Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elex - poradnik do gry

Elex - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sprytny oszust [Ray] | Zadania towarzyszy poradnik Elex

Na stronie jest opis przejścia zadania "Sprytny oszust" gry Elex. To opcjonalny quest powiązany z Ray'em, czyli osobą, która na początku gry okradła głównego bohatera. Po odnalezieniu Ray'a w dalszej części przygody możecie nawiązać współpracę i jej efektem będzie możliwość przyłączenia na stałe Ray'a do drużyny. Na potrzeby opisywanego questu musisz pomóc Ray'owi w dostaniu się do lokacji Fort i w odnalezieniu Wyatta.

Jak odblokować quest: Rozmowa z Ray'em w Piaskowe sosny.

Możesz rozpocząć współpracę z Rayem po tym jak odnajdziesz go na terenie motelu - Sprytny oszust [Ray] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Możesz rozpocząć współpracę z Ray'em po tym jak odnajdziesz go na terenie motelu

Zadanie to najlepiej jest odblokować w ramach zaliczania głównego questu Skradziony ekwipunek, bo dotyczy on zlokalizowania złodzieja, który zabrał głównemu bohaterowi ekwipunek na początku gry. Poszukiwaną osobą jest właśnie Ray. Odnajdziesz go w motelu Piaskowe sosny zlokalizowanym daleko na północ od wioski Goliet. Po zlokalizowaniu Ray'a wyczerp wszystkie tematy rozmowy, dzięki czemu będziecie mogli rozpocząć współpracę (gra równolegle odblokuje quest Za garść kryształków dotyczący odnalezienia łowców nagród polujących na Ray'a).

Wybierz jedną z opcji zachowania podczas rozmowy ze Spikeem lub w inny sposób przedostań się do fortu - Sprytny oszust [Ray] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Wybierz jedną z opcji zachowania podczas rozmowy ze Spike'em lub w inny sposób przedostań się do fortu

Fort to siedziba frakcji Banitów i znajduje się on na południowy-wschód od motelu. Ray'a odnajdziesz przy wejściu do miasta. Próba wejścia do fortu zakończy się zatrzymaniem przez strażnika Spike'a, który zażąda zapłaty. Możesz podarować mu 200 Elexitu, zaatakować go (musisz go pobić) lub użyć umiejętności Suggestion (Sugestia). Jeśli nie chcesz użerać się ze strażnikiem to wybierz jedno z pozostałych wejść do fortu lub przeleć nad murem pomagając sobie jet packiem.

Dotrzyj wraz z Ray'em do Wyatta (200XP) i porozmawiaj z nim na temat jednego z wystawionych za Ray'em kontraktów łowców nagród. Otrzymasz 400XP i kontrakt na Ray'a Contract for Ray. Do odnalezienia jest jeszcze 9 innych kontraktów, ale to jest już częścią zadania Za garść kryształków. Nie musisz od razu się nim zajmować, bo od tego momentu Ray na stałe stanie się Twoim towarzyszem i będziesz mógł podróżować z nim po świecie gry (500XP).

NPC w zadaniu: Ray, Wyatt, Spike