Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us - poradnik do gry

The Last of Us - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Najlepsze wskazówki do The Last of Us - zaawansowany poradnik przetrwania The Last of Us poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry The Last of Us znajdziesz najlepsze wskazówki na temat różnych mechanizmów gry. Podpowiedzi te możesz potraktować jako bardziej zaawansowany poradnik przetrwania.

Jeśli szukasz podstawowych porad, to zajrzyj do osobnego rozdziału Porady na start w naszym poradniku.

Jeśli zauważyłeś jakichś przeciwników, to wykorzystaj to, że nie są jeszcze świadomi twojej obecności i że możesz poczynić przygotowania - Najlepsze wskazówki do The Last of Us - zaawansowany poradnik przetrwania - The Last of Us - poradnik do gry

Postaraj się przygotować do każdej większej konfrontacji

Jeśli zauważyłeś jakichś przeciwników, to wykorzystaj to, że nie są jeszcze świadomi twojej obecności i że możesz poczynić przygotowania. Sprawdź przede wszystkim stan zapasów i postaraj się wytworzyć przedmioty (np. apteczki), których w ogóle nie masz lub które posiadasz w ograniczonych ilościach. Postaraj się też przeprowadzić przynajmniej wstępny rekonesans żeby poznać rozmieszczenie wrogów i wytypować dobre miejsce/miejsca do zaatakowania ich. W przypadku walk z zarażonymi warto również zaplanować potencjalną trasę ucieczki na wypadek zaalarmowania okolicy.

Jak najwcześniej odblokuj umiejętność Shiv Master

Dysponowanie nią zwiększy szanse przetrwania we wszystkich bitwach, w których pojawiają się stwory zwane klikaczami (Clickers). Domyślnie Joel zginie po złapaniu przez klikacza, ALE jeśli posiadasz zdolność Shiv Master i co najmniej jedno ostrze w inwentarzu możliwe jest ujście z życiem. W dalszej części gry polecamy ulepszyć tę umiejętność żeby nie zużywać za każdym razem ostrza na poczet wybronienia się przed chwytem klikacza.

Zawsze miej w zapasie co najmniej jedno ostrze

Przedmiot ten ma dwa niezwykle istotne zastosowania - możesz wybronić się przed śmiercią po tym jak Joela złapie klikacz oraz otworzyć specjalne drzwi Shiv Door, które wymagają "poświęcenia" ostrza. Szczególnie ważna jest ta drugie kwestia. Za zamkniętymi drzwiami możesz odnajdywać najcenniejszy unikalny loot. Jeśli nie będziesz posiadał ostrza ani materiałów do wyprodukowania go, to będziesz musiał zignorować drzwi i przepadną szansę zdobycia pozostawionych za drzwiami skarbów.

Jeżeli zostaniesz zauważony przez przeciwników, to nie zawsze jest to równoznaczne z koniecznością przystąpienia z nimi do bezpośrednich walk - Najlepsze wskazówki do The Last of Us - zaawansowany poradnik przetrwania - The Last of Us - poradnik do gry

W razie wykrycia możesz uciec wrogom i ponownie schować się

Jeżeli zostaniesz zauważony przez przeciwników, to nie zawsze jest to równoznaczne z koniecznością przystąpienia z nimi do bezpośrednich walk. Możesz podjąć próbę zniknięcia im z pola widzenia i to niekoniecznie na potrzeby całkowitego opuszczenia danej lokacji. Po tym jak wrogowie zgubią Joela i Ellie możesz schować się gdzieś i ponownie przystąpić do działań z ukrycia żeby raz jeszcze zaplanować atak z zaskoczenia.

Wyprodukuj w warsztacie kabury na dodatkowe bronie

Kabury są unikalną i zarazem bardzo ważną kategorią ulepszeń broni. Radzimy zainteresować się nimi już na wczesnym stadium rozgrywki, gdyż umożliwi ci to szybkie przełączanie się pomiędzy dwoma typami broni podręcznej oraz dwoma dużymi broniami. Staje się to niezwykle pomocne w trakcie większych walk, gdy np. będziesz chciał szybko wybrać inną broń po wyczerpaniu zapasu amunicji do aktualnie używanej. Każda kabura wymaga zużycia w warsztacie 1 narzędzia oraz 75 części.

Ellie posiada nielimitowane zapasy i może ci pomagać w walkach

Ważną informacją na temat Ellie (oraz tymczasowych innych sojuszników) jest to, że w przeciwieństwie do Joela dysponuje ona nieograniczonymi zapasami. Co więcej jest ona w stanie atakować przeciwników. Jeśli sam cierpisz na niedobór zapasów, to możesz grać bardziej pasywnie i pozwalać na to żeby Ellie atakowała wrogów z własnej inicjatywy. Reaguj też na wszystkie próby przekazania zapasów Joelowi, do których dochodzi zazwyczaj gdy amunicję masz już na wyczerpaniu - są to darmowe zapasy. Uwaga - Nie zapominaj o ratowaniu Ellie jeśli zostanie przez kogoś złapana, tak więc nie pozostawiaj jej samej sobie po otrzymaniu stosownego komunikatu, że jej życie jest zagrożone.