Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Jednym ze zleceń w RDR2 jest przynoszenie przedmiotów do członków gangu. Jest ich 17, a wszystkie opisaliśmy na tej stronie naszego poradnika.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

Członkowie gangu Dutcha z gry Red Dead Redemption 2 są ze sobą (w mniejszym lub większym stopniu) zaprzyjaźnieni i oznacza to, że w trakcie przechodzenia kampanii mogą prosić Arthura o dostarczanie im różnorakich przedmiotów. Na tej stronie poradnika zamieściliśmy informacje gdzie szukać prezentów dla towarzyszy w RDR2.

Informacje wstępne

1 - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
Prośba Abigail jest nietypowa, gdyż dotyczy podarowania jej 5 dolarów - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
 1. Odnajdywaniem przedmiotów będących prezentami możesz zajmować się od samego początku gry, gdyż część z nich jest w ustalonych i/lub ogólnodostępnych lokacjach. Nie możesz ich jednak od razu przekazywać towarzyszom. Arthur musi dowiedzieć się najpierw od innego członka gangu, że potrzebuje on/ona jakiegoś przedmiotu. W większości przypadków dochodzi do tego gdy dana osoba zagada do głównego bohatera podczas wizyty w aktualnym obozowisku gangu (przykład na obrazku 1). Po wysłuchaniu prośby pojawi się też potwierdzenie w dzienniku bohatera (obrazek 2). Jedynie w wyjątkowych przypadkach możesz zostać poproszony w innych okolicznościach, np. podczas wspólnej wyprawy w ramach zaliczania jakiejś misji.
 2. Do większości rozmów z towarzyszami dochodzi w ciągu dnia, aczkolwiek niektóre spotkania mogą także załączać się nocną porą. Odwiedzaj więc obóz o różnych porach dnia i korzystaj z łóżka żeby przyśpieszyć upływ czasu.
 3. Prawie wszystkie prośby o dostarczenie przedmiotów otrzymuje się w rozdziałach 2-4. Tylko kilka z nich odbiega od tej reguły i mogą one pojawić się po zaliczeniu epilogu.
 4. Przynoszenie towarzyszom prezentów oznacza lepsze relacje z nimi oraz zdobywanie dodatnich punktów honoru. Dodatkowo po tym jak upłynie trochę czasu (np. doba) powinni odwdzięczyć się jakimś prezentem od siebie. Przedmioty te pojawiają się na skrzyni obok łóżka Arthura.
 5. Spełnij 5 dowolnych próśb spośród wymienionych poniżej, a nagrodzony zostaniesz trofeum Chłopiec na posyłki. Najlepiej na bieżąco zajmować się nimi od rozdziału 2.
 6. W wyniku błędów gry odnajdywanie niektórych towarzyszy w obozie może być utrudnione. Nie nastawiaj się, że w trakcie przechodzenia kampanii odblokujesz wszystkie opisane poniżej prośby. Staraj się mimo wszsytko jak najczęściej zaglądać do obozu oraz zawsze zatrzymywać gdy jakiś towarzysz zagada do Arthura. Nie wszystkie rozmowy dotyczą przynoszenia prezentów, ale zmniejszy to ryzyko, że coś przegapisz.

Abigail

Prośba Abigail jest nietypowa, gdyż dotyczy podarowania jej 5 dolarów. Nie otrzymasz żadnego dodatkowego prezentu poza punktami honoru.

Bill

Prośba Billa dotyczy podarowania mu pomady do włosów (Hair Pomade). Przedmiot ten możesz zakupić w sklepie lub odnaleźć w świecie gry. Od Billa w nagrodę otrzymasz amunicję do karabinu powtarzalnego.

Charles

2 - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
Może on poprosić o Arthura o trzy różne rzeczy - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Może on poprosić o Arthura o trzy różne rzeczy:

 1. Alkohol Moonshine - Możesz odnaleźć butelkę z tym trunkiem w świecie gry lub zakupić u dowolnego pasera (przykład na obrazku 1). Od Charlesa w nagrodę otrzymasz strzały ogniowe.
 2. Oleander - Możesz odnaleźć tę roślinę w świecie gry (przykład na obrazku 2 - to silnie trująca czerwona roślina). Od Charlesa w nagrodę otrzymasz strzały zatruwające.
 3. Pióro orła (Eagle Feather) - Prośba ta może załączyć się dopiero w epilogu. Zapoluj na orła żeby zdobyć jego pióra. Od Charlesa w nagrodę otrzymasz Środek otrzeźwiający konia (Horse Reviver).

Dutch

Prośba Dutcha dotyczy pozyskania unikalnego przedmiotu, a mianowicie zgubionej przez niego fajki (Pipe) - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Prośba Dutcha dotyczy pozyskania unikalnego przedmiotu, a mianowicie zgubionej przez niego fajki (Pipe).

Gdzie znaleźć fajkę Dutcha w RDR2? Musisz dotrzeć do małej chatki na zachodnim krańcu mapy w regionie West Elizabeth. Lokalizację chatki pokazuje obrazek - jest ona nad dużą literą W na mapie, na północny-zachód od Strawberry i na południe od rzeki Little Creek River.

W chatce przebywa niedźwiedź grizzly, który zaatakuje Arthura - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

W chatce przebywa niedźwiedź grizzly, który zaatakuje Arthura. Musisz obronić się. Po walce wejdź do chatki. Poszukiwana fajka leży obok pokazanej na obrazku maszyny do pisania. Od Dutcha w nagrodę otrzymasz Ostrogi (Spurs).

Hosea

Może on poprosić o Arthura o dwie różne rzeczy:

 1. Amerykański żeń-szeń (American Ginseng) - Należy dostarczyć mu dwie sztuki. Możesz odnaleźć tę roślinę w świecie gry. Od Hosea w nagrodę otrzymasz lekarstwo (Potent Medicine).
 2. Książka Shrew in the Fog - Musisz najpierw zainteresować się inną książkę leżącą w miejscu gdzie przebywa Hosea. Pożądaną przez niego książkę możesz odnaleźć w chatce na bagnach Bayou sąsiadujących z miastem Saint Denis. Od Hosea w nagrodę otrzymasz Przynętę na drapieżniki (Predator Bait).

Jack

Może on poprosić o Arthura o dwie różne rzeczy - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Może on poprosić o Arthura o dwie różne rzeczy:

 1. Naparstek Abigail (Abigail's Thimble) - Musisz wykraść ten przedmiot Abigail podczas pobytu w obozie gangu. Od Jacka w nagrodę otrzymasz rysunek.
 2. Komiks Penny Dreadful - Prośba pojawi się dopiero jakiś czas po tym jak udasz się z Jackiem na ryby. Komiks możesz odnaleźć w kilku miejscach w świecie gry. Możesz w tym celu odwiedzić np. zaznaczoną na powyższym obrazku chatkę, która znajduje się na wschód od rancza Emerald Ranch.
Poszukiwany komiks leży na szafce nocnej, obok zwłok kobiety - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Poszukiwany komiks leży na szafce nocnej, obok zwłok kobiety. Od Jacka w nagrodę otrzymasz batonik czekoladowy.

Javier

Prośba Javiera dotyczy podarowania mu oleandra - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Prośba Javiera dotyczy podarowania mu oleandra. Możesz odnaleźć tę roślinę w świecie gry (przykład na obrazku - to silnie trująca czerwona roślina). Od Javiera w nagrodę otrzymasz zatrute noże do rzucania (Poisoned Throwing Knives).

Kieran

Prośba Kierana dotyczy podarowania mu 2 sztuk korzenia łopianu (Burdock Root). Możesz odnaleźć tę roślinę w świecie gry. Od Kierana w nagrodę otrzymasz lekarstwo dla konia (Horse Medicine).

Lenny

Prośba Lennyego dotyczy pozyskania unikalnego przedmiotu, a mianowicie srebrnego zegarka kieszonkowego (Silver Pocket Watch) - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Prośba Lenny'ego dotyczy pozyskania unikalnego przedmiotu, a mianowicie srebrnego zegarka kieszonkowego (Silver Pocket Watch).

Gdzie znaleźć zegarek kieszonkowy w RDR2? Musisz dotrzeć do małej chatki na zachodnim krańcu mapy w regionie West Elizabeth. Lokalizację chatki pokazuje obrazek - jest ona nad dużą literą W na mapie, na północny-zachód od Strawberry i na południe od rzeki Little Creek River.

W chatce przebywa niedźwiedź grizzly, który zaatakuje Arthura - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

W chatce przebywa niedźwiedź grizzly, który zaatakuje Arthura. Musisz obronić się. Po walce wejdź do chatki. Poszukiwany srebrny zegarek do odnalezienia jest obok pokazanej na obrazku maszyny do pisania. Od Lenny'ego w nagrodę otrzymasz dynamit.

Mary-Beth

Prośba Mary-Beth dotyczy pozyskania unikalnego przedmiotu, a mianowicie wiecznego pióra (Fountain Pen) - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Prośba Mary-Beth dotyczy pozyskania unikalnego przedmiotu, a mianowicie wiecznego pióra (Fountain Pen).

Gdzie znaleźć wieczne pióro w RDR2? Musisz odwiedzić zaznaczoną na powyższym obrazku chatkę, która znajduje się na wschód od rancza Emerald Ranch.

Zainteresuj się szafką nocną obok zwłok kobiety - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Zainteresuj się szafką nocną obok zwłok kobiety. Poszukiwane wieczne pióro jest ukryte w szufladzie. Od Mary-Beth w nagrodę otrzymasz pierścionek.

Molly

3 - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
Prośba Molly dotyczy pozyskania unikalnego przedmiotu, a mianowicie kieszonkowego lusterka (Pocket Mirror) - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Prośba Molly dotyczy pozyskania unikalnego przedmiotu, a mianowicie kieszonkowego lusterka (Pocket Mirror).

Gdzie znaleźć kieszonkowe lusterko w RDR2? Musisz odwiedzić pokazaną na powyższych obrazkach chatkę w lesie. Znajduje się ona na północny-wschód od rancza Emerald Ranch i na zachód od miasteczka Annesburg. W niewielkiej odległości na południe od chatki znajduje się też siedziba trapera.

Po dotarciu na miejsce wejdź do chatki - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Po dotarciu na miejsce wejdź do chatki. Poszukiwane lusterko leży na szafce nocnej obok łóżka. Od Molly w nagrodę otrzymasz cygaro.

Pearson

4 - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
Może on poprosić o Arthura o dwie różne rzeczy - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Może on poprosić o Arthura o dwie różne rzeczy:

 1. Kompas (Naval Compass) - Musisz zbadać zaznaczony na obrazku 1 budynek przy wodzie, który sąsiaduje z posiadłością Braithwaite Manor (dla przypomnienia jest ona zlokalizowana w pobliżu miasteczka Rhodes). Do budynku najlepiej dotrzeć od północnej lub od południowej strony. Po wkroczeniu na tereny posiadłości Arthur może zostać zaatakowany przez strażników. Kompas leży na stole (obrazek 2). Od Pearsona w nagrodę otrzymasz rum.
 2. Królik (Rabbit) - Możesz zapolować na niego w dowolnym miejscu w świecie gry. Od Pearsona w nagrodę otrzymasz gulasz (Nutritious Stew).

Sadie

Prośba Sadie dotyczy pozyskania unikalnego przedmiotu, a mianowicie harmonijki (Harmonica) - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Prośba Sadie dotyczy pozyskania unikalnego przedmiotu, a mianowicie harmonijki (Harmonica).

Gdzie znaleźć harmonijkę w RDR2? Musisz odwiedzić zaznaczone na powyższym obrazku gospodarstwo Emmeta Grangera, które jest w niewielkiej odległości na wschód od stacji kolejowej Flatneck Station (na południe od Valentine). Tę samą lokację odwiedza się w pobocznej misji Najszlachetniejsi z mężczyzn i kobieta.

Musisz wejść do głównej chatki - Red Dead Redemption 2: Prośby o przedmioty od członków gangu - lista - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Musisz wejść do głównej chatki. Harmonijka leży na jednej z półek. Od Sadie w nagrodę otrzymasz olej do czyszczenia broni (Gun Oil).

Sean

Prośba Kierana dotyczy podarowania mu burbonu (Kentucky Bourbon). Trunek ten możesz odnaleźć w świecie gry lub zakupić od jednego z handlarzy. Od Seana w nagrodę otrzymasz butelkę do podpalenia (Fire Bottle).

Susan

Prośba Susan dotyczy podarowania jej 2 sztuk oregano. Możesz odnaleźć tę roślinę w świecie gry. Od Susan w nagrodę otrzymasz silny tonik (Potent Miracle Tonic).

Tilly

Prośba Susan dotyczy podarowania jej naszyjnika (Necklace). To jedna z najczęściej odnajdywanych odmian biżuterii. Przeszukuj pojemniki (szczególnie te zamknięte na klucz) oraz ciała pokonanych przeciwników. Od Tilly w nagrodę otrzymasz medykamenty (Medicine).

Uncle (Wujek)

Prośba Wujka dotyczy podarowania mu kremu medycznego (Medicinal Cream). Przedmiot ten możesz wytworzyć polegając na craftingu. Od Wujka w nagrodę otrzymasz ubranie.