Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

My Summer Car - poradnik do gry

My Summer Car - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

My Summer Car: Zbieranie truskawek My Summer Car poradnik, tipsy

Zbieranie truskawek to jeden z łatwych sposobów zarabiania pieniędzy w My Summer Car. W naszym poradniku pokazujemy gdzie jest pole truskawek, jak rozpocząć pracę i jak ją poprawnie wykonywać oraz ile pieniędzy można zarobić ze zbierania truskawek.

Ostatnia aktualizacja: 6 lutego 2024

Jedna z prostych technik zarabiania gotówki w grze My Summer Car to zbieranie truskawek z krzaków na polu upraw. Na tej stronie poradnika wyjaśniamy jak odblokować możliwość zbierania truskawek, gdzie można zbierać truskawki i jak dotrzeć do pola upraw na mapie świata, jakie są główne czynności i ile można zarobić z każdego pełnego kartonu z truskawkami.

Gdzie jest pole truskawek?

1 - My Summer Car: Zbieranie truskawek - My Summer Car - poradnik do gry
2 - My Summer Car: Zbieranie truskawek - My Summer Car - poradnik do gry
 1. Gospodarstwo, które zajmuje się uprawą truskawek, zlokalizowane jest w Rykipohja w południowo-zachodniej części mapy - pokazaliśmy je na powyższych obrazkach - rozpoznacie je m.in. po dużym polu oraz sąsiadujących z nim szklarniach.
3 - My Summer Car: Zbieranie truskawek - My Summer Car - poradnik do gry
 1. Rozpoczynając przy domu bohatera w Kesselinpera wyruszcie jedyną drogą na południe. Po minięciu torów kolejowych skręćcie w prawo, tzn. na zachód. Podróżujcie dalej główną drogą. Możecie też natrafiać na znaki drogowe wskazujące Rykipohja (przykładowy na obrazku). Dzięki nim będziecie wiedzieć, że zmierzacie we właściwym kierunku.

Spotkanie z NPC-em Strawberry Guy

4 - My Summer Car: Zbieranie truskawek - My Summer Car - poradnik do gry
 1. Zbieraniem truskawek możecie zajmować się od samego początku gry. Praca jest dostępna przez 7 dni w tygodniu, od 6 rano do 20 wieczorem.
 2. Nie musicie czekać na żaden telefon, ani odblokowanie tej aktywności w inny sposób. Po dotarciu na pole truskawek porozmawiajcie z NPC-em Strawberry Guy.

Jak zbierać truskawki?

5 - My Summer Car: Zbieranie truskawek - My Summer Car - poradnik do gry
 1. W tym samym miejscu, w którym przebywa właściciel pola (Strawberry Guy) są też puste kartony na truskawki (Berry Box).
 2. Zabierzcie ze sobą karton i udajcie się z nim na pole. Połóżcie karton na ziemi obok krzaka z truskawkami. Wciśnięcie klawisza F na krzaku pozwala zebrać (Pick Up) truskawkę, którą następnie możecie odłożyć (Drop) w kartonie.
 3. Dodawajcie truskawki do kartonu tak długo, aż objętość truskawek w pojemniku przestanie rosnąć. Karton odłóżcie na inne zapełnione. Zabierzcie następny pusty karton.
 4. Umiejętności postaci w temacie zbierania truskawek mogą się zwiększać - rozpoczynacie na poziomie 1 umiejętności, a maksymalnie możecie uzyskać 8 poziom. Wyższe umiejętności pozwolą szybciej pozbierać wszystkie truskawki z krzaka i tym samym szybciej zapełnić każdy karton.
Wszystkie sposby zdobywania gotówki w grze zestawiliśmy na osobnej stronie poradnika Zarabianie pieniędzy - My Summer Car: Zbieranie truskawek - My Summer Car - poradnik do gry
 1. Na prędkość zbioru wpływa też pasek zmęczenia (Fatigue) - im jest bardziej zapełniony, tym wolniej Wasza postać będzie zbierała truskawki. Wypijcie kawę lub udajcie się na odpoczynek, jeśli widzicie zauważalny spadek wydajności pracy.
 2. Truskawki z pola upraw odnawiają się, ale dojdzie do tego dopiero po wczytaniu sejwa lub ponownym uruchomieniu gry. Skorzystajcie z tej metody jeśli zebraliście maksimum truskawek (280 krzaków) w ramach pojedynczej sesji.

Ile zarobię na truskawkach?

 1. Zbiór truskawek jest łatwy, ale nie gwarantuje dużego zarobku. Z metody tej radzimy korzystać głównie w początkowej fazie rozgrywki, kiedy nie macie jeszcze dostępu do innych, lepszych, ofert pracy.
 2. Zbieranie truskawek jest rozliczane na podstawie zapełnionych kartonów (Berry Box). Zapłatę możecie odebrać klikając na kasetkę z pieniędzmi. Każdy pełen karton to 40 zarobionych marek.

Wszystkie sposby zdobywania gotówki w grze zestawiliśmy na osobnej stronie poradnika Zarabianie pieniędzy.