Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Wędkowanie - poradnik Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Nasz poradnik wędkarza do RDR2 nauczy cię, jak dobrze i skutecznie łowić ryby - z nami złapiesz same grube ryby.

Ostatnia aktualizacja: 5 maja 2020

W grze Red Dead Redemption 2 możesz wędkować. Wędkę dostaniesz jednak dopiero przy końcu 2 rozdziału gry, w misji Rybak ludzi. Wędkowanie nie jest aktywnością często występującą w misjach. Możesz jednak wybrać się z wędką nad wodę, aby dorobić, zebrać trochę pożywania dla obozu, zdobyć legendarne ryby bądź po prostu chwilę odpocząć od rabowania i zabijania.

Wędkowanie jest czasochłonne i wymagające. Na tej stronie przygotowaliśmy, więc trochę cennych porad, które ułatwią ci pierwsze próby wędkowania.

Jeśli chcesz jednak od razu wskoczyć na głęboką wodę przygotowaliśmy strony o legendarnych rybach. Są to jednak o wiele bardziej wymagające stworzenia warto wcześniej złowić kilka mniejszych okazów i nauczyć się tej mechaniki.

Skąd wziąć przynętę?

Zanim wybierzesz się na wędkowanie udaj się do sklepu - Red Dead Redemption 2: Wędkowanie - poradnik - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Zanim wybierzesz się na wędkowanie udaj się do sklepu. Może być to Bait Shop, znajdujący się w Lagras. Tam znajdziesz wszystkie przynęty dostępne w grze RDR2. Możesz również zakupić podstawowe przynęty, takie jak robaki czy kawałki sera w każdym sklepie wielobranżowym.

Porady

Oczyść terytorium - niektóre miejsca, w których przyjdzie ci łowić, są niebezpieczne - Red Dead Redemption 2: Wędkowanie - poradnik - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Oczyść terytorium - niektóre miejsca, w których przyjdzie ci łowić, są niebezpieczne. Nam zabierzesz się za wędkowanie zabij wszystkich przeciwników znajdujących się w otoczeniu. Tyczy się to głównie krokodyli, które mogą przerwać ci wędkowanie w każdej chwili.

Nie przemęczaj się - wędkowanie bywa męczące i czasochłonne, a dodatkowo męczy ręce. Jeśli będziesz łowić przez kilka dobrych godzin może ci iść coraz gorzej. Warto, więc robić sobie co chwile przerwę i korzystać z innych aktywności dostępnych w grze.

Zwracaj uwagę na warunki pogodowe - jeśli na dworze jest burza, straszny wiatr bądź deszcz, przeczekaj. W trakcie silnego wiatru połów będzie znacznie utrudniony, a ryby będą miały większe szanse ci uciec.

Przyglądaj się wodzie - zarzucaj wędkę tylko w miejscach gdzie widzisz ławicę ryb. Jeśli w danym miejscu jest w wodzie pusto zarzucenie tam wędki będzie wiązało się z długim czasem oczekiwania na reakcję ryb.

Nie zwracaj uwagi na porę dnia - w grze Red Dead Redemption 2 pora dnia nie wpływa na połów. Możesz łowić i nad ranem, i w środku nocy. Wszystko zależy od twojej wygody.

Jeśli nie łowisz dla pieniędzy bądź surowców wypuszczaj ryby do wody - dzięki temu zyskasz dodatkowe punkty honoru.

Jeśli złowisz dużą rybę - od razu upiecz ją bądź zawieź do obozu. Na koniu możesz przewieźć tylko jedną dużą rybę, nie ma sensu, więc wyławiać kilka i układać je w sterty obok.

Wypłyń łódką na szerokie wody i tam zarzuć wędkę - dzięki temu zmniejszysz ryzyko tego, że ktoś ci przeszkodzi, a dodatkowo będziesz mógł złowić ciekawsze gatunki ryb.

Jeśli ryba się szarpie nie kręć kołowrotkiem - jeśli nie zastosujesz się do tej porady ryby będą zrywać się z twoich haczyków.

Trzymaj lewy trigger jak najczęściej w dół - dzięki temu będzie łatwiej wyciągnąć ci rybę z wody. W ten sposób będziesz przyciągać do siebie rybę.

Sterowanie

Wybór przynęty - Red Dead Redemption 2: Wędkowanie - poradnik - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Wybór przynęty

Przygotowanie do zarzucenia wędki / Przytrzymanie kołowrotka - Red Dead Redemption 2: Wędkowanie - poradnik - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Przygotowanie do zarzucenia wędki / Przytrzymanie kołowrotka

Zarzucenie wędki / Pociągnięcie wędki, które umożliwia złapanie ryby - Red Dead Redemption 2: Wędkowanie - poradnik - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Zarzucenie wędki / Pociągnięcie wędki, które umożliwia złapanie ryby

Ponowne założenie przynęty dostępne po złowieniu ryby - Red Dead Redemption 2: Wędkowanie - poradnik - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Ponowne założenie przynęty dostępne po złowieniu ryby

Odcięcie żyłki, umożliwia ponowne, szybkie zarzucenie wędki / Ponowne zarzucenie wędki - Red Dead Redemption 2: Wędkowanie - poradnik - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Odcięcie żyłki, umożliwia ponowne, szybkie zarzucenie wędki / Ponowne zarzucenie wędki

Poruszanie wędką, aby móc sterować rybą - Red Dead Redemption 2: Wędkowanie - poradnik - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Poruszanie wędką, aby móc sterować rybą

Kręcenie kołowrotkiem - Red Dead Redemption 2: Wędkowanie - poradnik - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Kręcenie kołowrotkiem

Rodzaje przynęt

Przynęty naturalne - Red Dead Redemption 2: Wędkowanie - poradnik - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Przynęty naturalne:

Przynęta z chleba - małe gatunki ryb - szczupak, okoń.

Przynęta z kukurydzy - małe ryby, np. szczupak czarny, sumik amerykański.

Przynęta z sera - średnie ryby, np. bass.

Przynęta z robaków - większe ryby, np. pstrąg bądz okoń.

Przynęty sztuczne:

Przynęta rzeczna - średnie i duże ryby występujące w rzekach.

Przynęta jeziorna - średnie i duże ryby występujące w jeziorach.

Przynęta bagienna - duże ryby bagienne.

Specjalna przynęta rzeczna - duże i legendarne ryby występujące w rzekach.

Specjalna przynęta jeziorna - duże i legendarne ryby występujące w jeziorach.

Specjalna przynęta bagienna - złowisz na nią duże i legendarne ryby bagienne.

Jednocześnie musisz mieć na wędce dwa rodzaje przynęty, jedną naturalną i jedną sztuczną.