Na zewnątrz | Peryferia | Solucja The Last of Us
Aktualizacja:
Na tej stronie poradnika do gry The Last of Us znajduje się opis przejścia etapu Na zewnątrz w ramach rozdziału Peryferia. Poziom ten w dużej mierze wymusza całkowite unikanie konfrontacji z żołnierzami patrolującymi okolicę. Bohaterowie muszą umiejętnie skradać się żeby nie doprowadzić do wykrycia. W naszej solucji informujemy o wszystkich niebezpiecznych sytuacjach.

Po rozpoczęciu etapu porozmawiaj z Tess, a następnie przejdź przez szczelinę, która zostanie odsłonięta chwilę później.

Znajdziesz za nią windę, która zacznie działać, gdy uruchomisz stojący obok generator. Aby to zrobić, użyj trójkąta, a następnie wciskaj ten sam przycisk w momencie, w którym kursor po prawej znajdzie się w dolnej części paska.

Po trzech udanych próbach maszyna zacznie działać i będziesz mógł uruchomić platformę.

Na dole włącz latarkę i wejdź do wąskiego tunelu z lewej.

Zaprowadzi cię on do drabiny, po której będziesz mógł wyjść na zewnątrz.

Gdy znajdziesz się na powierzchni, idź dalej prosto, przechodząc przez pustą przyczepę ciężarówki. Chwilę później rozpocznie się krótka cut-scenka.

Po zakończeniu animacji schyl się i przejdź na drugą stronę niskiego tunelu.

Teraz musisz podążać za Tess, cały czas chowając się przed światłami reflektorów. Gdy przejdziesz przez kolejny tunel, Joel przejmie dowodzenie.

Na początku idź prosto; gdy tylko żołnierz zwróci swoją uwagę w innym kierunku, przekradnij się szybko do ściany z prawej.

Potem musisz podbiec do tunelu z lewej i przedostać się na drugą stronę.

Idąc cały czas w prawo, dotrzesz do zrujnowanego budynku. Skręć wtedy w lewo i wdrap się na samą górę. Kolejny żołnierz pojawi się za twoimi plecami, więc szybko schowaj się za najbliższą osłoną.

Na lewo od mężczyzny znajdziesz schody, które zaprowadzą cię do okna, przez które musisz przeskoczyć.

Po drugiej stronie znajduje się zamknięta brama. Otwórz ja pociągając za łańcuch (trójkąt).

Gdy znajdziesz się ponownie na zewnątrz, pobiegnij za Tess w prawo.

Chowając się za jedną z osłon poczekaj, aż pierwszy przeciwnik się zbliży i rzuć w przeciwnym kierunku cegłę lub butelkę. Jak tylko mężczyzna się odwróci, będziesz mógł go szybko udusić. Kucając obok zniszczonego wyjścia poczekaj na drugiego żołnierza. Zajdź go od tyłu i zabij tak jak poprzedniego.

Teraz wystarczy, że będziesz szedł prosto trzymając się ściany po prawej, a dojdziesz do tunelu, który zaprowadzi cię do kolejnej lokacji. Jeśli po drodze zostaniesz zauważony, wstań i po prostu pobiegnij w odpowiednim kierunku. Nie powinieneś otrzymać zbyt wielu obrażeń.

Po drugiej stronie wbiegnij schodami na górę i przejdź przez dziurę w ścianie. Tam czekają na ciebie następni żołnierze.

Przekradnij się obok nich trzymając się lewej strony, a następnie biegnij cały czas prosto. Szeroka rura zaprowadzi cię do drzwi, za którymi rozpocznie się krótka cut-scenka.
0
Komentarze czytelników
Sment Junior
W domku czy przy moście? Jak w domku to David będzie Ci wyrzucał co jakiś czas zapasowe naboje, trzeba je tylko na bieżąco zbierać. A jeśli za mostem to przy trupie są zasoby, bomby i koktajle które będą niezbędne do odbębnienia fali potworów. Bomby polecam trzymać na koniec.
Majchr0_wski Junior
Wiem, że minęło 10 lat od tego komentarza, ale jak udało Ci się rozwiązać z ulepszeniem broni? Ja również przeszedłem już nową grę plus i zabrakło mi części na ulepszenie dwóch broni. Co zrobić?
Alficzunio30 Junior
Witam posiadam the last of us part 1 i mam wszystko oprócz żartów ellie a wysłuchałem wszystkiego i trofeum nie wpada jakiś błąd pomocy ??
premium231720 Junior
Jest blŕd skrzynka narzedzi number 3 nie jest w niebieskim pickupie a w kanalach gdzies w ktoryms magazynku na podlodze niedaleko notatki Kyle bodajze
Miyako_234 Junior
Nie dawałm pytajnika XD. Jak ktoś szuka narzędzi poziom 3 to teraz skrzynka z narzędziami jest niedaleko podręcznika dotyczącego min. Powodzenia :).
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.