Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Lichwiarstwo i inne grzechy - Solucja Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Misja z gry Red Dead Redemption 2 Lichwiarstwo i inne grzechy I-III (Money Lending and Other Sins) to zbiór kilku dłużników, którzy będą pojawiać się na przestrzeni fabuły. W tym miejscu zobaczycie pierwszego z nich, jest nim Pan Wróbel.

Ostatnia aktualizacja: 9 września 2022

Lichwiarstwo i inne grzechy to grupa zadań odblokowywanych w drugim rozdziale głównego wątku fabularnego gry Red Dead Redemption 2. Dotyczą one składania wizyt osobom mającym zaciągnięty dług u Leopolda Straussa celem odzyskania należnych pieniędzy.

Uwaga - Po awansowaniu do trzeciego rozdziału kampanii gra odblokowuje kolejne misje lichwiarskie. Są one ją już jednak traktowane w całości jako zadania poboczne. Ich opisy przejścia znajdziesz w rozdziale o pobocznych misjach w naszym poradniku.

Jak odblokować misję: Rozmowa z Leopoldem Straussem w siedzibie gangu w Horseshoe Overlook - Red Dead Redemption 2: Lichwiarstwo i inne grzechy - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Jak odblokować misję: Rozmowa z Leopoldem Straussem w siedzibie gangu w Horseshoe Overlook.

Opis przejścia misji: Od Leopolda otrzymasz dokument z listą dłużników (List of Debtors). Trzy początkowe misje lichwiarskie możesz wykonać w dowolnej kolejności.

Pan wróbel - pierwszy dłużnik

Pierwszy z dłużników to Pan Wróbel (Mr. Wróbel). Jego chatka jest na wzgórzu za rzeką na zachód od siedziby gangu. Wróbel przebywa wewnątrz budynku. Możesz go jedynie zastraszyć lub pobić. Zacznij przeszukiwać dom Wróbla i zaglądaj do wszystkich interaktywnych pojemników i skrzyń. Możesz jedynie zabrać przedmioty o wartości zbliżonej do wygenerowanego długu lub w pełni splądrować chatę.

1 - Red Dead Redemption 2: Lichwiarstwo i inne grzechy - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
Kolejny dłużnik to Chick Matthews przebywający na jednej z farm - Red Dead Redemption 2: Lichwiarstwo i inne grzechy - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Chick Matthews - drugi dłużnik

Kolejny dłużnik to Chick Matthews przebywający na jednej z farm. Po dotarciu na miejsce wypytaj o Matthewsa. Rzuci się on do ucieczki. Wskocz na konia i rozpocznij pościg za Matthewsem. Najlepiej jest zbliżyć się do niego na tyle żeby móc złapać go lassem (obrazek 1). Mężczyzna przekaże Arthurowi mapę skarbów (Chick's Treasure Map). Obejrzyj ją w inwentarzu i dotrzyj w oznaczone miejsce. Skarb ukryty jest u podstawy dużego drzewa i miejsce odnalezienia go pokazuje obrazek 2.

Uwaga - Pościgu za Matthewsem nie możesz pominąć nawet jeśli do niego od razu zagadasz (będzie czyścił konia). Odeśle wtedy bohatera do innej osoby żeby go zmylić.

Następna osoba z listy to Lilly Millet z rancza Emerald Ranch - Red Dead Redemption 2: Lichwiarstwo i inne grzechy - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Lilly Mallet - trzeci dłużnik

Następna osoba z listy to Lilly Millet z rancza Emerald Ranch. Wypytaj się miejscowych o nią. Dotrzyj do miejsca, w którym przebywają Lilly i Cooper. Musisz pokonać Coopera w walce na pięści. To dość silny przeciwnik, tak więc nie zapomnij o możliwości stosowania bloków. Przeszukaj ciało Coopera, by odzyskać dług.

Uwaga - Odebranie pieniędzy Cooperowi może zostać odnotowane przez osoby postronne i potraktowane jako złamanie prawa (kradzież). Doścignij świadków zanim doniosą o popełnionym przestępstwie lub szybko oddal się od rancza zanim pojawią się stróże prawa.

Powróć z odzyskanym długiem do obozu i umieść zdobyte rzeczy w skrzynce na darowizny (na poczet rozwoju obozu) - Red Dead Redemption 2: Lichwiarstwo i inne grzechy - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Powróć z odzyskanym długiem do obozu i umieść zdobyte rzeczy w skrzynce na darowizny (na poczet rozwoju obozu). Po raz pierwszy możesz sprawdzić rejestr (Ledger) i zamówić projekty ulepszeń obozu. Jest to opcjonalny krok, aczkolwiek kolejne ulepszenia dobrze jest regularnie zamawiać (w skrzynce na darowizny musi znajdować się wystarczająca ilość gotówki na opłacenie projektu).

Dwa najlepsze projekty to ulepszenie namiotu Dutcha (220 dolarów) i zakupienie mapy do planowania podróży (325 dolarów). Sfinansowanie ich obu odblokowuje opcję szybkiej podróży z obozu gangu do innych lokacji w świecie gry.

Ponownie spotkaj się ze Straussem, od którego otrzymasz namiary na nowego dłużnika - Thomasa Downesa - Red Dead Redemption 2: Lichwiarstwo i inne grzechy - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Thomas Downes - czwarty dłużnik

Ponownie spotkaj się ze Straussem, od którego otrzymasz namiary na nowego dłużnika - Thomasa Downesa. Wyrusz do jego gospodarstwa. Downesa odnajdziesz pracującego w ogrodzie. Podejdź do mężczyzny i pozwól na to żeby w nieudany sposób zaatakował bohatera. Możesz jedynie zastraszyć Downesa lub dodatkowo go pobić. Nie odzyskasz niestety długu, gdyż dowiesz się, że Downes jest ciężko chory i że w rezultacie żyje z rodziną w nędzy. Zdaj raport Straussowi żeby zakończyć misję.

Jak zdobyć złoty medal w misji Lichwiarstwo i inne grzechy?

  1. Ukończ misję w czasie poniżej 2 minut i 10 sekund - Wyzwanie to dotyczy tylko ostatniego dłużnika, tzn. Thomasa Downesa. Licznik upływu czasu startuje w momencie dotarcia do gospodarstwa. Od razu udaj się do ogrodu i postaraj się szybko wybierać kolejne opcje żeby jak najszybciej zakończyć spotkanie z Downesem. Nie ociągaj się też po powrocie do obozu gangu z zamiarem przekazania informacji Straussowi.