Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Banner Saga 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
The Banner Saga 3 - poradnik do gry

The Banner Saga 3 - poradnik do gry

Czas zakończyć epicką przygodę! Poradnik do The Banner Saga 3 to kompleksowy zbiór porad oraz szczegółowa solucja dedykowana tej wyjątkowej grze RPG. Dowiesz się tutaj, jak eksplorować świat gry, jakie są mechaniki rozgrywki, jak rozwijać bohaterów oraz jak atakować i zwyciężać wrogów.

Nieoficjalny poradnik do gry The Banner Saga 3 oferuje komplet informacji i wskazówek pomocnych w szczęśliwym dobrnięciu do finału przygody. Poradnik otwierają strony z róznorakimi poradami na temat funkcjonowania podstawowych elementów gry. Mechanika rozgrywki nie zmieniła się znacząco w stosunku do poprzednich odsłon cyklu, ale mimo wszystko przypominamy jak wygrywać bitwy w systemie turowym, jak zarządzać karawaną, jak rozwijać bohaterów, jak utrzymywać wysokie wysokie morale czy jak radzić sobie z trudniejszymi przeciwnikami. Całość uzupełnia zestawienie osiągnięć. Oprócz pełnej listy trofeów wraz z ich wymaganiami dodaliśmy też nasze autorskie komentarze w jaki sposób można je odblokować.

Najważniejszą część poradnika stanowi opis przejścia wszystkich nowych rozdziałów gry Banner Saga 3. Solucja skupia się przede wszystkim na decyzjach i ich konsekwencjach oraz na omówieniach trudniejszych walk. Wiele potyczek w grze The Banner Saga 3 cechuje się unikalnymi założeniami (np. przeszkodzami na polu bitwy czy możliwością pojawienia się wrogich posiłków). Ostrzegamy o tego typu utrudnieniach i podpowiadamy jak reagować na nie. W opisie przejścia uwzględniliśmy również mniejsze wydarzenia, które mogą załączać się w trakcie podróży. Dodatkowo zestawiliśmy dostępne zakończenia gry.

The Banner Saga 3 to finałowa część sagi wykreowanej przez studio Stoic. Ponownie przenosimy się do skutego lodem świata czerpiącego inspiracje z nordyckiej mitologii. Naszym zadaniem ponownie staje się dowodzenie karawaną podróżującą po lodowej krainie. Musimy umiejętnie troszczyć się o członków karawany dzięki rozwiązywaniu sporów oraz dbaniu o zapasy i utrzymywanie morale na wysokim poziomie. Regularnie musimy też brać udział w walkach, które rozgrywane są w systemie turowym. Potyczki są bardzo ważnym elementem gry, wymuszając wydawanie poprawnych poleceń, jak najlepsze wykorzystywanie umiejętności własnych wojowników i radzenie sobie z różnorakimi przeciwnościami losu.

Jacek "Stranger" Hałas (www.gry-online.pl)

Ważne informacje na temat opisu przejścia zawartego w poradniku

The Banner Saga 3 umożliwia zaimportowanie sejwów z poprzednich odsłon serii. Ma to na celu przede wszystkim przeniesienie postępów, bohaterów oraz decyzji podjętych w pierwszej i drugiej części The Banner Saga. Niektóre sceny w opisywanej grze mogą w mniejszym bądź większym stopniu różnić się w Twojej kampanii w stosunku do informacji zawartych w poradniku. Może to być właśnie wynikiem wcześniejszych innych wyborów. Na potrzeby przygotowania niniejszego poradnika skorzystaliśmy z najbardziej neutralnego rozwiązania i wybraliśmy "czysty" nowy zapis, tzn. opcję, z której należy też skorzystać w przypadku braku posiadania starych sejwów.

Kampania w The Banner Saga 3 jest ponownie nieliniowa. Postaraliśmy się jak najdokładniej opisać wszystkie wybory. Warto tu jednak z kolei wiedzieć, że niektóre dodatkowe wydarzenia (np. wystąpienie jakiegoś problemu czy spotkanie jakichś osób podczas podróży karawany) mogą mieć charakter losowy. Mogą one w rezultacie np. załączyć się w nieco innym momencie. Nie przejmuj się więc zbytnio jeśli nie odblokowałeś jakiejś sceny z opisu przejścia. Jest szansa, że może ona zostać uaktywniona w innym momencie gry.

Sterowanie w grze The Banner Saga 3

Sterowanie w The Banner Saga 3 jest nietypowe. Gra nie posiada standardowej klawiszologii, albowiem wszystkie polecenia można wydawać z użyciem myszy. W taki właśnie sposób możesz kontrolować swoje jednostki na polu bitwy, wybierać opcje dialogowe czy ustalać skład drużyny i odblokowywać nowe umiejętności bohaterów.

Oprócz myszki możesz korzystać z następujących klawiszy:

  1. ESCAPE pozwala na wyświetlenie okna pauzy. Możesz dodatkowo załadować wcześniejszy stan gry (wszystkie sejwy są wykonywane automatycznie, w grze nie ma manualnych zapisów), zmienić poziom trudności, ustawić inny język, zmodyfikować ustawienia dźwięku czy przełączać się pomiędzy grą w oknie i na pełnym ekranie.
  2. SPACJA może być używana w zastępstwie za myszkę do przewijania dialogów.
  3. Klawisze numeryczne mogą być używane do wybierania dialogów z listy. Także i w tym przypadku jest to alternatywna metoda dla zaznaczenia ich kursorem myszy.

Gra The Banner Saga 3 w wersji PC dodatkowo oferuje wsparcie dla kontrolerów. Możesz używać pada zamiast myszy.

Wymagania sprzętowe The Banner Saga 3

The Banner Saga 3 podobnie jak poprzednie odsłony cyklu ma bardzo niskie wymagania sprzętowe. Wynika to z zastosowanego silnika oraz z faktu, że gra jest przystosowana również do działania na tabletach. The Banner Saga 3 bez żadnych problemów uruchomi się na kilkuletnim sprzęcie, a nawet na wielu laptopach nieprzystosowanych do grania.

Do uruchomienia gry wymagane jest 2GB pamięci RAM, przy czym rekomendowane jest dysponowanie 4GB. Oprócz tego gra potrzebuje około 6GB wolnej przestrzeni na twardym dysku.

The Banner Saga 3 nie posiada wbudowanych opcji konfiguracji ustawień graficznych. Nie można nawet zmienić rozdzielczości, która automatycznie dopasowywana jest do aktualnej rozdzielczości monitora. Jedynym wyjątkiem jest opcja przełączania się pomiędzy prowadzeniem rozgrywki w oknie oraz na pełnym ekranie.

W trakcie przygotowywania poradnika nie doświadczyliśmy żadnych problemów z działaniem gry czy wyświetlaniem obiektów na ekranie.

Przeniesienie postępów z The Banner Saga 1 i 2

Na przeniesienie postępów z dwóch poprzednich części serii możesz zdecydować się tuż po rozpoczęciu nowej kampanii w The Banner Saga 3, a konkretnie tuż po wyświetleniu ekranu z powyższego obrazka - The Banner Saga 3 - poradnik do gry

Na przeniesienie postępów z dwóch poprzednich części serii możesz zdecydować się tuż po rozpoczęciu nowej kampanii w The Banner Saga 3, a konkretnie tuż po wyświetleniu ekranu z powyższego obrazka. Gra wyszuka wszystkie dostępne sejwy na twardym dysku i zaoferuje ich zaimportowanie. Jeśli nie posiadasz żadnych sejwów to musisz utworzyć nowy "czysty" save. Gra pozwoli ci jedynie wybrać czy główną karawaną ma dowodzić Rook czy Alette. Wszystkie pozostałe rzeczy zostaną odgórnie narzucone przez grę bez możliwości jakiejkolwiek ingerencji.

Jaki wybrać poziom trudności?

Poziom trudności możesz zmienić jeszcze przed rozpoczęciem kampanii w The Banner Saga 3 ORAZ dodatkowo w dowolnym momencie gry - The Banner Saga 3 - poradnik do gry

Poziom trudności możesz zmienić jeszcze przed rozpoczęciem kampanii w The Banner Saga 3 ORAZ dodatkowo w dowolnym momencie gry. Ta druga cecha staje się szczególnie przydatna wtedy gdy natrafisz na wyjątkowo silnych przeciwników czy bossa, z którym zupełnie nie mozesz sobie poradzić.

  1. Na niskim poziomie trudności przeciwnicy są słabi i mogą pojawiać się w mniejszych ilościach. Członkowie drużyny nie doznają kontuzji jeśli zostaną powaleni w trakcie bitwy. Oznacza to, że można od razu wystawiać ich do kolejnych walk bez konieczności czekania aż odzyskają pełną sprawność.
  2. Na normalnym poziomie trudności przeciwnicy oferują domyślny poziom wyzwania i może być ich do pokonania nieco więcej niż na niskim poziomie. Członkowie drużyny doznają kontuzji jeśli zostaną powaleni w trakcie bitwy. Oznacza to, że potrzebują kilku dni na powrót do pełni sił. Przez ten czas nie możesz ich wystawiać do bitew i musisz wybierać innych dostępnych bohaterów z listy.
  3. Na wysokim poziomie trudności przeciwnicy są jeszcze bardziej wymagający, tj. częściej korzystają z silnych umiejętności i podejmują mądrzejsze decyzje na polu bitwy. Członkowie drużyny tak samo jak na normalnym poziomie doznają kontuzji jeśli zostaną powaleni, przy czym potrzebują więcej czasu żeby odzyskać pełną sprawność. Zwiększa to ryzyko, że nie będziesz mógł wystawić do kolejnej bitwy kompletu bohaterów.

Na potrzeby ukończenia kampanii po raz pierwszy rekomendujemy normalny poziom trudności. Zalecamy również rozegranie samouczka dostępnego z poziomu menu głównego gry. Pozwala on na przypomnienie sobie najważniejszych mechanik związanych ze staczaniem walk w grze.

Dodatkowe uwagi:

  1. Nie wszystkie bitwy w grze są obowiązkowe. Niektórych możesz unikać dzięki wybieraniu określonych opcji dialogowych. To samo tyczy się tych bitew, w których przeciwnicy atakują falami. Możesz uciec po pokonaniu pierwszej czy drugiej fali jeśli odnotujesz, że większość bohaterów doznała kontuzji lub została poważnie osłabiona.
  2. Jeśli jakaś bitwa kompletnie nie pójdzie po Twojej myśli to warto rozważyć załadowanie wcześniejszego stanu gry po to żeby ją powtórzyć lub żeby jej ewentualnie uniknąć. The Banner Saga 3 w określonych momentach kampanii tworzy automatyczne sejwy.

Informacje o The Banner Saga 3 - poradnik do gry

Autor : Jacek Stranger Hałas

Poradnik zawiera : strony: 17, ilustracje: 96 .

Poradnik

Ostatnia aktualizacja : 26 lipca 2018, odwiedź Poradnik

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 26 lipca 2018, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w The Banner Saga 3 - poradnik do gry