona subskrybentom usługi PS+, przy czym jest również równolegle sprzedawana za 19,99€ / 84zł. Jeżeli przegapiłeś moment dodania gry do swojej biblioteki, to oprócz zakupienia jej musisz mieć aktywną subskrypcję PlayStation Plus. Fall Guys nie jest produkcją typu free to play, a więc nie pozwala na grę osobom bez opłaconego abonamentu PS+.

Problem abonamentu nie dotyczy oczywiście wersji na PC. Posiadacze Fall Guys na komputery osobiste mogą po zakupieniu gry dołączać do rozgrywek sieciowych bez dodatkowych opłat czy subskrypcji.

Wymagania sprzętowe - czy są wysokie?

Fall Guys na PC ma bardzo niskie minimalnie wymagania sprzętowe. Oto one:

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit. System operacyjny Windows 7 nie jest wspierany.
 2. Procesor: Intel Core i5 lub podobny procesor AMD
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta grafiki: NVIDIA GTX 660 lub AMD Radeon HD 7950
 5. Ilość miejsca na dysku: 2 GB

Więcej informacji znajdziesz na stronie Wymagania sprzętowe.

Najważniejsze przyciski sterowania

Poniżej znajdziesz zestawienie przycisków sterowania w Fall Guys w wersji na PlayStation 4. Po więcej informacji na temat klawiszologii i opcji sterowania przejdź na strony Sterowanie PS4 i Sterowanie PC.

Poruszanie się - Fall Guys - poradnik do gry

Poruszanie się.

Rozglądanie się - Fall Guys - poradnik do gry

Rozglądanie się.

Przełączanie się pomiędzy zakładkami w menu głównym gry - Fall Guys - poradnik do gry

Przełączanie się pomiędzy zakładkami w menu głównym gry.

Przełączanie się między graczami w trybie widza (Spectate).

Wyświetlenie identyfikatorów (PSN ID) graczy - Fall Guys - poradnik do gry

Wyświetlenie identyfikatorów (PSN ID) graczy. Możesz np. dowiedzieć się z kim grasz albo łatwiej znaleźć znajomych.

Wykonanie rzutu do przodu (Dive) - Fall Guys - poradnik do gry

Wykonanie rzutu do przodu (Dive). Akcja ta ma wiele zastosowań i może chodzić np. o uderzenie w piłkę w zawodach piłki nożnej. Rzut możesz też połączyć ze skokiem - wciskając Kwadrat w momencie skoku możesz polecieć dalej do przodu.

Skok - Fall Guys - poradnik do gry

Skok. Jest to wymagana czynność do omijania wielu przeszkód oraz do przeskakiwania nad przepaściami.

Chwyt (Grab) - Fall Guys - poradnik do gry

Chwyt (Grab). Akcja ta ma dwa główne zastosowania. Pierwsze zastosowanie to chwytanie innych graczy po to żeby np. przeszkadzać im w zmaganiach. Drugie zastosowanie to chwytanie małych przedmiotów, np. jajek z jednej z mini-gier.

Przełączanie się pomiędzy zakładkami w menu głównym gry - Fall Guys - poradnik do gry

Przełączanie się pomiędzy zakładkami w menu głównym gry.

Przełączanie się między graczami w trybie widza (Spectate).

Załączenie zaprogramowanej emotki - Fall Guys - poradnik do gry

Załączenie zaprogramowanej emotki.

Załączenie zaprogramowanej emotki - Fall Guys - poradnik do gry

Załączenie zaprogramowanej emotki.

Załączenie zaprogramowanej emotki - Fall Guys - poradnik do gry

Załączenie zaprogramowanej emotki.

Załączenie zaprogramowanej emotki - Fall Guys - poradnik do gry

Załączenie zaprogramowanej emotki.

Menu wyjścia z zawodów - Fall Guys - poradnik do gry

Menu wyjścia z zawodów. Możesz zdecydować się na tę opcję np. zostałeś wyeliminowany w jednej z rund (nie trzeba czekać do końca całej gry).

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Fall Guys - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 5 sierpnia 2020

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.