Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Rage 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Rage 2 - poradnik do gry

Rage 2 - poradnik do gry

Najlepsze porady i solucja Poradnik do gry Rage 2 stanowi kompendium wiedzy na temat tej dynamicznej strzelanki fps. Dowiesz się tutaj, co dają umiejętności nanotrytowe, , jak rozwinąć swój pojazd i gdzie znaleźć wszystkie Wieże władzy i arki. Nie zabrakło też dokładnej solucji.

Poradnik do gry RAGE 2 to kompendium wiedzy na temat najnowszej produkcji studia Avalanche. W tym poradniku znajdziesz wiele porad, informacji oraz dokładnych opisów. Dzięki tym wiadomościom będziesz sprawniej i szybciej przychodzić wszystkie aktywności dostępne w grze, dodatkowo poznasz wszystkie zasady mechanik gry oraz odkryjesz wszelkie jej sekrety.

Na pierwszych stronach poradnika znajdziesz porady na start, wstępne opisy umiejętności oraz aktywności dostępnych w grze. W naszym poradniku znajdziesz również rozdział z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. W tym miejscu dowiesz się miedzy innymi tego, do czego służą feltyryty oraz jak szybko je zdobywać.

Jako, że w RAGE 2 ważnym elementem rozgrywki są pojazdy poświęciliśmy im osobny dział. W nim znajdziesz nie tylko opis pojazdów, ale również informacje o tym jak je naprawiać, jak je zdobywać oraz jak przyzwać pojazd jeśli przypadkiem go zgubimy. Dodatkowo znajdziesz również rozdział poświęcony umiejętnościom oraz towarzyszom. Na tym stronach zdobędziesz cenne informacje o tym jak rozwijać swoją postać.

RAGE 2 to gra z ogromnym otwartym światem dlatego przygotowaliśmy atlas świata. Zawiera on mapę, na której zaznaczone zostały wszystkie najważniejsze lokacje; wieże władzy, kryjówki bandytów, echo strażników, arki oraz wiele innych aktywności.

Jednak RAGE 2 to nie tylko gra eksploracyjna, w tej produkcji znajdziesz również wiele misji fabularnych oraz pobocznych. Opisy każdej misji znajdziesz w naszej solucji. Dzięki nim będziesz mógł sprawdzić dokładnie co należy zrobić, aby ukończyć zadanie.

Na samym końcu naszego poradnika do gry RAGE 2 znajdziesz aneks. W nim zawarliśmy informacje odnośnie wymagań sprzętowych oraz sterowania. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić czy gra pójdzie na twoim komputerze oraz co zrobić, aby działała ona znacznie lepiej.

RAGE 2 w pigułce

RAGE 2 to druga część serii postapokaliptycznych gier FPP od studiu Avalanche. To gra akcji posiadająca ogromny świat, w którym znajdziesz masę aktywności; misji fabularnych, pobocznych, wyścigów, kryjówek bandytów itp. W tej produkcji wcielisz się w rolę jednego z ocalałych, Strażnika z Vineland. Twoim zadaniem będzie pokrzyżowanie planów Generała Crossa, który planuje zniszczyć wszystkich ocalałych.

W grze znajdziesz różnorodne bronie oraz wiele umiejętności. Dzięki nim zniszczysz hordy nacierających na ciebie przeciwników. Dodatkowo będziesz musiał stoczyć boje z mutantami spacerującymi po zniszczonej ziemi.

Jakie edycje posiada RAGE 2?

Gra RAGE 2 została wydana w dwóch wersjach - podstawowej oraz kolekcjonerskiej.

Wersja kolekcjonerska RAGE 2 zawiera - Rage 2 - poradnik do gry

Wersja kolekcjonerska RAGE 2 zawiera:

 1. Grę RAGE 2,
 2. Gadającą głowę Rabana Miażdżyciela,
 3. Rozszerzenie "Powstanieduchów",
 4. BFG z DOOMA,
 5. Misję "Kult Boga Śmierci",
 6. Skórkę do Monster Trucka "Mutant",
 7. Plakat Kolekcjonerki.

Bronie

W grze RAGE 2 znajdziesz przeróżne bronie oraz umiejętności, będą Ci bardzo potrzebne do walki z przeciwnikami. W świecie gry RAGE 2 natrafisz na masę wrogów oraz mutantów, twoim zadaniem będzie zniszczenie ich wszystkich.

Pamiętaj, że każdą broń w grze możesz ulepszać. Na tej stronie opisaliśmy wszystkie bronie dostępne w grze RAGE 2:

 1. Śmiglik - to trójramienny bumerang, który nieraz uratuje Ci życie. Możesz ulepszyć go tak, aby przelatywał przez ściany przez co może okazać się niezastąpiony.
 2. Pistolet - to pierwsza broń jaką otrzymasz w grze. Ułatwi Ci ona pierwsze starcia z wrogami, jeśli jednak będziesz o nią dbać i stale ją ulepszać może przydać Ci się nawet na późniejszych etapach rozgrywki.
 3. Karabin szturmowy strażnika - w pełni automatyczny i niezawodny.
 4. Strzelba bojowa - strzelba ta pomoże Ci w walce z grupą przeciwników. Dzięki niej możesz eliminować kilku przeciwników na raz.
 5. Inteligentna wyrzutnia rakiet - co by tutaj dużo mówić. Celuj w co chcesz i kiedy chcesz, a wyrzutnia sama dotrze do celu.
 6. Doładowane działko pulsacyjne - idealna broń na hordy przeciwników. Zniszczy wszystko co stanie na jej drodze.
 7. Hiperdziałko - jeśli wiesz jak obchodzić się z railgunem ta broń będzie idealna dla Ciebie.
 8. Rewolwer Firestorm - jeśli lubisz podpalać swoich wrogów to z tą bronią będziesz czuł się idealnie.
 9. Miotacz grawistrzałek - ta broń pozwoli Ci miotać swoimi przeciwnikami. Weź ich w objęcia tego miotacza, a będziesz mógł z nimi zrobić co tylko zechcesz.

Nanotrytowe umiejętności

W naszym poradniku znajdziesz informacje o nanotrykowych umiejętnościach. Dowiesz się jak je zdobywać, jak ich używać oraz jak je rozwijać.

W RAGE 2 dostępne są takie umiejętności jak: Grawiskok, Defibrylacja, Rozpęd, Umocnienie, Skupienie, Odskok, Rąbnięcie, Roztrzaskanie, Wir, Bariera oraz Przester.

Pojazdy

Jako, że w RAGE 2 poruszasz się po ogromnym świecie ważnym elementem rozgrywki są pojazdy, poświęciliśmy im osobny dział. W nim znajdziesz opisy pojazdów, informacje o tym jak je naprawiać i jak je zdobywać. W grze znajdziesz m.in. Feniksa, Raptora, Ikara, Monster trucka i Łódź śmigłową.

Porady na start

Aby ułatwić Ci pierwsze spotkanie z grą RAGE 2 przygotowaliśmy kilka cennych porad. Dzięki temu łatwiej będzie odnaleźć Ci się w tej produkcji.

Arki to klucz do twojego rozwoju - to specjalne obiekty, w których znajdziesz broń, surowce oraz zdobędziesz nowe umiejętności. Eksploruj mapę i szukaj tych lokacji, aby wzmocnić swojego bohatera.

Rozwijaj swoje pojazdy - większość walk w Rage 2 możesz stoczyć nawet nie wychodząc z auta. Rozwijaj swój samochód tak, aby był gotowy na wszystkie starcia i nigdy Cię nie zawiódł.

Naucz się używać umiejętności - zdobyte Nanotrytowe umiejętności nieraz uratują Ci skórę. Potrenuj na otwartym terenie i pamiętaj, aby ich używać.

Rozwiń swoją postać przed przystąpieniem do misji - podróżując po mapie możesz natrafić na wiele aktywności pobocznych, korzystaj z tego i próbuj wykonać każdą z nich. Dzięki temu zdobędziesz wiele surowców oraz umiejętności.

FAQ

Czy można zmienić wersję językową?

Tak, gra Rage 2 pozwala na zmianę wersji językowej - Rage 2 - poradnik do gry

Tak, gra Rage 2 pozwala na zmianę wersji językowej. Możesz tego dokonać z poziomu menu głównego z okna ogólnych ustawień. Co ciekawe możesz wybrać inne wersje językowe dla dubbingu oraz wyświetlanego tekstu, by lepiej dopasować całość do własnych preferencji.

Czy Rage 2 posiada tryb fotograficzny?

Tak, możesz załączyć tryb fotograficzny (Photo Mode) - Rage 2 - poradnik do gry

Tak, możesz załączyć tryb fotograficzny (Photo Mode). Musisz w tym celu spauzować grę i wybrać odpowiednią opcję z menu pauzy. Gra posiada wiele ustawień i filtrów, dzięki którym możesz zmodyfikować zdjęcie przed zapisaniem go.

Czy Rage 2 posiada kreator postaci?

Nie, gra nie oferuje niestety kreatora postaci - Rage 2 - poradnik do gry

Nie, gra nie oferuje niestety kreatora postaci. Rage 2 pozwala natomiast na wybór płci bohatera przed rozpoczęciem kampanii. Jest to zmiana czysto kosmetyczna i nie wpływa np. na sposób zaliczania questów. Gra pozwala także na modyfikowanie wyglądu używanych pojazdów oraz broni. Niektóre nowe skórki są od razu dostępne, inne trzeba zdobyć lub zakupić (słono za nie płacąc).

Czy w Rage 2 można zapisywać stan gry?

Tak, Rage 2 pozwala na manualne zapisy - Rage 2 - poradnik do gry

Tak, Rage 2 pozwala na manualne zapisy. Możesz je tworzyć równolegle do automatcznych sejwów, które są generowane bez twojego udziału.

Grę możesz ręcznie zapisać z poziomu menu pauzy. Warto dodać, że jeśli zaliczasz aktualnie jakąś misję fabularną, to gra zapisze postępy tylko do ostatnio utworzonego punktu kontrolnego. Ograniczenie to nie dotyczy swobodnej eksploracji. Wtedy po wczytaniu sejwa powrócisz dokładnie do tego samego miejsca, w którym skończyłeś wcześniej zabawę.

Czy Rage 2 posiada tryb multiplayer?

Nie, rozgrywka w Rage 2 w stu procentach jest skupiona wokół trybu dla pojedynczego gracza. Gra nie posiada żadnych trybów online ani trybu kooperacji.

Czy mogę od razu zwiedzać świat?

Tak, ale musisz wcześniej ukończyć prolog gry, tzn - Rage 2 - poradnik do gry

Tak, ale musisz wcześniej ukończyć prolog gry, tzn. pierwszą misję fabularną zatytułowaną Strażnik. Po ukończeniu tego questu otrzymasz pojazd Feniks. Od tego momentu możesz wyruszyć w dowolnie wybrane przez siebie miejsce. Zwracaj jednak uwagę na poziomy trudności pojawiające się przy odwiedzanych lokacjach. Miejscówki z przeciwnikami na poziomach 5-10 mogą być bardzo trudne do zaliczenia dla początkującego bohatera.

Dlaczego nie mogę otworzyć mapy świata?

Mapa świata staje się dostępna po ukończeniu prologu kampanii, czyli misji Strażnik. Nie przejmuj się tym, że jest początkowo ukryta, gdyż cały prolog rozgrywa się w tej samej lokacji świata gry. Nie możesz się więc zgubić.

Czy złom ma jakieś zastosowanie w grze?

Nie, złom (Junk) możesz sprzedawać bez żadnych obaw - Rage 2 - poradnik do gry

Nie, złom (Junk) możesz sprzedawać bez żadnych obaw. Na operację tę możesz zdecydować się po odwiedzeniu dowolnego handlarza. Po otwarciu okna handlu zmień zakładkę żeby móc zacząć wybierać przedmioty z inwentarza. Złom najlepiej sprzedawać hurtem po 20 sztuk.

Nie sprzedawaj innych odnajdywanych przedmiotów, np. różnego rodzaju komponentów. Przydadzą ci się one w craftingu. Wyjątkiem jest sytuacja gdy zapełniłeś inwentarz obiektami danego typu.

Czy Rage 2 posiada zabezpieczenie Denuvo?

Nie, zabezpieczenie Denuvo zostało usunięte przez twórców gry, pomimo że znajdowało się w wersji z dnia światowej premiery. Nie musisz więc obawiać się spadków fps czy długich ładowań spowodowanych obecnością tego zabezpieczenia antypirackiego.

Dlaczego nie mogę dodać nowego pojazdu do garażu?

Gra może ci nie pozwolić na taki krok jeśli zabrany pojazd jest własnością innej osoby, która nie jest przeciwnikiem - Rage 2 - poradnik do gry

Gra może ci nie pozwolić na taki krok jeśli zabrany pojazd jest własnością innej osoby, która nie jest przeciwnikiem. Mowa tu w szczególności o pojazdach odnajdywanych w miastach czy w innych lokacjach, w których mieszkają przyjaźnie nastawione osoby. Możesz podróżować odnajdywanymi w ten sposób wehikułami, ale gra nie pozwoli ci umieszczać je w garażu po to żeby stały się własnością głównego bohatera. W celu dodania danej maszyny do garażu musisz odnaleźć porzucony egzemplarz w świecie gry.

Czy w świecie gry pojawiają się psy?

Tak, ale nie do końca - Rage 2 - poradnik do gry

Tak, ale nie do końca. Możesz natrafiać na zmutowane psy i gra w takich sytuacjach wymusza rozprawianie się z nimi. Nie spotyka się natomiast czworonogów, które nie są zmutowane i w rezultacie nie jest dostępna opcja pogłaskania psa.

Czy mogę kontynuować grę po skończeniu głównej kampanii?

Tak, jest to jak najbardziej możliwe. Główny wątek fabularny Rage 2 jest zresztą dosyć krótki i w rezultacie nawet po skończeniu głównej fabuły możesz zajmować się wieloma innymi aktywnościami, np. odnajdywaniem i zaliczaniem lokacji na mapie świata, rozgrywaniem walk na arenie, przystępowaniem do wyścigów, atakowaniem konwojów, czy kolekcjonowaniem nowych broni, pojazdów, umiejętności i projektów.

Dlaczego nie mogę zobaczyć statystyk?

Opcja wyświetlenia statystyk jest widoczna w menu pauzy, ale może być niestety niedostępna. Jest to jeden z błędów gry. Problem ten powinien zostać rozwiązany wraz z jedną kolejnych aktualizacji Rage 2.

Rage 2 - sterowanie

Sterowanie postacią - Rage 2 - poradnik do gry

Sterowanie postacią

Sprint - Rage 2 - poradnik do gry

Sprint

Menu startowe - Rage 2 - poradnik do gry

Menu startowe

Przeładowanie - Rage 2 - poradnik do gry

Przeładowanie

Zmiana broni - Rage 2 - poradnik do gry

Zmiana broni

Strzał - Rage 2 - poradnik do gry

Strzał

Używanie przedmiotu - Rage 2 - poradnik do gry

Używanie przedmiotu

Atak wręcz - Rage 2 - poradnik do gry

Atak wręcz

Kucanie - Rage 2 - poradnik do gry

Kucanie

Skok - Rage 2 - poradnik do gry

Skok

Celowanie - Rage 2 - poradnik do gry

Celowanie

Użycie przedmiotu wsparcia - Rage 2 - poradnik do gry

Użycie przedmiotu wsparcia

Zmiana przedmiotu wsparcia - Rage 2 - poradnik do gry

Zmiana przedmiotu wsparcia

Wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania sprzętowe Rage 2

 1. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-3570 / AMD Ryzen 3 1300X
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GTX 780 / AMD R9 280
 5. Wymagane miejsce na dysku HDD: 50 GB
 6. Pamięć karty graficznej: 3 GB

Minimalne wymagania sprzętowe dotyczą uruchomienia gry w rozdzielczości 1080p, w niskich detalach i prowadzenia rozgrywki w 30 klatkach na sekundę. Nie są to duże wymagania sprzętowe, grę na najniższych ustawieniach graficznych można uruchomić nawet na kilkuletnim komputerze.

Informacje o Rage 2 - poradnik do gry

Autorzy : Natalia N.Tenn Fras, Jacek Stranger Hałas

Poradnik zawiera : strony: 140, ilustracje: 834 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 16 maja 2019, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 16 maja 2019, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Rage 2 - poradnik do gry