Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Krypta w Mortal Kombat 11 Mortal Kombat 11 poradnik, solucja

Krypta w grze Mortal Kombat 11 daje Graczowi możliwość eksploracji wyspy Shang Tsunga, która kryje w sobie wiele sekretów (puzzli, zagadek, ukrytych drzwi, a nawet śmiertelnych pułapek) - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Krypta w grze Mortal Kombat 11 daje Graczowi możliwość eksploracji wyspy Shang Tsunga, która kryje w sobie wiele sekretów (puzzli, zagadek, ukrytych drzwi, a nawet śmiertelnych pułapek). Na obszarze wyspy ukryto aż 600 skrzyń w których można znaleźć takie rzeczy, jak np. przedmioty użyteczności przydatne w trybie Wież, uzbrojenie dla wszystkich postaci dostępnych w Mortal Kombat 11, dodatkowe fatality oraz brutality i wiele innych cennych skarbów. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że większość skrzyń i skarbów należy odblokować przy pomocy odpowiednich zasobów. Co więcej, do zwiedzania wyspy Shang Tsunga musisz być połączony z Internetem ponieważ wszystkie postępy zapisywane są automatycznie.

Zasoby w Krypcie i otwieranie skarbów (skrzyń, krypty dusz)

Wszystkie znalezione na wyspie skarby są dobrze zabezpieczone. Do otwarcia skrzyń oraz sklepień dusz będziesz potrzebować odpowiednie zasoby. Poniżej zamieszczamy dokładną listę skarbów oraz zasobów potrzebnych do ich otwarcia, dostępnych w grze Mortal Kombat 11.

 1. Skrzynie - zwykłe skrzynie ze skarbami odblokowujesz przy użyciu Monet (Koins). Otwarcie najtańszych może Cię kosztować np. 750 Koins, a otwarcie innych może kosztować nawet 15.000 lub więcej.
 2. Ogniste Skrzynie i skrzynie Shao Kahna - do otwarcia tych skrzyń będziesz potrzebować od 100 do 250 Serc.
 3. Krypty Dusz - specjalne obiekty, które emitują zielonkawym światłem można otworzyć za 100 Fragmentów Dusz. Zanim zaczniesz je otwierać, musisz zdobyć Amulet Duszy Ermaca.

Jak działa drop w Krypcie?

Każdy z Graczy ma do odblokowania 600 skrzyń. Co więcej, po otwarciu wszystkich skrzyń, każdy Gracz będzie dysponował dokładnie takimi samymi łupami - dodatkowe fatality, brutality, skiny, przedmioty użyteczności itd. Jednak nie wszystko w Krypcie jest takie oczywiste. O ile skrzynie dla każdego z Graczy znajdują się dokładnie w tych samych miejscach, to łupy w nich zawarte mogą być zdecydowanie różne. Oznacza to, że jeden Gracz w danej skrzyni może znaleźć 2.000 Koinsów, a inny np. Skórkę dla którejś z postaci. Każdy z Graczy zdobędzie te same łupy, ale nie w tych samych skrzyniach.

Jak biegać w Krypcie i odblokować osiągnięcie "My Magic Shoes"?

Zwiedzanie Krypty w grze Mortal Kombat 11 na pieszo może być nieco żmudne i czasochłonne. Na szczęście można ten proces przyśpieszyć! Aby biegać po obszarze wyspy Shang Tsunga wystarczy trzymać przycisk Bloku. Twoja postać zacznie poruszać się znacznie szybciej co pozwoli szybko odblokować osiągnięcie "My Magic Shoes" otrzymywane za przebycie 5 mil.

Jak zdobyć młot Shao Khana?

Młot Shao Khana to bardzo przydatne oręże, które pozwala na rozbijanie dzbanów lub szkieletów w celu zdobycia dodatkowych Koinsów - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Młot Shao Khana to bardzo przydatne oręże, które pozwala na rozbijanie dzbanów lub szkieletów w celu zdobycia dodatkowych Koinsów. Co więcej, za pomocą Młota Shao Khana możesz rozbijać ściany i drzwi, aby otworzyć sobie przejście do poszczególnych obszarów Krypty. Młot przyda się także przy rozwiązywaniu niektórych zagadek. Młot Shao Khana znajdziesz na dużym stole na końcu wejścia do Pałacu.

Jak rozwiązać puzzle z obrotowym filarem w Martwym Lesie?

Przed Tobą znajduje się obrotowy filar oraz trzy dźwignie - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Przed Tobą znajduje się obrotowy filar oraz trzy dźwignie. Pociągnięcie lewej dźwigni spowoduje obrócenie wszystkich 3 segmentów filaru. Środkowa obraca dwoma górnymi segmentami, a prawa dźwignia porusza dwoma dolnymi segmentami. Twoim zadaniem jest dopasowanie części (głowa, tułów i nogi) Demona oraz Cyborga, aby otworzyć dostęp do dwóch skrzyń w ścianie z lewej strony. Ułożenie ciała Szkieletu skutkuje aktywacją ognistej pułapki oraz śmiercią. Aby szybko poradzić sobie z puzzlami w Martwym Lesie postępuj według poniższej instrukcji.

 1. Pociągnij za dźwignię z lewej strony.
 2. Pociągnij za dźwignię z prawej strony.
 3. Użyj dwukrotnie środkowej dźwigni.

Po wykonaniu powyższej sekwencji, ułożysz ciało Demona. Zanim zaczniesz układać ciało Demona, wróć do menu głównego gry i wejdź ponownie do Krypty. Dzięki takiemu zabiegowi zaczniesz układać puzzle z pozycji neutralnej.

 1. Pociągnij za dźwignię z lewej strony.
 2. Pociągnij za dźwignię po środku.
 3. Dwukrotnie użyj dźwigni z prawej strony.
 4. Pociągnij za środkową dźwignię.
 5. Pociągnij za lewą dźwignię.
 6. Ponownie użyj dźwigni z prawej strony.
 7. Użyj lewej dźwigni.
 8. Użyj prawej dźwigni.

Jak zdobyć Gem of the Living (Klejnot Życia) i Thunder God's Shattered Staff (Zniszczoną Laskę Raidena)?

Klejnot Życia jest niezbędnym przedmiotem, który pozwoli Ci na kontynowanie swojej podróży po Krypcie - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Klejnot Życia jest niezbędnym przedmiotem, który pozwoli Ci na kontynowanie swojej podróży po Krypcie. Klejnot Życia jest potrzebny do otwarcia Drzwi Równowagi, które prowadzą do Legowiska Goro. Aby zdobyć Klejnot Życia udaj się do miejsca z kamiennymi figurami w Kapliczce Wojownika. Po krótkiej cut-scence (i zniszczeniu posągu Raidena), na ziemie spadnie meteoryt. Rozbij go przy pomocy młota Shao Khana, aby wydobyć Klejnot Życia.

Uwaga! Jeśli ukończysz samouczek związany z Wieżami Czasu, otrzymasz Amulet Obrońcy Ziemi. Gdy wejdziesz w posiadanie tego przedmiotu, możesz podejść do zniszczonego posągu Raidena, aby przywrócić go do dawnej formy. Otrzymasz w ten sposób kolejny przedmiot - Thunder God's Shattered Staff.

Jak zdobyć Cracked Horn of the Motaro (Pęknięty Róg Motaro)?

Pęknięty Róg Motaro to kolejny z kluczowych przedmiotów, który będzie niezbędny do kontynuowania zwiedzania Krypty i otwarcia drzwi w Legowisku Goro - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Pęknięty Róg Motaro to kolejny z kluczowych przedmiotów, który będzie niezbędny do kontynuowania zwiedzania Krypty i otwarcia drzwi w Legowisku Goro. Pęknięty Róg Motaro możesz zdobyć dopiero w momencie, gdy wejdziesz w posiadanie Klejnotu Życia. Przejdź do Skarbca Czasu Kroniki na Dziedzińcu. Następnie, przez wyrwę w ścianie (Współrzędne 1035, 3763) udaj się w kierunku drzwi (Współrzędne 1562, 5263) i otwórz je przy użyciu Klejnotu Życia.

Idź w kierunku małego mostku i kontynuuj swoją podróż aż do okrągłych, zabitych deskami drzwi (Współrzędne 4993, 3577) - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Idź w kierunku małego mostku i kontynuuj swoją podróż aż do okrągłych, zabitych deskami drzwi (Współrzędne 4993, 3577). Rozbij je, kontynuuj swoją podróż aż dotrzesz do Skarbca. Tam znajdziesz dźwignię.

Pociągnij ją, aby otworzyć przejście - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Pociągnij ją, aby otworzyć przejście. Pęknięty Róg Motaro znajduje się w pomieszczeniu za kratami. Przejście do pomieszczenia otworzy się z prawej strony.

Jak zdobyć Ermac's Soul Amulet (Amulet Duszy Ermaca)?

Amulet Duszy Ermaca jest niezbędny do otwarcia Krypt Dusz, które zostały rozsiane na całym terenie wyspy - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Amulet Duszy Ermaca jest niezbędny do otwarcia Krypt Dusz, które zostały rozsiane na całym terenie wyspy. Przydaje się także do odgruzowywanie przejść. Aby zdobyć Amulet Duszy Ermaca musisz najpierw przejść przez Legowisko Goro.

Idź korytarzem prowadzącym z Sali tronowej Legowiska Goro, aż zauważyć łańcuch na lewej ścianie - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Idź korytarzem prowadzącym z Sali tronowej Legowiska Goro, aż zauważyć łańcuch na lewej ścianie. Pociągnij go, aby otworzyć przejście. Kontynuuj swoją podróż przez Jadalnię w Jaskini Goro.

W końcu dotrzesz do schodów - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

W końcu dotrzesz do schodów. Skorzystaj z nich i idź na górę.

Z prawej strony znajdziesz kolejny łańcuch - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Z prawej strony znajdziesz kolejny łańcuch. Pociągnij go, aby otworzyć kolejne przejście. Idź dalej przed siebie i skorzystaj z windy. Kontynuuj swoją podróż tak, jak droga prowadzi.

Wyjdziesz w końcu na zewnątrz, do lokacji Lower Pit - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Wyjdziesz w końcu na zewnątrz, do lokacji Lower Pit. Amulet Ermaca znajdziesz w zaznaczonym na powyższym obrazku ciele.

Jak zdobyć Spear of Hanzo Hasahi (Włócznię Skorpiona)?

Włócznia Skorpiona to kolejny bardzo użyteczny artefakt, który możesz znaleźć wewnątrz Krypty - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Włócznia Skorpiona to kolejny bardzo użyteczny artefakt, który możesz znaleźć wewnątrz Krypty. Włócznia Skorpiona przydaje się do interakcji z niektórymi obiektami, jak np. mosty zwodzone. Jednak jej głównym przeznaczeniem jest ściąganie ciał, które zostały rozwieszone na całym terenie wyspy. W ten sposób zdobywasz Serca, które są potrzebne do otwarcia niektórych skrzyń.

Włócznia Skorpiona również znajduje się na terenie legowiska Goro - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Włócznia Skorpiona również znajduje się na terenie legowiska Goro. Wróć do sali tronowej i udaj się w przeciwną stronę niż ostatnio. Znajdziesz kolejne wrota, które możesz otworzyć przy pomocy łańcucha.

Wejdziesz do Zbrojowni - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Wejdziesz do Zbrojowni. Włócznia Skorpiona znajduje się zaraz przed Tobą, wystarczy tylko po nią sięgnąć.

Jak zdobyć Queen Sytholin's Blade (Ostrze Królowej Sytholin)?

Ostrze Królowej Sytholin to jeszcze jeden artefakt, który możesz zdobyć w Legowisku Goro - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Ostrze Królowej Sytholin to jeszcze jeden artefakt, który możesz zdobyć w Legowisku Goro. Tym razem udaj się do Komnaty Skarbów Goro - znalezienie ostrza nie powinno przysporzyć Ci żadnych problemów. Podejdź do ołtarza i zabierz miecz.

Jak zdobyć Kenshi's Blindfold (Opaskę Kenshiego)?

Wyjdź z Komnaty Skarbów Goro i udaj się prosto do lokacji Kenshis Last Stand - Krypta w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Wyjdź z Komnaty Skarbów Goro i udaj się prosto do lokacji Kenshi's Last Stand. Opaskę Kenshiego możesz zabrać z ciała zaznaczonego na powyższym obrazku. Opaska Kenshiego to bardzo przydatny artefakt dzięki któremu będziesz w stanie odkryć ukryte dotąd skrzynie i przejścia. Opaska wykorzystuje dusze i może doprowadzić do Twojej śmierci, jeśli trafisz na któregoś z duchów błąkających się po wyspie.