Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Cywilizowane społeczeństwo w stylu Valentine - Solucja Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Red Dead Redemption 2 opisuje początek 2 rozdziału gry, który rozpoczyna misja Cywilizowane społeczeństwo Valentine (Polite Society, Valentine Style). W tym miejscu poznacie koleje mechanizmy gry, między innymi dowiecie się jakie są sklepy i jak robić zakupy.

Ostatnia aktualizacja: 9 września 2022

Cywilizowane społeczeństwo w stylu Valentine to tytuł jednej z misji dostępnych po awansowaniu do drugiego rozdziału głównego wątku fabularnego gry Red Dead Redemption 2. Arthur odwiedza wraz z kilkoma członkami gangu pobliskie miasteczko Valentine. Podczas rozgrywania misji dowiesz się m.in. jak dokonywać zakupów w sklepach. Bohater będzie ponadto musiał pomóc dwóm nękanym przyjaciółkom.

Jak odblokować misję: Rozmowa z Wujkiem w siedzibie gangu w Horseshoe Overlook - Red Dead Redemption 2: Cywilizowane społeczeństwo w stylu Valentine - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Jak odblokować misję: Rozmowa z Wujkiem w siedzibie gangu w Horseshoe Overlook.

Opis przejścia misji: Rozpocznij podróż wozem w stronę miasteczka Valentine. Pozostawaj na drodze wskazywanej na radarze, dzięki czemu po drodze wpadniecie na woźnicę, któremu uciekły konie. Warto pomóc woźnicy poprzez złapanie jednego ze zbiegłych koni. Podejdź powoli do wystraszonego konia, przytrzymaj przycisk namierzenia go i wciśnij przycisk uspokojenia zwierzęcia. Pozwoli ci to podejść do konia. Możesz już doprowadzić zwierzę do woźnicy. Zdobędziesz dodatnie punkty honoru (reputacji).

Wznów podróż do Valentine - Red Dead Redemption 2: Cywilizowane społeczeństwo w stylu Valentine - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Wznów podróż do Valentine. Zaparkuj wóz w pobliżu stajni. Po tym jak rozdzielicie się wyrusz za Wujkiem do sklepu ogólnobranżowego. Na potrzeby zaliczania misji musisz zakupić kawę (Ground Coffee). Możesz podejść do półki z kawą i ją "ręcznie" odszukać (powyższy obrazek) lub podejść do sprzedawcy i otworzyć okno handlu. Możesz też oczywiście przy okazji dokonać innych zakupów, ale jest to już w pełni opcjonalne. Wyjdź ze sklepu.

Po obejrzeniu cut-scenki dotrzyj do miejsca kłótni - Red Dead Redemption 2: Cywilizowane społeczeństwo w stylu Valentine - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Po obejrzeniu cut-scenki dotrzyj do miejsca kłótni. Porozmawiaj z mężczyzną żeby go przepędzić. Kolejny krok to odnalezienie Karen. Skieruj się do hotelu. Możesz zapytać się recepcjonisty o numer pokoju z Karen lub od razu skierować się na piętro. Karen jest w pokoju 2B i musisz wyważyć prowadzące do niego drzwi. Po wejściu do środka konieczne okaże się pokonanie w walce na pięści mężczyzny, który pobił Karen. W trakcie pojedynku możesz pomagać sobie blokiem i unikami lub skupiać się jedynie na wyprowadzaniu zwykłych ataków. Wyjdź po wszystkim z hotelu.

Musisz wyruszyć w pościg za mężczyzną, który rozpoznał Arthura - Red Dead Redemption 2: Cywilizowane społeczeństwo w stylu Valentine - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Musisz wyruszyć w pościg za mężczyzną, który rozpoznał Arthura. Po tym jak wskoczysz na przypadkowego konia rozpocznij galop, ale uważaj żeby nie zderzyć się po drodze z żadną przeszkodą ani innym jeźdźcem. Pościg jest wyreżyserowany. Zakończy się on w momencie gdy koń zrzuci uciekającą osobę. Podejdź do przepaści. Możesz przepytać i następnie uratować mężczyznę lub pozwolić na to żeby spadł. Jeśli pozostawiłeś go przy życiu to przedstawi się jako Jimmy Brooks i w nagrodę podaruje ci pióro (możesz je później sprzedać).

Dodatkowa uwaga - Jeśli chcesz zdobyć dodatnie punkty honoru to powróć do Valentine na koniu, którego użyłeś do pościgu, z zamiarem zwrócenia go właścicielowi - Red Dead Redemption 2: Cywilizowane społeczeństwo w stylu Valentine - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Dodatkowa uwaga - Jeśli chcesz zdobyć dodatnie punkty honoru to powróć do Valentine na koniu, którego użyłeś do pościgu, z zamiarem zwrócenia go właścicielowi. Właściciel konia powinien stać w tym samym miejscu, w którym ukradłeś wierzchowca, czyli obok hotelu w Valentine (powyższy obrazek).

Jak zdobyć złoty medal w misji Cywilizowane społeczeństwo w stylu Valentine?

  1. Pomóż woźnicy w odzyskaniu konia - Zostało to opisane powyżej. Podróżuj narzuconą przez grę drogą do miasta, dzięki czemu nie przegapisz spotkania.
  2. Znajdź Karen w czasie poniżej 45 sekund - To łatwe wyzwanie. Nie zagaduj w ogóle do recepcjonisty, tylko od razu dotrzyj do pokoju 2B na piętrze.