Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Najlepsze bronie Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Na stronie poradnika do Red Dead Redemption 2 są rekomendacje najlepszych broni m.in. z kategorii rewolwery, broń podręczna, karabiny, snajperki i strzelby.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

W Red Dead Redemption 2 Arthur może korzystać z przeróżnych broni i każda z nich opisana jest szeregiem statystyk. Na początku gry dostępne są jedynie słabsze bronie. Lepsze modele należy zakupić, odnaleźć lub w jakiś inny sposób pozyskać. Na tej stronie poradnika informujemy jak zdobyć najlepsze bronie w RDR2.

Informacje wstępne

  1. Nie musisz wyruszać na poszukiwania lepszych broni już w początkowych rozdziałach gry. Startowe bronie Arthura oraz te, które otrzyma od innych członków gangu, będą w zupełności wystarczające do zaliczania zadań. Lepsze pukawki przydają się do szybszego eliminowania wrogów oraz przede wszystkim w polowaniach, gdyż mogą zwiększyć prawdopodobieństwo zabicia dzikiego zwierzęcia pojedynczym trafieniem.
  2. Łuk jest nietypową bronią w grze, bo w trakcie rozgrywki nie odnajduje się jego lepszej odmiany. Możesz jedynie zmieniać rodzaj używanych strzał.
  3. Wiele broni oferowanych w sklepach oznaczonych jest początkowo ikoną kłódki. Broni tych nie możesz od razu zakupić. Musisz zaczekać aż dostatecznie awansujesz w grze. Arthur może też automatycznie otrzymywać niektóre bronie podczas zaliczania misji fabularnych.
  4. Oprócz zdobywania lepszych broni nie zapomnij też o kupowaniu lub wytwarzaniu lepszej amunicji. Może ona pozwalać np. na zadawanie jeszcze większych obrażeń czy na zabijanie dzikich zwierząt ze zmniejszonym ryzykiem uszkadzania ich skór.
  5. Wiele broni możesz ulepszać w sklepach z bronią i dobrze jest zakupić wszystkie najlepsze ulepszenia dla każdej pukawki, z której regularnie korzystasz. Odnajdywane w grze unikalne bronie (np. te używane przez pokonanych rewolwerowców) mają lepsze bazowe statystyki, ale niestety nie możesz ich ulepszać. Weź to pod uwagę. Dzięki ulepszeniu "zwykłej" broni możesz uzyskać lepsze statystyki od tych, którymi opisana jest unikalna broń tego samego typu.
  6. Każda broń podlega zużyciu. Dobrze jest mieć przy sobie olejek do czyszczenia broni i korzystać z niego raz na kilka godzin gry po to żeby przywrócić broń do idealnego stanu. Zużyta broń nie jest całkowicie bezużyteczna, ale widocznie pogarszają się jej wszystkie statystyki (celność, obrażenia, czas przeładowania itp.).
  7. Pamiętaj, że Arthur w dalszej części gry odblokowuje drugą kaburę na broń podręczną. Możesz w rezultacie podjąć decyzję o zdobyciu dwóch egzemplarzy dobrego rewolweru czy innych podręcznych broni. Pozwoli ci to prowadzić jednoczesny ostrzał z użyciem dwóch z nich.

Najlepsze rewolwery w RDR2

Jednym z najlepszych rewolwerów w grze jest Schofield Revolver - Red Dead Redemption 2: Najlepsze bronie - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Jednym z najlepszych rewolwerów w grze jest Schofield Revolver. Broń tę możesz pozyskać na dwa sposoby. Jeśli chcesz jak najwcześniej wejść w jej posiadanie to musisz dowiedzieć się o ukrytym biznesie na tyłach apteki w miasteczku Valentine (zajrzyj przez okiennicę), a następnie rozpocząć napad na sklep i zmusić aptekarza do otwarcia drzwi na zaplecze. Arthur musi tam pokonać kilku przeciwników i odnajdzie w sekretnym pomieszczeniu rewolwer.

Inny sposób zdobycia wspomnianego rewolwera to zaliczenie głównego zadania Błogosławieni cisi? w rozdziale 2 głównej fabuły. Od momentu ukończenia tej misji rewolwer będzie oferowany na sprzedaż we wszystkich sklepach z bronią. Rewolwer powinien kosztować 84 dolary.

Bardzo dobre rewolwery pozostawiają po sobie pokonywani gunslingerzy z pobocznego zadania Najszlachetniejsi z mężczyzn i kobieta - Red Dead Redemption 2: Najlepsze bronie - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Bardzo dobre rewolwery pozostawiają po sobie pokonywani gunslingerzy z pobocznego zadania Najszlachetniejsi z mężczyzn i kobieta. Przykładową tego typu broń - Granger's Revolver - pokazuje dołączony obrazek. Pamiętaj, że rewolwerów tych nie można ulepszać, tak więc nie mogą ulec zwiększeniu ich bazowe statystyki.

Zostało jeszcze 68% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie