Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zaliczanie zadań i rodzaje zadań w Assassin's Creed Odyssey Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

W trakcie przechodzenia gry Assassin's Creed: Odyssey możesz zająć się wykonaniem kilkuset różnych questów. Są wśród nich zarówno ważne i rozbudowane główne misje, jak i drobne zlecenia (często o losowym charakterze), które pozwalają zdobyć doświadczenie czy lepszy ekwipunek. Na stronie zawarliśmy ważne informacje i porady na temat questów, m.in. jak odblokowywać zadania, jakie są rodzaje dostępnych misji oraz jakich nagród spodziewać się za wykonywanie zleceń. Opisy przejścia wszystkich misji są w osobnych rozdziałach naszego poradnika.

Podstawowe informacje na temat questów

1 - Zaliczanie zadań i rodzaje zadań w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
 1. Nowe questy możesz otrzymywać automatycznie dzięki postępom w grze, dzięki spotykaniu się z innymi postaciami niezależnymi oraz dzięki przeglądaniu tablic ogłoszeniowych w większych lokacjach w świecie gry.
 2. Dobrze jest dodać każdy nowy quest do dziennika przy pierwszej możliwej okazji. Dotyczy to w szczególności questów mających bardziej losowy charakter. Mogą one dotyczyć np. wyeliminowania kilku określonych przeciwników i zabójstwa są wtedy liczone dopiero od momentu pojawienia się zadania w dzienniku. Generalnie staraj się po dotarciu do każdej nowej większej lokacji odszukać zleceniodawców questów i odebrać kolejne kontrakty z tablicy ogłoszeniowej.
 3. Każdy quest posiada sugerowany minimalny poziom doświadczenia bohatera (25 poziom doświadczenia dla przykładowego zadania z obrazka). Nie jest zalecane przystępowanie do zadań jeśli znajdujesz się 2-3 lub więcej poziomów poniżej tej rekomendacji, bo możesz mieć ogromne problemy z ich zaliczeniem.
 4. Sugerowane poziomy questów skalują się wraz z awansami bohatera. Nawet jeśli od momentu dodania misji do dziennika awansujesz o kilka poziomów to jej zaliczenie nie stanie się nagle banalnie proste. Napotkani w queście przeciwnicy również awansują.
2 - Zaliczanie zadań i rodzaje zadań w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
 1. Każda misja oprócz opisu czynności do wykonania uwzględnia również informację o nagrodach przewidzianych za jej ukończenie (przykład na obrazku). Prawie zawsze są to punkty doświadczenia oraz złoto (drachmy). Oprócz tego za zaliczenie wielu questów możesz otrzymać nowy element ekwipunku. Poziom otrzymanego przedmiotu będzie pokrywał się z aktualnym poziomem zadania w dzienniku. Jeśli dla przykład jest to quest 20 poziomu to otrzymasz nowy sprzęt z 20 poziomu.
 2. W Assassin's Creed: Odyssey poza drobnymi wyjątkami nie spotyka się zadań, które można przedwcześnie zawalić. Jest to sporym ułatwieniem. Nawet jeśli zleceniodawca zasugeruje ci np. działanie z ukrycia, to nie powinieneś spodziewać się utraty nagrody nawet jeśli w trakcie zadania zabijesz wrogów w otwartych starciach. Unikalną grupą są questy czasowe. Zazwyczaj pozostają one w dzienniku przez 24 godziny od momentu ich odblokowania. Jeśli do tego czasu ich nie dokończysz to zostaną usunięte z dziennika i nie zdobędziesz nagród.
3 - Zaliczanie zadań i rodzaje zadań w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
 1. W wielu głównych i pobocznych questach w AC: Odyssey należy dokonywać wyborów. Mogą to być zarówno niewielkie wybory (np. przyjęcie lub odmówienie zapłaty), ale i takie, które mają istotny wpływ na dalszą grę (np. zamordowanie lub wypuszczenie innej postaci). Najlepiej jest utworzyć nowy manualny lub szybki sejw przed rozpoczęciem każdego nowego zadania. Pozwoli ci to łatwo powrócić do momentu sprzed rozpoczęcia questu jeśli przez przypadek podejmiesz złą decyzję lub nie będziesz usatysfakcjonowany konsekwencjami wybranej decyzji.
 2. W wyjątkowych sytuacjach możesz mieć ograniczoną ilość czasu na wybór opcji zachowania podczas spotkania z NPC-em. Przykład takiej rozmowy prezentuje dołączony obrazek. Postaraj się szybko przeczytać dostępne warianty żeby wybrać ten najlepszy. Wybór "złego" wariantu może pozbawić Cię szansy na nagrodę czy nawet w skrajnym przypadku doprowadzić do walki. Raz jeszcze radzimy często zapisywać grę żeby w razie potrzeby móc szybko powtórzyć problematyczny fragment.
 3. Niektóre przedmioty questowe możesz odnajdywać zanim rozpoczniesz powiązane z nimi zadania. Mogą one znajdować się np. w skrzyniach w lokacjach z przeciwnikami. Pozyskanie takiego przedmiotu nie pozbawi Cię szansy rozegrania misji. Będziesz po prostu od razu mógł przekazać poszukiwaną rzecz zleceniodawcy questu bez konieczności ponownego odwiedzania lokacji, w której miała się one znajdować. Przedmioty questowe umieszczane są w osobnych slotach w inwentarzu bohatera.

Główne zadania

W Assassins Creed: Odyssey wszystkie zadania powiązane z postępami w głównym wątku fabularnym umieszczane są w zakładce Odyseja (Odyssey) w dzienniku bohatera - Zaliczanie zadań i rodzaje zadań w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W Assassin's Creed: Odyssey wszystkie zadania powiązane z postępami w głównym wątku fabularnym umieszczane są w zakładce Odyseja (Odyssey) w dzienniku bohatera. Niektóre z tych questów zawierają szereg mniejszych zadań wsparcia (Support Quest - przykładowe pokazuje obrazek). Ich rozwiązywanie jest pomocne w postępach w nadrzędnym queście, ale jeśli nimi nie zajmiesz się to zostaną przeniesione później do kategorii pobocznych questów. W niektórych rozdziałach gry możesz też otrzymać w tym samym momencie kilka głównych zadań. W takich sytuacjach możesz zajmować się nimi w dowolnej kolejności.

W dalszej części gry do zakładki Odyseja dodawana jest również grupa questów pod nazwą Z cienia. Są to w całości misje powiązane z eliminowaniem czcicieli Kosmosa. Wiele z tych zadań jest wysokopoziomowych. Nie musisz nimi od razu zajmować się. Możesz skupić się wyłącznie na zadaniach z innych grup, które nadal pozwolą ci awansować do kolejnych epizodów (rozdziałów) głównej kampanii. Namierzaniem i zabijaniem kultystów zajmuj się w dodatkowym czasie i tylko gdy związane z nimi zadania pokrywają się z aktualnym poziomem doświadczenia bohatera.

Poboczne zadania

4 - Zaliczanie zadań i rodzaje zadań w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
Poboczne questy w AC: Odyssey pojawiają się w dwóch głównych zakładkach dziennika bohatera - Świat i postacie (World and Characters) oraz Zlecenia i kontrakty (Bounties and Contracts) - Zaliczanie zadań i rodzaje zadań w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Poboczne questy w AC: Odyssey pojawiają się w dwóch głównych zakładkach dziennika bohatera - Świat i postacie (World and Characters) oraz Zlecenia i kontrakty (Bounties and Contracts). W skład grupy "Świat i postacie" wchodzą zazwyczaj większe misje, "Zlecenia i kontakty" to z kolei przeważnie drobne zlecenia i to takie, które mogą być przez grę losowo generowane.

W przeciwieństwie do głównych zadań za pobocznymi questami musisz niemal zawsze rozglądać się we własnym zakresie:

 1. Odnajduj na mapie świata znaczniki questów. Najważniejsze są znaczniki w kształcie diamentu z wykrzyknikiem (przykład na obrazku 1). Symbolizują one bardziej rozbudowane poboczne zadania. Inne znaczniki mogą dotyczyć zadań losowych czy ograniczonych czasowo. Ważną informacją jest to, że musisz zbadać dokładnie każdy region żeby odkryć w nim znaczniki questów. Co więcej niektóre znaczniki dodawane są do mapy dopiero po tym jak awansujesz dostatecznie w głównej fabule. Warto więc na bieżąco sprawdzać zbadane już wcześniej obszary, bo mogli tam pojawić się zleceniodawcy nowych pobocznych questów.
 2. Odwiedzaj tablice ogłoszeniowe. Przykładową pokazuje obrazek 2 i są one w każdym większym mieście. Z tablic w większości przypadków odbiera się drobne zlecenia, m.in. losowe i obarczone limitem czasowym. Najlepiej jest zawsze dodawać do dziennika wszystkie oferowane questy. Mogą być wśród nich zadania dotyczące wykonywania określonych czynności w świecie gry, np. "czyszczenia" fortów. Questy te możesz wtedy zaliczać nawet specjalnie się nimi nie interesując.

Które zadania są questami losowymi?

5 - Zaliczanie zadań i rodzaje zadań w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
 1. Pierwszy typ losowych misji to zadania ograniczone czasowo, które oznaczone są w grze ikoną klepsydry. Pojawiają się one losowo w świecie gry i jeśli nie zdążysz z wypełnieniem założeń jakiejś misji (gra daje to na 24 godziny) to nie będziesz mógł jej od razu ponownie rozpocząć.
 2. Drugi typ losowych misji to zadania oznaczane na mapie ikoną rozstajów dróg (przykładowe na obrazku). Mogą one pojawiać się w losowych lokacjach i dotyczyć różnych rzeczy (np. pozbycie się bandytów z okolicznego obozowiska).