Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Koniec i ucieczka przed urażonym ego - Solucja Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Koniec i ucieczka przed urażonym ego (Exit Pursued By a Bruised Ego) to zadanie z gry Red Dead Redemption 2, które dotyczy spotkania pierwszego legendarnego zwierzęcia. Dzięki niemu zobaczycie legendarnego niedźwiedzia, którego w późniejszym etapie gry można upolować, aby zdobyć jego skórę.

Ostatnia aktualizacja: 9 września 2022

Koniec i ucieczka przed urażonym ego to jedna z misji drugiego rozdziału gry Red Dead Redemption 2, którą możesz rozpocząć podczas pobytu w siedzibie gangu. Zadanie to dotyczy wyruszenia z Hoseą na polowanie na legendarnego niedźwiedzia. Gra pozwoli ci wytropić to zwierzę i dojdzie do bezpośredniej konfrontacji z ogromnym niedźwiedziem.

Jak odblokować misję: Rozmowa z Hoseą Matthewsem w siedzibie gangu w Horseshoe Overlook - Red Dead Redemption 2: Koniec i ucieczka przed urażonym ego - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Jak odblokować misję: Rozmowa z Hoseą Matthewsem w siedzibie gangu w Horseshoe Overlook.

Opis przejścia misji: Podejdź do konia, przytrzymaj przycisk zdjęcia z niego siodła i przenieś siodło na nowo otrzymanego wierzchowca. Wskocz na nowego konia i rozpocznij podróż do miasteczka Valentine. Dotrzyj do stajni. Możesz sprzedać konia, a także podjąć decyzję o zakupie i nazwaniu nowego wierzchowca (pieniędzy wystarczy ci zapewne jedynie na zakup najtańszego konia za około 15 dolarów). Możesz od tej pory korzystać z zakupionego konia lub powrócić do tego, na którym zamocowałeś na początku misji siodło (jeśli go nie sprzedałeś).

Korzystając z okazji możesz też sprawdzić inne opcje dostępne podczas pobytu w stajni (np. uczesanie konia, zmiana jego wyglądu albo zakupienie nowego siodła), ale jest to opcjonalne.

Wskocz na konia i kontynuuj podróż z Hoseą - Red Dead Redemption 2: Koniec i ucieczka przed urażonym ego - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Wskocz na konia i kontynuuj podróż z Hoseą. Po dotarciu do gór otrzymasz nowy cel związany z upolowaniem królika. Wyjmij łuk z torby konia. Zeskocz z konia i pomóż sobie Orlim wzrokiem do zlokalizowania jakiegoś królika. Zabij go celnym trafieniem, najlepiej z większej odległości żeby nie spłoszyć królika. Podejdź do zabitego królika i powróć ze zdobyczą do towarzysza.

Otwórz rozwijane menu, przejdź do zakładki przedmiotów (Items) i wybierz z niej obozowisko (Crafting Camp) - Red Dead Redemption 2: Koniec i ucieczka przed urażonym ego - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Otwórz rozwijane menu, przejdź do zakładki przedmiotów (Items) i wybierz z niej obozowisko (Crafting Camp). Arthur rozstawi obóz.

Wejdź w interakcję z ogniskiem i wybierz opcję upieczenia króliczego mięsa (Plain Game). Skonsumuj upieczone mięso. Możesz opcjonalnie powtórzyć ten proces lub zakończyć aktywność. Wciśnij przycisk udania się na odpoczynek. Wyjątkowo do wyboru jest tylko jedna pora planowanej pobudki - poranek.

Po tym jak się obudzisz ponownie wejdź w interakcję z ogniskiem, ale tym razem musisz przejść do zakładki przedmiotów używanych w polowaniach - Red Dead Redemption 2: Koniec i ucieczka przed urażonym ego - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Po tym jak się obudzisz ponownie wejdź w interakcję z ogniskiem, ale tym razem musisz przejść do zakładki przedmiotów używanych w polowaniach. Wybierz jedyną dostępną w tym momencie silną przynętę na drapieżniki - Potent Predator Bait. Po jej przygotowaniu odejdź od ogniska i wskocz na konia.

Dotrzyj z Hoseą na terytorium legendarnego drapieżnika. Załącz tu Orli wzrok. Ślady nadające się do zbadania są oznaczane żółtym kolorem - przykład takiego śladu pokazuje obrazek. Pierwszym śladem są odciski łap niedźwiedzia. Schemat działania jest prosty - po odnalezieniu i zbadaniu śladu możesz zacząć podążać za znaną ci już linią. Doprowadzi ona bohaterów do kolejnego śladu, który należy obejrzeć.

Na przemian badaj ślady i podążaj za liniami prowadzącymi w stronę legowiska legendarnego niedźwiedzia - Red Dead Redemption 2: Koniec i ucieczka przed urażonym ego - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Na przemian badaj ślady i podążaj za liniami prowadzącymi w stronę legowiska legendarnego niedźwiedzia. Po dotarciu do końca szlaku załączy się krótki filmik. Musisz podjąć decyzję o rozdzieleniu się lub podłożeniu przynęty.

  1. Jeśli wybrałeś skorzystanie z przynęty to należy ją umieścić w oznaczonym przez grę miejscu - otwórz torbę i wybierz przynętę z inwentarza. Oddal się na chwilę od rozłożonej przynęty, po czym powróć do niej.
  2. Jeśli podjąłeś decyzję o rozdzieleniu się to wyrusz w przeciwną stronę od Hosea. Usłyszysz wkrótce jego nawoływania i będziesz musiał wyruszyć na ratunek.
Docelowo w pobliżu bohaterów pojawi się legendarny niedźwiedź - Red Dead Redemption 2: Koniec i ucieczka przed urażonym ego - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Docelowo w pobliżu bohaterów pojawi się legendarny niedźwiedź. Warto skorzystać z trybu Zabójczej precyzji i oddać jak najwięcej strzałów w stronę niedźwiedzia. Możesz też oddać kilka dodatkowych strzałów w momencie gdy niedźwiedź rozpocznie ucieczkę. Porozmawiaj z Hoseą. Możesz pozostać w pobliżu legowiska lub powrócić do obozu drużyny. Przy okazji otrzymasz mapę z zaznaczonymi legowiskami legendarnych zwierząt.

Uwaga - Pomimo zakończenia misji możesz opcjonalnie zapolować we własnym zakresie na niedźwiedzia. Warto dla pewności zapisać wcześniej stan gry oraz zażyć specyfiki, które zregenerują Zabójczą precyzję. Ponownie śledź niedźwiedzia w oparciu o Orli wzrok. Po tym jak zlokalizujesz niedźwiedzia pomóż sobie spowolnieniem czasu. Dodatkowo do oddania strzałów użyj najlepszej posiadanej broni (np. karabinu lub strzelby). Jeśli pomimo starań zginiesz to załaduj wcześniejszy stan gry lub powróć do legowiska niedźwiedzia w dalszej części rozgrywki (nie pojawi się on od razu po raz drugi w legowisku, musisz trochę odczekać).

Jak zdobyć złoty medal w misji Koniec i ucieczka przed urażonym ego?

  1. Wytrop niedźwiedzia w czasie poniżej 1 minuty i 30 sekund - Staraj się nie tracić dużo czasu na dokładnym badaniu śladów czy wysłuchiwaniu komentarzy towarzysza.
  2. Strzel do niedźwiedzia co najmniej 6 razy - Użyj Zabójczej precyzji w połączeniu z rewolwerem gdy tylko pojawi się niedźwiedź. Możesz też oddać dodatkowe strzały zanim niedźwiedz na dobre nie oddali się.
  3. Ukończ misję w czasie poniżej 12 minut - Jak najszybciej załatw sprawy w stajni, postaraj się szybko upolować królika oraz nie zatrzymuj się podczas podróżowania konno.