Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - poradnik do gry

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - poradnik do gry

Nathan Drake czaruje po raz trzeci. Poradnik do gry Uncharted 3: Oszustwo Drake’a zawiera opis przejścia trybu kampanii wraz z rozwiązaniami zagadek logicznych oraz podpowiedziami dotyczącymi potyczek. Dodatkowo na końcu tekstu znajduje się rozdział opisujący położenie wszystkich znajdziek.

Ostatnia aktualizacja: 8 stycznia 2020

Niniejszy poradnik do Uncharted 3: Drake's Deception stanowi kompletny przewodnik po trzeciej części perypetii słynnego poszukiwacza przygód Nathana Drake'a. Skorzystanie z naszego poradnika pozwoli ci nie tylko bezproblemowo ukończyć grę, ale również odkryć jej wszystkie sekrety i dzięki temu zaliczyć ją w 100%.

Najwięcej miejsca w naszym poradniku zajmuje szczegółowy opis przejścia wszystkich 22 rozdziałów kampanii. Nasza solucja podpowiada jak docierać do kolejnych lokacji, jak radzić sobie z przeciwnikami, jak rozwiązywać napotykane zagadki, jak rozprawiać się z unikalnymi przeciwnikami oraz jak zabić finałowego bossa kampanii.

Drugi duży rozdział naszego poradnika jest z kolei w całości poświęcony sekretom. Dowiesz się gdzie znaleźć wszystkich 100 skarbów plus osobliwy artefakt. Opis każdej znajdźki wzbogacony jest jednym lub kilkoma obrazkami, dzięki czemu dotarcie do niej powinno być ułatwione.

Rozdział FAQ naszego poradniku informuje ile czasu orientacyjnie trzeba przeznaczyć na przejście gry. W rozdziale tym wyjaśniamy również jak rozwiązać najtrudniejsze zagadki gry, które pojawią się w szóstym i jedenastym rozdziale kampanii. W naszym poradniku trofeowym znalazły się wszystkie informacje pomocne w zdobyciu kompletu trofeów i odblokowaniu "platyny". Całość uzupełnia strona na temat sterowania w grze.

Uncharted 3: Oszustwo Drakea jest grą charakteryzującą się iście filmowym prowadzeniem akcji - Uncharted 3: Oszustwo Drakea - poradnik do gry

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a jest grą charakteryzującą się iście filmowym prowadzeniem akcji. Główny bohater jest pewnego rodzaju krzyżówką Indiany Jonesa i Jamesa Bonda. Zarówno jak ci bohaterowie tak i Drake z wielu pozornie beznadziejnych i śmiertelnie niebezpiecznych sytuacji wychodzi nie tylko dzięki ogromnej zaradności, ale również dzięki niesamowitemu szczęściu. To wszystko sprawia, że gra jest pełna napięcia, widowiskowych przygód i niespodziewanych zwrotów akcji. Przez co niezwykle trudno znaleźć moment, w którym można wstać od konsoli by przerwać przygodę z Uncharted 3 i nie zastanawiać się co będzie dalej.

Grając w Uncharted 3 można odnieść mylne wrażenie, że mało jest samej gry w grze - Uncharted 3: Oszustwo Drakea - poradnik do gry

Grając w Uncharted 3 można odnieść mylne wrażenie, że "mało jest samej gry w grze". Prawie cały czas będziemy niemal na siłę popychani do przodu (zwłaszcza jeżeli w opcjach nie wyłączymy podpowiedzi).

Robert Frąc & Jacek "Stranger" Hałas (www.gry-online.pl)

Lista wszystkich rozdziałów gry Uncharted 3: Drake's Deception

Poniżej znajdziesz zestawienie z listą wszystkich etapów gry Uncharted 3: Oszustwo Drake'a. Do ukończenia są w sumie 22 rozdziały. Niektóre z poziomów są wyraźnie dłuższe i w takich sytuacjach zdecydowaliśmy się na opisanie ich na dwóch osobnych stronach opisu przejścia. Na niektórych stronach naszej solucji znajdują się też odnośniki do większych zagadek.

 1. Rozdział 1 - Prolog
 2. Rozdział 2 - Przez ciernie do gwiazd
 3. Rozdział 3 - Robota na poziomie
 4. Rozdział 4 - Huczny upadek
 5. Rozdział 5 - Londyńskie metro
 6. Rozdział 6 - Chateau
 7. Rozdział 7 - Nie wychodź ze światła
 8. Rozdział 8 - Cytadela
 9. Rozdział 9 - Droga środka
 10. Rozdział 10 - Badania historyczne
 11. Rozdział 11 - Jako na górze, tako i na dole
 12. Rozdział 12 - Porwanie
 13. Rozdział 13 - Wzburzony ocean
 14. Rozdział 14 - W poszukiwaniu guza
 15. Rozdział 15 - Pływaj albo giń
 16. Rozdział 16 - Wóz albo przewóz
 17. Rozdział 17 - Pasażer na gapę
 18. Rozdział 18 - Rub'al Khali
 19. Rozdział 19 - Osada
 20. Rozdział 20 - Karawana
 21. Rozdział 21 - Atlantyda pustyni
 22. Rozdział 22 - Śniący na jawie

Mam problem z rozwiązaniem zagadki w Uncharted 3

W grze Uncharted 3: Oszustwo Drake'a napotkasz kilka trudniejszych i bardziej złożonych zagadek, które mogą zatrzymać cię na dłużej. Jeśli masz problemy z rozwiązaniem jakiejś łamigłówki, to zajrzyj do naszego opisu przejścia lub do rozdziału FAQ poradnika, w którym zamieściliśmy dwa rozdziały z najtrudniejszymi zagadkami:

 1. Rozwiązania trudnych zagadek w rozdziale 6 - W rozdziale tym do rozwiązania są zagadka z posągami rycerzy, zagadka z symbolami na podłodze i zagadka z symbolami na ścianie.
 2. Rozwiązania trudnych zagadek w rozdziale 11 - W rozdziale tym do rozwiązania są zagadka z kolumnami, zagadka z zębatkami i zagadka z cieniami posągów.

Wszystkie sekrety gry Uncharted 3: Oszustwo Drake'a

Najważniejszymi sekretami w grze Uncharted 3: Drake's Deception skarby. Możesz zająć się odnalezieniem aż 100 "głównych" skarbów oraz jednego unikalnego osobliwego artefaktu (Strange Relic). Poniżej zamieściliśmy zestawienie z listą wszystkich znajdziek gry Uncharted 3. Warto zaznaczyć, że skarbów nie odnajduje się w każdym z etapów. Może też różnić się ich ilość w zależności od rozdziału.

 1. W rozdziale 1 do odnalezienia są 2 skarby.
 2. W rozdziale 2 do odnalezienia jest 7 skarbów.
 3. W rozdziale 3 do odnalezienia są 3 skarby.
 4. W rozdziale 4 do odnalezienia jest 7 skarbów i jest wśród nich osobliwy artefakt.
 5. W rozdziale 5 do odnalezienia są 4 skarby.
 6. W rozdziale 6 do odnalezienia jest 9 skarbów.
 7. W rozdziale 7 do odnalezienia jest 1 skarb.
 8. W rozdziale 8 do odnalezienia jest 7 skarbów.
 9. W rozdziale 9 do odnalezienia są 3 skarby.
 10. W rozdziale 10 do odnalezienia jest 7 skarbów.
 11. W rozdziale 11 do odnalezienia jest 9 skarbów.
 12. W rozdziale 12 do odnalezienia jest 7 skarbów.
 13. W rozdziale 13 do odnalezienia są 3 skarby.
 14. W rozdziale 14 do odnalezienia jest 9 skarbów.
 15. W rozdziale 15 do odnalezienia jest 1 skarb.
 16. W rozdziale 16 do odnalezienia są 3 skarby.
 17. Rozdział 17 nie zawiera żadnych skarbów.
 18. W rozdziale 18 do odnalezienia jest 1 skarb.
 19. W rozdziale 19 do odnalezienia jest 8 skarbów.
 20. W rozdziale 20 do odnalezienia są 3 skarby.
 21. W rozdziale 21 do odnalezienia jest 5 skarbów.
 22. W rozdziale 22 do odnalezienia są 2 skarby.

Czy Uncharted 3 ma trudne platynowe trofeum?

Nie, zdobycie "platyny" nie powinno okazać się bardzo trudne. Tradycyjnie już dla gier z serii Uncharted najbardziej kłopotliwym trofeum jest to przyznawane za ukończenie całej gry na miażdżącym poziomie trudności. W Uncharted 3 nie brakuje dużych bitew i starć z "elitarnymi" przeciwnikami, którzy są bardziej wytrzymali i lepiej wyposażeni. Dzięki licznym checkpointom możesz na szczęście powtarzać nieudane walki nie tracąc przy tym wielu postępów.

Pozostałe trofea są już o wiele mniej problematyczne. Są to między innymi trofea znajdźkowe oraz trofea powiązane ze staczaniem walk. Remaster na PS4 posiada dwa duże ułatwienia - grę w pełni musisz ukończyć tylko raz i nie trzeba na potrzeby zdobycia platynowego trofeum zajmować się trofeami kolekcji rozszerzonej. Komplet informacji o trofeach Uncharted 3 i zdobywaniu ich znajdziesz w naszym poradniku trofeowym.

Czy Uncharted 3: Oszustwo Drake'a jest długą grą?

Niespecjalnie, ukończenie głównego wątku fabularnego w Uncharted 3 powinno ci zająć około 10 godzin. Wartość ta może zwiększyć się jeśli wybierzesz jeden z wyższych poziomów trudności, a także jeśli zapragniesz odnaleźć wszystkich 101 znajdziek i powalczyć o zdobycie platynowego trofeum. Ukończenie gry w 100% może ci wtedy zająć około 20 godzin. Więcej informacji o długości gry oraz o tym jakie czynniki wpływają na ogólny czas rozgrywki znajdziesz na osobnej stronie Ile czasu zajmuje przejście gry Uncharted 3: Oszustwo Drake'a?.

Jak załączyć tryb fotograficzny?

Tryb fotograficzny (Photo Mode) jest jedną z nowości, które pojawiły się w remasterze Uncharted 3 na PS4 - Uncharted 3: Oszustwo Drakea - poradnik do gry

Tryb fotograficzny (Photo Mode) jest jedną z nowości, które pojawiły się w remasterze Uncharted 3 na PS4. Nie możesz niestety z niego skorzystać jeśli grasz w pierwotną wersję gry wydaną na konsolę PlayStation 3.

Tryb fotograficzny jest początkowo wyłączony i musisz go uaktywnić w opcjach gry - w zakładce Game w menu opcji wybierz ustawienie On dla pozycji Photo Mode Enable With.

Od tego momentu możesz wciskać dolny kierunek na krzyżaku pada żeby uaktywniać tryb fotograficzny - Uncharted 3: Oszustwo Drakea - poradnik do gry

Od tego momentu możesz wciskać dolny kierunek na krzyżaku pada żeby uaktywniać tryb fotograficzny. Nie będzie on dostępny w każdym momencie rozgrywki. Gra może tymczasowo zablokować ten tryb np. na czas wyświetlania filmu przerywnikowego albo gdy bohater znajduje się w nietypowym położeniu.

Możesz oczywiście przygotować się do wykonania każdego zdjęcia np. zmieniając pozycję kamery czy ustawiając inną ostrość. Gra pozwala też m.in. na nakładanie filtrów na ekran. Po zakończeniu przygotowań schowaj interfejs użytkownika żeby nie został uwieczniony na zdjęciu (po wciśnięciu przycisku SHARE).

Jak uaktywnić kody (cheaty)?

Z kodów nie możesz niestety korzystać od samego początku gry - Uncharted 3: Oszustwo Drakea - poradnik do gry

Z kodów nie możesz niestety korzystać od samego początku gry. Musisz najpierw ukończyć kampanię Uncharted 3, przy czym możesz tego dokonać na dowolnym poziomie trudności. W menu pauzy wybieraj kolejno pozycje Bonuses i Rewards.

Najważniejsza kategoria kodów znajduje się w menu Tweaks. Kody możesz do woli włączać i wyłączać. Dostępne cheaty to:

 1. Fast Motion - Szybsze przemieszczanie się.
 2. Slow Motion - Załączenie spowolnienia czasu.
 3. Mirror World - Odbicie lustrzane.
 4. Flip World - Obrócony świat.
 5. Infinite Ammo - Nieskończona ilość amunicji do wszystkich broni.
 6. One-Shot Kills - Pojedyncze trafienie zabija każdego przeciwnika.
 7. No Gravity - Wyłączenie grawitacji.
Inne przydatne kody znajdują się w menu Weapons - Uncharted 3: Oszustwo Drakea - poradnik do gry

Inne przydatne kody znajdują się w menu Weapons. Możesz przydzielać bohaterowi odblokowane bronie. Jest to bardzo pomocne na potrzeby zaliczania trofeów wymuszających zabijanie wrogów z określonego rodzaju broni.

Uwaga - Gra nie pozwoli ci przydzielić Nate'owi broni jeśli rozgrywasz etap lub fragment etapu, w którym nie stacza się żadnych walk (np. sterowanie młodym Drakiem albo przejście przez publiczne targowisko).

Uwaga - Korzystanie z kodów nie blokuje szansy odblokowywania trofeów. Może to wręcz ułatwić ich zdobywanie.

Jak zmienić skórkę bohatera?

W trakcie przechodzenia gry na bieżąco będziesz odblokowywał nowe skórki dla sterowanej przez ciebie postaci - Uncharted 3: Oszustwo Drakea - poradnik do gry

W trakcie przechodzenia gry na bieżąco będziesz odblokowywał nowe skórki dla sterowanej przez ciebie postaci. Mogą to być zmodyfikowane skórki Drake'a lub skórki innych bohaterów (np. Eleny albo Tenzina). Możesz je wybierać z poziomu menu opcji - otwórz kolejno menu Bonuses, Rewards i Skins.

Załączenie danej skórki nie wpływa na rozgrywkę, nawet jeśli drastycznie różni się ona wyglądem od domyślnej skórki Nate'a.

Czy w Uncharted 3 można grać w trybie multiplayer?

Opcja ta była dostępna w przeszłości, ale obecnie jest już niestety zablokowana. Tryb multiplayer dostępny był w wersji przeznaczonej na konsolę PlayStation 3. Taki stan utrzymywał się do 3 września 2019 roku, gdy ostatecznie wyłączono serwery sieciowe gry Uncharted 3. Efektem ubocznym tej decyzji jest też to, że nie jest już możliwe zdobycie platynowego trofeum na PS3, albowiem w skład listy trofeów wchodzą osiągnięcia powiązane z multiplayerem.

Remaster Uncharted 3 na PS4 nie posiadał nigdy zawartości multiplayer. Studio odpowiedzialne za przygotowanie remastera na konsolę PlayStation 4 zdecydowało się skupić wyłącznie na zawartości singleplayer. Ma to swoje dobre strony - możesz bez żadnych utrudnień zająć się zdobyciem platynowego trofeum i nie musisz posiadać abonamentu PS+.

Czy Uncharted 3 Remastered na PS4 oferuje nową zawartość?

Poza drobnymi wyjątkami - nie. Przebieg kampanii jest identyczny dla wersji na PS3 i PS4. Do ukończenia jest taka sama liczba rozdziałów i w wersji na PlayStation 4 nie różnią się one żadnymi nowymi lokacjami czy scenami.

Remaster na PS4 oferuje rozgrywkę w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę, poprawione tekstury i modele postacie oraz lepszy system oświetlenia. Nowościami są tryb fotograficzny oraz ponad 10 nowych trofeów, które nie były dostępne na PS3.

Czy mogę oddzielnie zakupić Uncharted 3 Remastered?

Tak, grę Uncharted 3: Oszustwo Drake'a Remastered możesz zakupić oddzielnie, przy czym dotyczy to wyłącznie wersji cyfrowej. Nie musisz nabywać całego zestawu Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a. Jest to ciekawsze rozwiązanie jeśli ukończyłeś pozostałe dwie części i nie potrzebujesz ich kolejnych kopii.

Ile miejsca na dysku zajmuje Uncharted 3: Drake's Deception?

Ilość miejsca na hdd zależy od posiadanej wersji gry Uncharted 3:

 1. Uncharted 3: Oszustwo Drake'a na PS3 powinien zająć na dysku konsoli około 19 GB.
 2. Uncharted 3: Oszustwo Drake'a Remastered na PS4 powinien zająć na dysku konsoli około 20 GB.
 3. Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a na PS4 zajmuje na dysku konsoli około 46 GB.

Oznaczenia użyte w poradniku

[1], [2] - cyfry w nawiasach kwadratowych odwołują się do screenów znajdujących się bezpośrednio nad tekstem, w którym występują. Jedynka oznacza lewy, a dwójka prawy obrazek.

Autor Poradnika

Robert Frąc


Informacje o Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 58, ilustracje: 863 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - poradnik do gry