Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

SnowRunner - poradnik do gry

SnowRunner - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

SnowRunner: Przyczepy i naczepy - pojazdy, ciężarówki SnowRunner poradnik, solucja

Ten rozdział poradnika opisuje przyczepy i naczepy w grze SnowRunner. Przedstawiamy różnice oraz ich rodzaje.

Przyczepy i naczepy umożliwiają transport większej ilości ładunku naraz, przez co można oszczędzić trochę czasu. To również niezły środek do zarabiania pieniędzy, bo wiele przyczep jest porozrzucanych na mapie i po odwiezieniu do sklepu z przyczepami można je sprzedać. Ciągnięcie dodatkowego ładunku ma jednak swoją cenę. Większy ciężar znacznie spowolni wiele pojazdów, co będzie odczuwalne zwłaszcza podczas podjazdów pod górkę w trudniejszym terenie. Cały zestaw nie będzie mógł też przejeżdżać przez niektóre węższe trasy. Przyczepy i naczepy (po ang. jedno słowo "trailer") różnią się nie tylko wielkością, ale przede wszystkim sposobem doczepiania do pojazdu.

Przyczepa oszczędza czas. - SnowRunner: Przyczepy i naczepy - pojazdy, ciężarówki - SnowRunner - poradnik do gry
Przyczepa oszczędza czas.

Przyczepy

Przyczepy są uniwersalne i nie wymagają żadnych przeróbek. Można je doczepić do niemal każdego pojazdu za pomocą haka. Dzięki temu można zachować np. mini dźwig na ciężarówce i resztę jego aktualnej konfiguracji. Przyczepa powiększy jego ładowność bez konieczności dokonywania modyfikacji.

Naczepy

Naczepy są dużo większe, dzięki czemu jednorazowo można załadować na nie większe ładunki. Ich rozmiar może utrudnić nieco manewrowanie na węższych drogach. Nie można ich podczepić do każdej konfiguracji. Ciężarówka musi mieć usunięte wszelkie modyfikacje ramy, a zamiast nich zamontowane siodło (saddle). Tutaj pojawia się kolejny warunek, bo niektóre naczepy wymagają "niskiego" siodła, a inne "wysokiego". W misjach wymagających transportu naczepy masz podane konkretne wymagania. Siodła dostępne są w menu dostosowywania (customize) za darmo.

Naczepy wymagają odpowiedniego siodła. - SnowRunner: Przyczepy i naczepy - pojazdy, ciężarówki - SnowRunner - poradnik do gry
Naczepy wymagają odpowiedniego "siodła".

Rodzaje przyczep

O ile naczepy przystosowane są głównie do transportu dużych ładunków, tak przyczepy mogą posiadać bardziej specjalistyczne zastosowanie, które generalnie pokrywa się z dostosowaniem ramy poszczególnych ciężarówek. Lista możliwości przestawia się następująco:

  1. Płaska platforma (flatbed)
  2. Dodatek Van - do napraw (Van body addon)
  3. Dodatek serwisowy - rama (Maintenance Frame Addon)
  4. Burty - platforma (Sideboard bed)
  5. Zbiornik paliwa (Fuel tank)
1 - SnowRunner: Przyczepy i naczepy - pojazdy, ciężarówki - SnowRunner - poradnik do gry