Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Titanfall - poradnik do gry

Titanfall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pilot | Walka w Titanfall poradnik Titanfall

Pilot

Walka jest oczywiście najistotniejszą częścią Titanfalla, jego esencją i tym co najlepsze. Wcześniejsze przygotowanie klasy oraz uzbrojenia jest bardzo potrzebne i przydatne oraz będzie stanowiło znaczące wzmocnienie na polu walki, jednakże kluczem do przetrwania i sukcesu jest odpowiednie zachowanie się w różnych, dynamicznie zmieniających się, sytuacjach.

Pilot vs Minions

Zawieranie nowych znajomości. - Pilot | Walka w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Zawieranie nowych znajomości.

Jak wiadomo, w grze oprócz Tytanów oraz innych pilotów występują również boty sterowane przez sztuczną inteligencją. Ich zadaniem jest głównie wspieranie graczy oraz zapełnianie map, dzięki czemu na każdym kroku można spotkać jakiegoś przeciwnika. Co naturalne, nie są to wymagający wrogowie - jeśli można mówić, że stanowią jakiekolwiek zagrożenie, to tylko, gdy występują w większej grupie, ale nawet wtedy gracz powinien sobie z nimi szybko poradzić. Są 2 typy takich przeciwników: podobni wyglądem do pilotów Grunts oraz roboty - Spectres. Bardzo łatwym i szybkim sposobem na ich eliminację jest korzystanie z Smart Pistol MK5, najlepiej wraz z dodatkiem pokazującym ich na mapie (Minion Detector). Dodatkowo roboty mogą atakować sojuszniczych Tytanów z pomocą rakiet, dlatego w takim wypadku ich spora grupka może nadwątlić pancerz nieostrożnego mecha. Ostatnim wartym wspomnienia elementem jest możliwość hackowania robotów, dzięki czemu będą oni za Tobą podążać i zapewniać Ci wsparcie. Aby tego dokonać musisz zbliżyć się wystarczająco blisko Takiego robota oraz wcisnąć i przytrzymać klawisz odpowiadający za akcję (domyślnie jest to przycisk [E]). Proces ten znacząco przyspiesza wybór zestawu The "Icepick".

Pilot vs Pilot

Najczęstszymi pojedynkami jakie przyjdzie Ci toczyć to pojedynki z innymi pilotami, którzy są sterowani przez żywych graczy. Walki te są dużo bardziej wymagające, gdyż nawet słabo doświadczony gracz stanowi o wiele większe wyzwanie niż komputerowi przeciwnicy. Oto kilka zasad, których pamiętanie i stosowanie pomoże Ci przetrwać na polu bitwy.

Zbliżanie się do wrogiego punktu w trybie Hardpoint. - Pilot | Walka w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Zbliżanie się do wrogiego punktu w trybie Hardpoint.

Najważniejsze o czym powinieneś pamiętać, co powinno stać się Twoim kredo, motto, epigrafem i światopoglądem to stwierdzenie zwrotność jest wszystkim. Bez tego nie osiągniesz sukcesu. Titanfall to gra dynamiczna, a wyposażenie pilota nie bez powodu pozwala na bieganie po ścianach, wysokie wyskoki, chwytanie się krawędzi i wiele innych ruchów, które kojarzą się z parkourem. Wykorzystaj to! Nie stój w miejscu jak kołek tylko biegaj - biegaj pomiędzy budynkami, biegaj w nich, biegaj i skacz po dachach - zatrzymanie się grozi natychmiastową śmiercią. Nauczenie się poruszania i podstawowych ruchów nie sprawi Ci większej trudności, a przyniesie naprawdę spore korzyści.

Kolejną rzeczą o której powinieneś pamiętać jest fakt, że wzorem większości obecnych FPS-ów, w grze Titanfall nie ma paska zdrowia. W momencie, w którym otrzymasz obrażenia, ekran zabarwi się na pomarańczowo, a miejsce, z którego oddano do Ciebie celne strzały wskaże strzałka. Aby przeżyć szybko zmień pozycję, skorzystaj z płaszcza, jeśli możesz lub... zabij przeciwnika. Korzystaj z od dawna znanej zasady - uciekaj, albo walcz. Jeżeli jednak przeciwnik ostrzeliwuje Cię z daleka, z miejsca znajdującego się poza Twoim zasięgiem, nie zastanawiaj się długo - uciekaj, gdzie pieprz rośnie.

Żarty się skończyły. - Pilot | Walka w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Żarty się skończyły.

Ostatnie o czym powinieneś pamiętać to odpowiedni dobór uzbrojenia. Testuj więc różne bronie, aż sam przekonasz się, co będzie dla Ciebie najlepsze. Niezależnie jaki styl gry wybierzesz wszędzie sprawdzi się R-101C Carbine. Mimo, że jest to prosta broń, na pewno nie jest prostacka, a jej uniwersalność czyni z niej naprawdę świetne narzędzie do walki. I na koniec drobna uwaga - jeżeli chcesz pozostać długo przy życiu potrzebujesz amunicji. Tej na szczęście nie brakuje, ale staraj się zmieniać magazynek, gdy pozostało w nim już niewiele naboi, albo wcale, dlatego, że niewykorzystane naboje przepadają wraz z przeładowaniem broni. A gdy jednak zabraknie Ci pocisków to gryź i ... kop. Przy bardzo bliskim spotkaniu z wrogiem możesz być jak Chuck Norris i jednym, celnie wymierzonym kopnięciem z pół obrotu posłać wroga na tamten świat (domyślnie za atak wręcz odpowiada klawisz [C]).

Pilot vs Tytan

On jeszcze nie wie. - Pilot | Walka w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
On jeszcze nie wie.

Ostatnim typem przeciwników jaki spotkasz podczas swojej kariery w grze są Tytani. Tytani to wielkie, świetnie opancerzone i uzbrojone roboty, z którymi walka sprawi najwięcej kłopotów. Przede wszystkim powinieneś pamiętać, że w pojedynkę zapewne nie dasz rady sam ubić wrogiej maszyny, chyba, że jej pasek zdrowia zbliża się do granicy minimalnej. Najlepiej więc działać tutaj wspólnie i w porozumieniu z innymi graczami - gdy Tytan skupi się na jednym z graczy, Ty postaraj się w tym czasie zająć dogodną pozycję za jego plecami lub z boku, tak, aby wystrzelone w jego stronę pociski były trudniejsze do zablokowania przez Vortex Shield. Ogólną zasadą o jakiej powinieneś pamiętać jest prowadzenie walki podjazdowej, oddawanie strzału i szybkie chowanie się za osłoną, tak, abyś znikł z pola widzenia nim wrogi Tytan zdąży odwrócić się w Twoją stronę. Samobójstwem będzie wystawienie się na ostrzał, gdyż niechroniony jesteś dla przeciwnika łatwym celem - wystarczy jeden celny strzał i nic nie uratuje Cię od respawnu. Staraj się atakować głównie wychylając się zza osłon lub korzystając z przewagi wysokości, zawsze utrzymując pewien dystans od przeciwnika. Dodatkowo pamiętaj, aby mierzyć w głównej mierze w odsłonięte części Tytana, które są bardziej wrażliwe na ostrzał (są to obszary świecące czerwoną poświatą).

Rodeo to świetny sposób na wykończenie przeciwnika. - Pilot | Walka w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Rodeo to świetny sposób na wykończenie przeciwnika.

Innym, bardzo skutecznym i ryzykownym, sposobem na zniszczenie wrogiego Tytana jest rodeo. Polega ono na wskoczeniu na plecy przeciwnika, a wtedy pilot automatycznie wyrwie pewną część odsłaniając wrażliwe na ostrzał miejsce. Aby tego dokonać wystarczy wskoczyć na Tytana, a reszta dzieje się już automatycznie. Żeby jednak nie było tak łatwo jest kilka "ale". Przede wszystkim zostajesz wystawiony na ostrzał i bądź pewien, że inni gracze na pewno nie pogardzą takim łatwym kąskiem. Drugą sprawą jest powiadomienie, jakie otrzymuje wrogi pilot, gdy znajdziesz się na jego maszynie. Uważaj więc, gdyż prawdopodobnie wyjdzie on z kabiny, aby Cię zastrzelić lub pokopie Cię prądem (Electric Smoke). Podchodząc do Tytana pamiętaj, aby nigdy nie robić tego od frontu - jesteś wtedy bardzo narażony na ostrzał oraz na zdeptanie. Dużo lepiej użyć płaszcza lub szybko przebiec gdzieś z tyłu, za wrogą maszynę, albo jeszcze lepiej - zaatakować od góry. Dobrze jest też ujeżdżać tylko maszyny tych przeciwników, których pasek wytrzymałości zbliża się do zera - im krócej jesteś narażony na ostrzał i im mniej czasu zajmie Ci zniszczenie wrogiej maszyny - tym lepiej dla Ciebie. Jeżeli lubisz mocne wrażenia, a rodeo to Twój chleb powszedni, idealnym wyborem będzie Spitfire LMG, wraz z ulepszeniem Slammmer - zniszczenie wrogiej maszyny będzie teraz znacząco krótsze i wydajniejsze. I ostatnia wskazówka: podczas rodeo nie używaj broni przeznaczonej na Tytana, gdyż rykoszet rakiety lub pocisku z Sidewindera zwyczajnie Cię zabije.