Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Bandyci z Zachodu - solucja, opis przejścia Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Red Dead Redemption 2 pierwsza zadanie dostępne w grze Bandyci z Zachodu (Outlaws from the West). W nim poznacie swojego bohatera i zaatakujecie ranczo Adlerów.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

Bandyci z Zachodu to tytuł pierwszej misji głównego wątku fabularnego gry Red Dead Redemption 2. W ramach rozgrywania tej misji członkowie gangu, w skład którego wchodzi główny bohater Arthur Morgan, odwiedzają Ranczo Adlerów w poszukiwaniu zapasów. Nie jest to trudna misja, aczkolwiek nasz opis przejścia dokładnie omawia wszystkie jej kroki. W misji tej zapoznasz się z podstawami staczania walk z użyciem broni palnej oraz na pięści.

Jak odblokować misję: Automatycznie po rozpoczęciu gry - Red Dead Redemption 2: Bandyci z Zachodu - solucja, opis przejścia - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Jak odblokować misję: Automatycznie po rozpoczęciu gry.

Opis przejścia misji: Wyrusz konno za Dutchem. To liniowa przeprawa, w trakcie której nie zatrzymuj się ani nie zbaczaj z trasy podróży. Do grupy dołączy Micah. Możesz porozmawiać z nim podczas podróży (przytrzymaj przycisk rozmowy i wybierz jedną z opcji dialogowych), ale jest to opcjonalne.

Po dotarciu do rancza Adlerów zejdź z konia i skryj się w szopie po lewej stronie. Zaczekaj aż Dutch przywita się z mieszkańcami rancza. To członkowie wrogiego gangu O'Driscoll Boys i powinieneś zaatakować ich zanim zwrócą się przeciw Dutchowi. Podczas walk najlepiej nie wychodzić zza zasłony i ostrzeliwać tych wrogów, którzy wychylą się z ukrycia lub znajdą na otwartej przestrzeni.

Ostatni ocalały przeciwnik rzuci się do ucieczki - Red Dead Redemption 2: Bandyci z Zachodu - solucja, opis przejścia - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Ostatni ocalały przeciwnik rzuci się do ucieczki. Możesz podjąć próbę doścignięcia go, ale Dutch pozwoli mu uciec. Wejdź do głównego budynku na terenie rancza. Musisz przeszukać budynek - zabieraj ze sobą przedmioty znajdujące się na widoku oraz zaglądaj do wszystkich interaktywnych szafek, skrzyń i innych pojemników.

Gra zaproponuje regenerację rdzenia zdrowia bohatera - otwórz torbę i wybierz przedmiot do konsumpcji (przykład na obrazku). Możesz kontynuować przeszukiwanie budynku lub wyjść na zewnątrz żeby spotkać się z Dutchem. W szafce nocnej obok łóżka powinna znajdować się karta kolekcjonerska (rodzaj karty jest losowo generowany) - to jedna z kategorii sekretów w grze.

Udaj się do stodoły gdzie Arthura napadnie ukrywający się bandyta - Red Dead Redemption 2: Bandyci z Zachodu - solucja, opis przejścia - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Udaj się do stodoły gdzie Arthura napadnie ukrywający się bandyta. Do zaliczenia jest prosty samouczek z walki wręcz. Nie musisz używać bloków. Wciskaj po prostu przycisk wyprowadzania ciosów w walce wręcz aż przeciwnik zostanie powalony na ziemię. Złap go żeby go przepytać. Przesłuchanie możesz zakończyć na jeden z kilku sposobów - udusić bandytę, wypuścić go lub go pobić. Tego typu wybory w grze wpływają na współczynnik honoru (reputacji) bohatera, aczkolwiek w wyjątkowych przypadkach mogą też mieć pewne długofalowe konsekwencje.

Podnieś kapelusz i podejdź do konia. Musisz go uspokoić zanim będziesz mógł go wyprowadzić. Oswojony koń stanie się głównym wierzchowcem bohatera. Nowy filmik zakończy misję.

Jak zdobyć złoty medal w misji Bandyci z Zachodu?

W każdej misji w grze Red Dead Redemption 2 możesz zajmować się wykonywaniem wyzwań. W zależności od tego ile z nich zaliczysz zdobędziesz brązowy, srebrny lub złoty medal. Jeśli chcesz zdobyć złoty medal to musisz zawsze zaliczyć wszystkie wyzwania. Co więcej należy tego dokonać w trakcie pojedynczego przejścia misji. Jeśli nie zdobyłeś złota to możesz powtórzyć misję z poziomu menu pauzy. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Jak powtarzać misje? w naszym poradniku.

  1. Ukończ strzelaninę, nie otrzymując żadnych obrażeń - Staraj się nie wychodzić zza początkowej zasłony. Szybko zdejmij też przeciwnika z piętra budynku.
  2. Złup 6 lub więcej przedmiotów z rancza Adlerów - To bardzo łatwe. Dokładnie przeszukaj budynek zanim wyjdziesz na zewnątrz.
  3. Ukończ z celnością przynajmniej na poziomie 80% - Staraj się strzelać do przeciwników gdy nie są aktualnie w ruchu. Zmniejszy to ryzyko spudłowania.