Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

My Memory of Us - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
My Memory of Us - poradnik do gry

My Memory of Us - poradnik do gry

Lekcja historii. Porady i solucja do My Memory of Us pomoże Ci odnaleźć wszystkie sekrety i przejść każdy poziom tej charakterystycznej platformówki. Opis przejścia z wieloma obrazkami pomoże Ci namierzyć każde wspomnienie i ukrytą znajdźkę.

Poradnik do gry My Memory of Us skupia się przede wszystkim na opisie przejścia gry wraz z rozwiązaniem wszystkich zagadek i trudnych etapów. Znajdziesz tutaj solucję oraz miejsca występowania dodatkowych materiałów w My Memory of Us. Umożliwi ci to szybkie i łatwe przejście gry. Dowiesz się gdzie znaleźć wszystkie występujące w grze wspomnienia oraz znajdziesz rozwiązania do wszystkich zagadek logicznych.

Akcja gry toczy w fikcyjnym świecie, które nawiązuje do sytuacji Polski pod okupacją niemiecką z okresu 2 wojny światowej, zwłaszcza sytuacją w gettach żydowskich. My Memory of Us rozgrywa się w fikcyjnym mieście, które zostało opanowane przez Złego Króla i jego armię robotów. Część dzielnic oddzielono od reszty wysokim murem i osadzono w nich pomalowanych na czerwono "gorszą część społeczeństwa". Fabuła wyraźnie nawiązuje do tragedii ludności cywilnej w czasie 2 wojny światowej. Bohaterami gry jest dwójka dzieci, którzy próbują uniknąć rozłąki i przetrwać trudny czas. Historia tej gry ma charakter nostalgiczny, chwilami groteskowy, czasem pojawiają się w niej elementy słodko-gorzkiego humoru. Dzięki wspomnieniom będziesz mógł się dowiedzieć więcej o świecie przedstawionym. My Memory of Us to przygodowa gra z elementami zręcznościowymi i platformówki studia Juggler Games. Gra została wydana na platformę PC, PS4, XONE oraz Switch.

Arkadiusz Jackowski (www.gry-online.pl)

Poradnik do gry My Memory of Us zawiera:

 1. Opis przejścia My Memory of Us,
 2. Osiągnięcia,
 3. Miejsca występowania wspomnień,
 4. Wymagania sprzętowe,
 5. Sterowanie.

Tryby gry

Singleplayer: Tak.

Kooperacja przez Internet: Nie.

Multiplayer: Nie.

Nasz sprzęt

Poradnik został stworzony na wersji PC, o poniższej konfiguracji:

 1. System operacyjny: Windows 8.1
 2. Procesor:  Intel Core i5 6600k
 3. Pamięć RAM: 16 GB DDR4 Corsair Vengeance CL16
 4. Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX1070 WindForce OC 8GB 256bit

Na powyższej konfiguracji gra chodziła bezproblemowo.

PC - informacje ogólne

 1. Systemy operacyjne: Windows 7 i nowsze,
 2. Połączenie internetowe w trakcie gry: Niekoniecznie,
 3. Konieczność aktywacji przez Internet: Tak, przez platformę Steam,
 4. Kontrolery: Klawiatura i mysz, pełne wsparcie kontrolera,
 5. Wersje językowe: Polski, Angielski, Francuski, Niemiecki, Rosyjski, Chiński uproszczony, Włoski, Hiszpański, Czeski, Węgierski, Japoński, Portugalski, Rumuński, Koreański.

Kluczowe informacje przed uruchomieniem My Memory of Us?

Czy mój PC uruchomi My Memory of Us?

Zważając uwagę na fakt, że gra głównie jest 2D/2.5D, nie powinna sprawiać problemów podczas pierwszego uruchamiania. Jedynym problemem może być to, że nie można w grze zmieniać ustawień grafiki poza efektami Post Proces.

Poniżej zostały przedstawione minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe. Zauważ, że gra przy minimalnych wymaganiach sprzętowy wymaga zaledwie 1 GB VRAM oraz taktowania procesora 2.5 GHz.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: AMD / Intel Dual-Core posiadający taktowanie 2.5 GHz (seria AMD Phenom II X2 200 lub Intel Pentium Dual-Core G600 oraz nowsze),
 2. Pamięć RAM: 4 GB,
 3. Karta graficzna: AMD/NVIDIA z 1 GB VRAM, zdolną do obsługi DirectX 11 i Shader Model 4.0 oraz 5.0 (seria ATI/AMD HD 5750 lub NVIDIA GeForce GTX GTS 250 oraz nowsze),
 4. DirectX: 11,
 5. Shader Model: 4.0 oraz 5.0.

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: AMD / Intel Quad-Core posiadający taktowanie 3.0 GHz (seria AMD FX 4000 lub Intel Core i3 2000 oraz nowsze),
 2. Pamięć RAM: 8 GB,
 3. Karta graficzna: AMD/NVIDIA z 2 GB VRAM zdolną do obsługi DirectX 11 i Shader Model 5.0 (ATI/AMD Radeon HD 7870 i NVIDIA GeForce GTX 650 oraz nowsze),
 4. DirectX: 11,
 5. Shader Model: 5.0.

Czy w My Memory of Us można grać bez dostępu do Internetu?

Tak - gra została wydana na platformie Steam, więc po jej ściągnięciu możesz przejść w tryb offline i cieszyć się grą. My Memory of Us to gra dla pojedynczego gracza, więc nie musisz się martwić dostępem do Internetu.

Zapis stanu gry

Gra automatycznie zapisuje twoje poczynania, zapisy w grze są w formie checkpoint'ów. Gra informuje o zapisie w prawym górnym rogu za pomocą ikonki:

Gra również daje możliwość powtarzania konkretnych rozdziałów - w menu znajduje się sekcja Rozdziały, gdzie możesz wybrać interesujący Cię rozdział do ponownego rozegrania - My Memory of Us - poradnik do gry

Gra również daje możliwość powtarzania konkretnych rozdziałów - w menu znajduje się sekcja "Rozdziały", gdzie możesz wybrać interesujący Cię rozdział do ponownego rozegrania.

Sterowanie w My Memory of Us na PC

Poniżej znajdziesz sterowanie, które ułatwią Ci grę w My Memory of Us na PC. Lista znajduje się również w dziale Sterowanie.

Ikona

Opis

W górę - My Memory of Us - poradnik do gry

W górę

W dół - My Memory of Us - poradnik do gry

W dół

Lewo - My Memory of Us - poradnik do gry

Lewo

Prawo - My Memory of Us - poradnik do gry

Prawo

Akcja - My Memory of Us - poradnik do gry

Akcja

Tryb poruszania - My Memory of Us - poradnik do gry

Tryb poruszania

Zmiana Postaci - My Memory of Us - poradnik do gry

Zmiana Postaci

Łapanie za rękę - My Memory of Us - poradnik do gry

Łapanie za rękę

Proca/Lusterko - My Memory of Us - poradnik do gry

Proca/Lusterko

Nakręcanie lampki (tylko sekwencje dziejące się w zupełnych ciemnościach) - My Memory of Us - poradnik do gry

Nakręcanie lampki (tylko sekwencje dziejące się w zupełnych ciemnościach)

Pauza/Menu - My Memory of Us - poradnik do gry

Pauza/Menu

Sterowanie w My Memory of Us za pomocą kontrolera

Poniżej znajdziesz sterowanie za pomocą kontrolera, które ułatwią Ci grę w My Memory of Us. Lista znajduje się również w dziale Sterowanie.

Ikona

Opis

Poruszanie się - My Memory of Us - poradnik do gry

Poruszanie się

Akcja - My Memory of Us - poradnik do gry

Akcja

Tryb poruszania - My Memory of Us - poradnik do gry

Tryb poruszania

Zmiana Postaci - My Memory of Us - poradnik do gry

Zmiana Postaci

Łapanie za rękę - My Memory of Us - poradnik do gry

Łapanie za rękę

Proca/Lusterko - My Memory of Us - poradnik do gry

Proca/Lusterko

Nakręcanie lampki (tylko sekwencje dziejące się w zupełnych ciemnościach) - My Memory of Us - poradnik do gry

Nakręcanie lampki (tylko sekwencje dziejące się w zupełnych ciemnościach)

Pauza/Menu - My Memory of Us - poradnik do gry

Pauza/Menu

Co jeśli stanę w martwym punkcie?

Nie da się - gra jest skontruowana w taki sposób, że nie da się zupełnie utknąć w miejscu. Przede wszystkim, większość rzeczy, które trzeba w jakiś sposób użyć, są podświetlane kolorem czerwonym oraz pojawia się przycisk interakcji, gdy do nich podejdziesz. Zwykle wystarczy być spostrzegawczym, aby rozwiązać większość zagadek. Obserwuj otoczenie oraz pojawiające się dymki na postaciach - często w znaczący sposób pomagają w orientacji.

Zdjęcie przedstawia w jaki sposób gra informuje o tym, gdzie powinniśmy się udać - w tym miejscu widać, że strażnik nie puści głównej bohaterki, ponieważ jest oznaczona kolorem czerwonym - powinniśmy się udać w inne miejsce lub wymyślić sposób na oszukanie strażnika. - My Memory of Us - poradnik do gry
Zdjęcie przedstawia w jaki sposób gra informuje o tym, gdzie powinniśmy się udać - w tym miejscu widać, że strażnik nie puści głównej bohaterki, ponieważ jest oznaczona kolorem czerwonym - powinniśmy się udać w inne miejsce lub wymyślić sposób na oszukanie strażnika.

Mechanizmy rozgrywki

W My Memory of Us bohaterowie posiadają różne umiejętności aktywne i pasywne. Chłopiec, zważywszy na jego rozmiary, jest w stanie przeciskać się przez rury. Jego umiejętności złodziejskie często się przydają, zwłaszcza, kiedy trzeba ukraść przedmiot, który posiada przy sobie przeciwnik. Ponadto jest w stanie oślepiać swoich przeciwników światłem odbitym za pomocą lusterka, rozświetlać drogę swojej przyjaciółce za pomocą latarki i świetnie się skrada.

Dziewczynka, jako, że jest starsza, posiada więcej siły, przeważnie większość siłowych czynności wykonuje właśnie ona. Posiada umiejętność sprintu, co przydaje się przy ucieczce. Już w początkowej fazie gry dostaje procę, która umożliwia jej sięganie przycisków normalnie niedostępnych. Jako, że jako jedna z pierwszych zostaje naznaczona czerwonym kolorem, będzie musiała znaleźć sposób, aby przekradać się koło strażników.

Gra wymusza kooperację pomiędzy przyjaciółmi. Mechanika trzymania się za ręce pozwala na przenoszenie aktywnych umiejętności na drugiego towarzysza, np. kiedy sterujemy chłopcem i trzymamy za rękę dziewczynę, możliwe jest wspólne skradanie się. W sytuacji odwrotnej, dziewczynka może biedz razem z chłopcem.

Na zdjęciu widoczna jest mechanika trzymania się za ręcę - dzięki temu, dziewczynka może się również skradać z chłopcem. - My Memory of Us - poradnik do gry
Na zdjęciu widoczna jest mechanika trzymania się za ręcę - dzięki temu, dziewczynka może się również skradać z chłopcem.

Czy łatwo przejść My Memory of Us na 100%?

Przejście My Memory of Us na 100% nie jest szczególnie trudne. Żadne z tych osiągnięć nie jest na tyle trudne, żeby podchodzić do nich w nieskończoność. Jedyne osiągnięcia, które mogą sprawić kłopot to: We don't need no fancy tech (zmień ścieżkę dronów maksymalnie 3 razy w trakcie poziomu "Las") oraz Spinner (podczas poziomu "Rodzice, wanna i wielka ryba" ukończ obracającą się grę w mniej niż 40 sekund). Osiągnięcia te wymagają pewnego pomyślunku i strategii od samego początku pokonywania tych sekwencji. Reszta osiągnięć jest dość banalna.

Informacje o My Memory of Us - poradnik do gry

Autor : Arkadiusz Chruścik Jackowski

Ostatnia aktualizacja : 11 października 2018

Poradnik zawiera : strony: 27, ilustracje: 153 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w My Memory of Us - poradnik do gry

My Memory of Us - screen - 2018-09-03 - 382136My Memory of Us - screen - 2018-09-03 - 382135My Memory of Us - screen - 2018-09-03 - 382134My Memory of Us - screen - 2018-09-03 - 382133My Memory of Us - screen - 2018-09-03 - 382132My Memory of Us - screen - 2018-09-03 - 382131My Memory of Us - screen - 2018-09-03 - 382130My Memory of Us - screen - 2018-03-15 - 368331My Memory of Us - screen - 2018-03-15 - 368330

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
11.10.2018 23:34
😊
Blackofficial
1
Junior

Na kanale BLACK seria gry. ZAPRASZAM.