Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Poszukująca u bram (A Seeker at the Gates) solucja Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania Poszukująca u bram. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Misja pojawi się w dzienniku bezpośrednio po ukończeniu zadania Łono Góry. Przy Skazicielu znalazłeś urządzeni, które wykorzystywał do przejmowania kontroli nad innymi maszynami. Pierwszym celem zadania jest wypróbowanie urządzenia na pobliskim siedlisku Biegunów.

Najbliższe siedlisko dla punktu startowego zadania znajdziesz w centralnej części Obręczy - Horizon Zero Dawn: Poszukująca u bram (A Seeker at the Gates) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Najbliższe siedlisko dla punktu startowego zadania znajdziesz w centralnej części Obręczy. Ważne wskazówki dotyczące przejmowania maszyn znajdziesz w dedykowanym rozdziale niniejszego poradnika. Po przejęciu maszyny jej kable zmienią kolor na niebieski. Gdy procedura zostanie dokończona użyj trójkąta, żeby wspiąć się na grzbiet maszyny, co jest niezbędne żeby kontynuować zadanie.

Dalsza cześć zadania prowadzi do jednej z bram Obręczy. Przed opuszczeniem bezpiecznej strefy porozmawiaj z Varlem, którego znajdziesz bezpośrednio za bramą. Po rozmowie z nim otrzymasz kolejne zadanie główne, ale figurujące na osobnej pozycji w dzienniku - Ślad Dowódczyni.

Kolejnym krokiem jest podróż do osady Korona Matki - Horizon Zero Dawn: Poszukująca u bram (A Seeker at the Gates) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Kolejnym krokiem jest podróż do osady Korona Matki. Tam porozmawiaj z Mareą, a dowiesz się, że obecnie nie ma możliwości żebyś dostał się na ziemie plemienia Carja. Aby zyskać taką możliwość musisz zneutralizować dwie strefy skażenia, które znajdziesz na zachodzie po drodze do fortu granicznego. Podążaj za znacznikiem, żeby dotrzeć do pierwszej z nich i postaraj się zdobyć jakiegoś wierzchowca, bo strefy są znacznie oddalone od osady.

Patrząc od strony osady Korona Matki, w pierwszej kolejności trafisz na mniej niebezpieczną strefę. Są tu jedynie trzy Żuwacze, które możesz neutralizować z ukrycia. Pamiętaj że najskuteczniejszą bronią przeciw nim jest ogień. Wystarczy kilka celnych strzałów, a maszyny wybuchną raniąc wszystko wokół i wypalając strefy skażenia. Po wyeliminowaniu przeciwników udaj się do strefy położonej głębiej w nieznanym dotąd obszarze.

Po drodze trafisz na kilka większych grup niebezpiecznych maszyn więc jeśli jeszcze nie zdobyłeś wierzchowca, to jest to odpowiedni moment. Przekradanie się może być bardzo mozolne i ostatecznie mało skuteczne.

Druga strefa to aż pięć maszyn: dwa Złomiarze i trzy Czujki - Horizon Zero Dawn: Poszukująca u bram (A Seeker at the Gates) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Druga strefa to aż pięć maszyn: dwa Złomiarze i trzy Czujki. Te ostatnie warto wyeliminować jako pierwsze, w większości wystarczy pojedynczy strzał w soczewkę aby je zniszczyć nie alarmując przy tym pozostałych. Postaraj się nie ściągnąć na siebie uwagi Złomiarzy, bo walka z dwiema maszynami tego typu jednocześnie jest z góry skazana na porażkę. Jeśli jednak zauważą cię obie, to wciągnij je w rejon w którym stoi twój Biegun. Jeden ze Złomiarzy powinien skupić się na nim co da ci więcej czasu na walkę jeden na jednego. Po zneutralizowaniu ostatniej z nich musisz udać się dalej, aż do fortu granicznego z ziemiami Carja.

Okazuje się, że brama jest szturmowana przez Skaziciela i kilka pomniejszych skażonych maszyn - Horizon Zero Dawn: Poszukująca u bram (A Seeker at the Gates) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Okazuje się, że brama jest szturmowana przez Skaziciela i kilka pomniejszych skażonych maszyn. Twoim zadaniem jest wyeliminowanie agresywnych maszyn. Poczekaj aż wywiąże się walka pomiędzy nimi a obrońcami bramy i ostrzeliwuj wrogów z kamieni widocznych na obrazku. Wykonuj pojedyncze ataki, bo w przeciwnym wypadku maszyny skupią się na tobie. Kamienie na których stoisz przestaną istnieć przy pojedynczym uderzeniu Skaziciela, więc nie obieraj ich za osłonę. Jeśli okaże się, że maszyny ignorują obrońców, a atakują ciebie, to postaraj się zbliżyć do bramy. Sojusznicy nie zadają dużych obrażeń, ale skutecznie dezorientują maszyny.

Po zakończonej walce podejdź do bramy, gdzie czeka cię kilka przerywników filmowych. Po nich zadanie zostanie zakończone, a w dzienniku pojawi się kolejna misja - Miasto Słońca.