Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Farming Simulator 19 - Łańcuch produkcyjny
Farming Simulator 19 - Łańcuch produkcyjny
Powiększ mapę

Farming Simulator 19: Łańcuchy produkcyjne - mapa produkcji Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Powyższa mapa produkcji do Farming Simulator 19 przedstawia zależności występujące głównie pomiędzy uprawianymi roślinami, a hodowlą zwierząt. Nie wykazuje ona jednak zarobków: te zostały przedstawione w rozdziale Podsumowanie i opłacalność w zakładce dotyczącej opisu upraw.

Słoma

Tylko zboża: pszenica, jęczmień i owies mogą posłużyć do pozyskiwania słomy. Słomy nie musisz zbierać, możesz ustawić w kombajnie opcję, by była rozrzucona po polu zamiast składować jej w równe rządki gotowe do zbioru. Jeśli nie posiadasz żadnej hodowli, możesz sprzedać słomę w skupie. Słoma jest wymagana przez zwierzęta dla produkcji obornika (tylko krowy i świnie). Konie potrzebują słomy, by utrzymać je w należytej czystości i zwiększać ich wartość. Słomę możesz także zakupić w sklepie i przerabiać ją na bele.

Sieczka

Najwięcej sieczki uzyskasz z kukurydzy - Farming Simulator 19: Łańcuchy produkcyjne - mapa produkcji - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Najwięcej sieczki uzyskasz z kukurydzy

Sieczkę możesz pozyskać z praktycznie każdego zboża: pszenicy, jęczmienia, owsa, soi, rzepaku i kukurydzy. Sieczka zachowuje się w sposób podobny do trawy: możesz zamienić ją na kiszonkę, gdy umieścisz ją w pryzmie, może również zostać użyta jako karma dla krów przy produkcji paszy mieszanej. Zwróć szczególną uwagę, że tylko kukurydza zapewni wydajność produkcyjną sieczki na rozsądnym poziomie. Do pozyskiwania sieczki wykorzystaj Silosokombajny (posiada oddzielne hedery do kukurydzy i do pozostałych zbóż).

Kiszonka

Kiszonkę wytworzysz w pryzmach zakupionych w sklepie i umieszczonych na twoich działkach - Farming Simulator 19: Łańcuchy produkcyjne - mapa produkcji - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Kiszonkę wytworzysz w pryzmach zakupionych w sklepie i umieszczonych na twoich działkach

Kiszonkę uzyskasz na dwa sposoby: umieść w pryzmach (zbudowanych samodzielnie lub tych ulokowanych przy Biogazowni) trawę, siano lub sieczkę. Potem ubij zawartość jeżdżąc po niej traktorem i przykryj materiałem. Po ok. dobie będziesz mógł zebrać sfermentowany produkt. Opcjonalnie: wykorzystaj prasę do bel i owijarkę: owinięte bele w taki sam sposób, po około dobie, zmienią zawartość na kiszonkę. Kiszonka znajduje zastosowanie jako wyjątkowo efektywna karma dla krów: w zasadzie jest to wystarczający pokarm, by zbalansować zyski z hodowli i ilość nakładu pracy.

Pozyskiwanie sieczki z kukurydzy i przerabianie jej na kiszonkę jest świetnym, łatwym i bardzo opłacalnym biznesem. Najlepiej skorzystać z pryzm ulokowanych przy Biogazowni i sprzedawać kiszonkę właśnie tam: otrzymasz gratis kompost do użycia na polach i stabilne ceny sprzedaży. Biogazownię musisz zakupić nim będziesz mógł z niej korzystać.

  1. Kiszonkę w formie bel możesz zakupić w sklepie.
  2. Zanim przykryjesz zawartość pryzmy do kiszenia, możesz wrzucać tam i mieszać ze sobą różne składniki na kiszonkę (trawę, siano, sieczkę).

Woda

Woda potrzebna jest tylko do dokarmiania zwierząt. Nie ma konieczności nawadniania pól ani używania jej do mycia pojazdów. Wodę pozyskasz ze zbiorników ulokowanych na mapie, samodzielnie zbudowanych lub z dowolnej rzeczki lub stawu znalezionego na mapie gry. Do transportu wody skorzystaj z przyczep - cystern. Woda jest obowiązkowym warunkiem hodowli zwierząt (wszystkich, poza kurami) - bez niej produkcja całkowicie się zatrzymuje (lecz zwierzęta nie umierają).

Zwierzęta

Każda hodowla wymaga uprzednio wybudowania miejsca, gdzie będą przebywać zwierzęta, odpowiedniego dla każdego z gatunków - Farming Simulator 19: Łańcuchy produkcyjne - mapa produkcji - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Każda hodowla wymaga uprzednio wybudowania miejsca, gdzie będą przebywać zwierzęta, odpowiedniego dla każdego z gatunków

W Farming Simulator 19 możesz hodować: kury, owce, świnie, konie, krowy. Każde z nich ma inne wymagania i inne są sposoby zarobku na nich. Każde zwierzę potrzebuje wody (poza kurami) oraz regularnego karmienia i sprzątania - polega ono na uprzątaniu paszy, która wysypuje się z karmników (poza końmi, które czyścisz ręcznie, każdą sztukę z osobna).

  1. Kury - wymagają jedynie prostej paszy (pszenica lub owies, możesz także zakupić w sklepie), produkują jajka i szybko podlegają reprodukcji - mało efektywny biznes: jeśli się zdecydujesz na hodowlę upewnij się, że obejmuje ona przynajmniej kilkadziesiąt osobników.
  2. Owce - wymagają trawy / siana, z tą samą efektywnością produkcji. Produkują wełnę pakowaną w formie łatwych do załadunku palet. Jest to świetny biznes: wysoce opłacalny, mało wymagający.
  3. Konie - wymagają owsa i siana jako pokarmu (obie te rzeczy możesz zakupić w sklepie). Zarabiasz na nich poprzez zwiększanie ich wartości - aż do 50 000$ za sztukę. Wartość zwiększa się gdy: nie brakuje im pożywienia obu typów ani wody, gdy regularnie na nich jeździsz (wsiądź na konia i poruszaj się powoli po mapie, aż wskaźnik "dziennej jazdy" zapełni się), czyść je po każdej jeździe i dbaj, by nie zabrakło im słomy, która wpływa na utrzymanie czystości.
  4. Świnie - mają ogromne wymagania: do zapewnienia im 100% wydajności produkcyjnej, musisz dostarczyć im 7 gatunków roślin. Nie staraj się utrzymać wskaźnika 100% - wystarczy, że zapewnisz im kukurydzę (50% wydajności) i opcjonalnie któreś ze zbóż. Możesz również zakupić specjalną paszę dla świń w sklepie, która stanowi mieszankę o efektywności 100%. Świnie produkują obornik (ze słomy) i gnojowicę, a zarobisz na nich, dzięki ich bardzo szybkiej reprodukcji.
  5. Krowy - potencjalnie najbardziej wymagające zwierzęta. Produkują dużo nawozu, jedzą ogromne ilości pożywienia, często należy ich doglądać. Produkują mleko, które sprzedaż w skupie. Karm je kiszonką lub paszą mieszaną, by zapewnić wysoką efektywność.

Bawełna i trzcina cukrowa

Zbiór bawełny potrafi być całkiem satysfakcjonujący... - Farming Simulator 19: Łańcuchy produkcyjne - mapa produkcji - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Zbiór bawełny potrafi być całkiem satysfakcjonujący...

Bawełna oraz trzcina cukrowa są roślinami, które uprawiasz wyłącznie po to, by je sprzedawać. Nie znajdują one zastosowania przy hodowli zwierząt ani nie uzyskasz z nich innych produktów. Obie te rośliny są opłacalne w uprawie, lecz wymagają wyspecjalizowanych maszyn, których nie użyjesz do żadnych innych prac. Ogółem:

  1. uprawa bawełny i jej zbiór są szybsze, dzięki wyspecjalizowanemu kombajnowi i przyczepom samozbierającym do bel bawełny. Zaleca się dla wysokiej efektywności zbierać ją z dużych pól, większych niż 1-2 hektary.
  2. Uprawa trzciny cukrowej może być przygotowana na małych polach. Sadzisz ją raz, odrasta sama po zbiorze. Jej zbiór jest powolny i męczący, generuje jednak wysokie plony, które sprzedaż w skupach za rozsądne ceny.