Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Kim do diabła jest Leviticus Cornwall? - solucja, opis przejścia Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Red Dead Redemption 2 znajduje się opis zaatakowania, zatrzymania i okradzenia pociągu. To prywatny środek transportu Leviticusa Cornwalla. Cała ta akcja odbywa się w misji Kim do diabła jest Leviticus Cornwall? (Who the Hell is Leviticus Cornwall?).

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

Kim do diabła jest Leviticus Cornwall? to tytuł piątej misji głównego wątku fabularnego gry Red Dead Redemption 2. Zadanie to dotyczy napadnięcia na prywatny pociąg Leviticusa Cornwalla z zamiarem wykradzenia przewożonej nim gotówki. Nasz opis przejścia szczegółowo opisuje wszystkie kroki prowadzące do zaatakowania, zatrzymania i okradzenia pociągu.

Jak odblokować misję: Automatycznie po zakończeniu misji Starzy przyjaciele i Co następuje po początku - Red Dead Redemption 2: Kim do diabła jest Leviticus Cornwall? - solucja, opis przejścia - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Jak odblokować misję: Automatycznie po zakończeniu misji Starzy przyjaciele i Co następuje po początku.

Opis przejścia misji: Dotrzyj wraz z całą grupą w pobliże torów kolejowych gdzie ma zostać przeprowadzona zasadzka. Wysłuchaj polecenia Dutcha i dotrzyj do Billa. Podnieś szpulę i przejdź z nią do detonatora, by przygotować go do użycia.

Powróć na wzgórze. Musisz założyć bandanę po to żeby ukryć swoją tożsamość. Otwórz rozwijane menu i wybierz ją z zakładki przedmiotów (Items).

Po tym jak wysadzenie torów zakończy się niepowodzeniem rozpocznij bieg i zeskocz na dach pędzącego pociągu - Red Dead Redemption 2: Kim do diabła jest Leviticus Cornwall? - solucja, opis przejścia - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Po tym jak wysadzenie torów zakończy się niepowodzeniem rozpocznij bieg i zeskocz na dach pędzącego pociągu. Lenny źle wyląduje i będzie potrzebował pomocy. Warto podejść do krawędzi i go uratować. Na szczęście nawet jeśli przegapisz tę akcję to Lenny nie zginie i o własnych siłach wdrapie się na dach pociągu.

Wyrusz w stronę lokomotywy - Red Dead Redemption 2: Kim do diabła jest Leviticus Cornwall? - solucja, opis przejścia - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Wyrusz w stronę lokomotywy. Po zbliżeniu się do pierwszego przeciwnika możesz przejąć inicjatywę lub pozwolić działać Lenny'emu. Gra pozwala na zaatakowanie z zaskoczenia i zabicie nożem dwóch pierwszych wrogów, ale jest to opcjonalne. W trakcie kolejnych walk nie pozostawaj z tyłu, bo jeśli Lenny zostanie zastrzelony to misja zakończy się niepowodzeniem.

Podczas przeprawy wdrap się na dach zamkniętego wagonu. Docelowo musisz dotrzeć do lokomotywy gdzie bohatera zaatakuje z zaskoczenia maszynista. Wciskaj rytmicznie przycisk walki wręcz żeby się oswobodzić, a następnie pokonaj maszynistę w pojedynku na pięści. Wejdź do kabiny lokomotywy i doprowadź do zatrzymania pociągu.

Uwaga - Jeśli to Lenny jako pierwszy dotarł do lokomotywy to on zostanie zaatakowany z zaskoczenia przez maszynistę. Możesz mu wtedy pomóc lub liczyć na to, że sobie sam poradzi.

Musisz pozbyć się wszystkich pozostałych przeciwników - Red Dead Redemption 2: Kim do diabła jest Leviticus Cornwall? - solucja, opis przejścia - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Musisz pozbyć się wszystkich pozostałych przeciwników. Dotrzyj do skał sąsiadujących z zatrzymanym pociągiem - mogą one być dobrą zasłoną. Namierzaj i eliminuj wrogów rozstawionych wokół pociągu, a także tych przebywających wewnątrz wagonów i na ich dachach.

Po zabezpieczeniu okolicy dotrzyj do opancerzonego wagonu. Rozpocznij od opróżnienia kilku magazynków strzelając z rewolweru w wagon. Odbierz następnie dynamit, przyczep go do ściany wagonu, podpal lont i oddal się na bezpieczną odległość. Zniszczone zostaną boczne drzwi wagonu.

Wejdź do prywatnego wagonu i przejdź na sam jego koniec - Red Dead Redemption 2: Kim do diabła jest Leviticus Cornwall? - solucja, opis przejścia - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Wejdź do prywatnego wagonu i przejdź na sam jego koniec. Poszukiwane obligacje znajdziesz w pokazanym na obrazku miejscu - otwórz szafkę i następnie metalową skrzynkę. Wewnątrz opancerzonego wagonu są także inne wartościowe skarby, które warto ukraść, m.in. nowa karta kolekcjonerska (odnaleziona karta jest losowa).

Wyjdź z wagonu. Osoby, które przebywały w wagonie możesz zapędzić z powrotem do środka lub rozstrzelać. Jeśli nie pragniesz ich śmierci to wyceluj w strażników żeby ich zastraszyć i nakłonić do powrotu do wagonu. Udaj się z powrotem do lokomotywy żeby wprawić pociąg w ruch. Misja zakończy się.

Jak zdobyć złoty medal w misji Kim do diabła jest Leviticus Cornwall?

  1. Ocal Lenny'ego, kiedy zwisa z pociągu - Informacja o tym jest w naszej solucji. Lenny'ego ratuje się tuż po wylądowaniu na dachu pociągu.
  2. Wyeliminuj strażników po zatrzymaniu pociągu w czasie poniżej 1 minuty i 30 sekund - W eliminowaniu grup przeciwników może ci pomagać Zabójcza precyzja.
  3. Ukończ strzelaninę, nie otrzymując żadnych obrażeń - Staraj się znaleźć kompromis pomiędzy chowaniem się za zasłonami i bardziej agresywnym atakowaniem wrogów. Jeśli zostaniesz trafiony to daj się zabić, a powrócisz do ostatniego punktu kontrolnego i będziesz mógł ponownie spróbować.
  4. Oddaj 10 celnych strzałów w głowę - Kilka "łatwych" headshotów możesz uzyskać już podczas przebijania się przez kolejne wagony.
  5. Ukończ misję, nie wykorzystując przedmiotów uzupełniających zdrowie - To łatwy cel. Po prostu unikaj wybierania jakichkolwiek przedmiotów leczniczych z inwentarza.