Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Odnalezienie Jonaha i pokonanie wojsk Trójcy - Oberwanie chmury Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

Na stronie znajduje się opis przejścia głównego zadania Oberwanie chmury - Downpour gry Shadow of the Tomb Raider. Quest ten rozpoczyna się od niespodziewanego ataku Trójcy, w wyniku którego Lara traci ekwipunek i musisz przejść przez pole naftowe z zamiarem odnalezienia Jonaha. W misji tej bohaterkę czeka sporo potyczek z ludźmi Trójcy, aczkolwiek wielu najemników można pozbywać się cichymi atakami z zaskoczenia.

Dotarcie do rafinerii

Uwaga - W momencie rozpoczęcia eksploracji nowej lokacji Lara nie posiada żadnych elementów ekwipunku poza nożem i czekanem - Odnalezienie Jonaha i pokonanie wojsk Trójcy - Oberwanie chmury - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Uwaga - W momencie rozpoczęcia eksploracji nowej lokacji Lara nie posiada żadnych elementów ekwipunku poza nożem i czekanem. To zaplanowane działanie, któremu nie można było zapobiec. W trakcie rozgrywania misji będziesz stopniowo zdobywał nowy ekwipunek, najpierw łuk i na potrzeby końcowych walk również ciężki karabin maszynowy. W kolejnej głównej misji możliwe już będzie swobodne używanie zdobytych wcześniej elementów ekwipunku.

Rozpoczynasz w korycie rzeki i od razu zdobędziesz zdjęcie (Commander Rourke). Z racji braku posiadania broni do walki na dystans musisz skradać się i omijać wrogów lub polegać na wykończeniach po znalezieniu się w pobliżu przeciwnika. Niedługo po rozpoczęciu misji możesz też nałożyć błotny kamuflaż - skorzystaj z tej opcji.

Po rozprawieniu się z pierwszą grupą przeciwników wdrap się na wyższą półkę - Odnalezienie Jonaha i pokonanie wojsk Trójcy - Oberwanie chmury - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Po rozprawieniu się z pierwszą grupą przeciwników wdrap się na wyższą półkę. Także i w nowej lokacji szukaj okazji do zaskakiwania przeciwników - możesz wdrapywać się na drzewa oraz odnajdywać obiekty do rzucania pomocne w odwracaniu ich uwagi.

Nową wspinaczkę możesz rozpocząć w miejscu z obrazka i wymaga ona skorzystania z czekana z liną. W dalszej części wspinaczki musisz z kolei dotrzeć do pochylonej ściany i wdrapać się docelowo na wysoko położoną półkę. Znajdziesz tam pierwsze obozowisko (The Beach).

Kontynuuj podróż wysłuchując po drodze komunikatu od Rourkea - Odnalezienie Jonaha i pokonanie wojsk Trójcy - Oberwanie chmury - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Kontynuuj podróż wysłuchując po drodze komunikatu od Rourke'a. W nowej lokacji po raz pierwszy wpadniesz na wrogów korzystających z gogli termowizyjnych. Mogą oni wykryć Larę nawet jeśli ukrywa się ona np. w krzakach. Nie jesteś na szczęście bezbronny, bo gogle posiadają ograniczone pole widzenia, nie widzą przez ściany i nie wykryją Lary w krzakach jeśli ta ma nałożony błotny kamuflaż. Staraj się zachodzić od tyłu wrogów w goglach lub omijać ich gdy są zajęci "skanowaniem" jakiegoś obszaru.

W lokacji z przeciwnikami z goglami znajduje się sporo przedmiotów, dzięki którym możesz wytwarzać granaty lub koktajle Mołotowa. Najlepiej ich używać do atakowania wrogów gdy ustawią się blisko siebie. Możesz też sabotować generator oraz wspinać się na niektóre obiekty. Wyjście z lokacji pokazuje obrazek - dotrzyj tam po zabiciu lub ominięciu wrogów.

W kolejnym obszarze ponownie najwięcej uwagi poświęcaj unikaniu wykrycia przez przeciwników z goglami termowizyjnymi - Odnalezienie Jonaha i pokonanie wojsk Trójcy - Oberwanie chmury - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

W kolejnym obszarze ponownie najwięcej uwagi poświęcaj unikaniu wykrycia przez przeciwników z goglami termowizyjnymi. Warto w tym obszarze używać błotnego kamuflażu, dzięki czemu oprócz krzaków bohaterka będzie mogła ukrywać się przy ścianach pokrytych błotem. Tak samo jak wcześniej polegaj na obiektach do rzucania (dodatkowo możesz rzucać kanistrami) i wspinaniu się na dachy oraz wyższe półki.

Wyjście z lokacji pokazuje obrazek - Lara musi się tu wspiąć na wyższe półki. Po dotarciu na najwyższą Lara znajdzie się przy punkcie widokowym, z którego widać rafinerię.

Wyrusz liniową ścieżką prowadzącą przez dżunglę - Odnalezienie Jonaha i pokonanie wojsk Trójcy - Oberwanie chmury - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Wyrusz liniową ścieżką prowadzącą przez dżunglę. Po zbliżeniu się do przepaści wykonaj długi skok, w trakcie którego wciśnij przycisk użycia czekana żeby skorzystać z liny i przyczepić się do ściany wspinaczkowej. Zjedź po linie na dół i wkrocz do pokazanej na obrazku pieczary, w której załączy się cut-scenka.

Lara zdobędzie łuk oraz odblokowana zostanie nowa umiejętność Strach Jaguara (Jaguars Fear) - Odnalezienie Jonaha i pokonanie wojsk Trójcy - Oberwanie chmury - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Lara zdobędzie łuk oraz odblokowana zostanie nowa umiejętność Strach Jaguara (Jaguar's Fear). Pozwala ona na wytwarzanie strzał halucynogennych, które już wkrótce będziesz mógł przetestować. Strzały te trzeba wyprodukować (potrzebne składniki znajdziesz w najbliższej okolicy i odnajduje się je również w kolejnych lokacjach) i następnie ustawić w menu broni (powyższy obrazek) jako alternatywne strzały dla łuku.

Przeciwników napotkasz w kolejnej części dżungli - Odnalezienie Jonaha i pokonanie wojsk Trójcy - Oberwanie chmury - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Przeciwników napotkasz w kolejnej części dżungli. Warto wdrapać się na pierwsze drzewo i po raz pierwszy przetestować działanie strzał strachu. Wyceluj w jednego z przeciwników z grupy i poślij w jego stronę strzałę halucynogenną (wciśnij przycisk wypuszczenia alternatywnej strzały). Trafiony przeciwnik zaatakuje swoich kolegów i po wszystkim popełni samobójstwo.

Wyrusz dalej przez dżunglę. Kolejnych najemników możesz omijać lub zabijać w dowolny sposób (nóż, zwykłe strzały, strzały podpalające, strzały halucynogenne, przedmioty do rzucania). Podczas przemarszu możesz pomagać sobie też wspinaniem się na inne drzewa oraz sabotowaniem kolejnych generatorów. Wyjście z głównego obszaru dżungli jest na jego zachodnim krańcu. Kieruj się prosto wysłuchując nowego komunikatu od Rourke'a (w pobliżu jest sporo nowych sekretów).

Pokonanie oddziałów Trójcy w rafinerii

Po skorzystaniu z mostu prowadzącego do rafinerii wyświetli się cut-scenka - Odnalezienie Jonaha i pokonanie wojsk Trójcy - Oberwanie chmury - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Po skorzystaniu z mostu prowadzącego do rafinerii wyświetli się cut-scenka. Po jej wyświetleniu załączy się nowa scena ucieczki, w trakcie której nie należy się nigdzie zatrzymywać, bo Larę zabije jeden z najemników lub śmigłowiec. Podążaj narzuconą ścieżką i doskakuj do kolejnych krawędzi metalowych konstrukcji, po których należy się wspinać (do wykonania pierwszego skoku z obrazka potrzebny jest czekan z liną). Scena ucieczki zakończy się w momencie wpadnięcia do wody. W trakcie wyświetlania nowego filmu Lara zdobędzie ciężki karabin maszynowy od jednego z wrogów.

1 - Odnalezienie Jonaha i pokonanie wojsk Trójcy - Oberwanie chmury - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry
Korzystaj z nowej broni do eliminowania wszystkich napotykanych wrogów - Odnalezienie Jonaha i pokonanie wojsk Trójcy - Oberwanie chmury - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Korzystaj z nowej broni do eliminowania wszystkich napotykanych wrogów. Celuj dodatkowe w czerwone beczki, dzięki którym łatwiej można eliminować przeciwników rozstawionych na balkonikach. Staraj się unikać stania w miejscu na otwartej przestrzeni i jeśli zajdzie taka potrzeba zatrzymuj się przy mijanych przeszkodach.

W kolejnym obszarze rafinerii pojawi się śmigłowiec. Dobrą kryjówkę pokazuje obrazek 1 (możesz tu też odnaleźć amunicję). Musisz unikać ostrzału śmigłowca, bo Lara może bardzo szybko zginąć. W celu zniszczenia maszyny latającej najłatwiej jest trafiać w wybuchowe beczki na widocznym w oddali balkoniku - przykładowa jest na zaznaczona na obrazku 2.

Po zestrzeleniu śmigłowca obejrzysz cut-scenkę ze spotkania z Jonahem. Bohaterowie wyruszą do Misji w San Juan i zdobędziesz przy okazji trofeum Serce Węża.