Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Aliens vs Predator 2 - poradnik do gry

Aliens vs Predator 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Aliens vs Predator 2 - poradnik do gry

Aliens vs Predator II to sequel wydanej w 1999 roku gry o tym samym tytule - Aliens vs Predator 2 - poradnik do gry

Wprowadzenie

Aliens vs Predator II to sequel wydanej w 1999 roku gry o tym samym tytule. Przygotowywana od dawna gra FPP już w samych zapowiedziach wyglądała fascynująco, ale kiedy dostałem ją do własnych rąk nie mogłem się doczekać chwili, kiedy nadejdzie ciemna noc i będzie mi dane w pełni rozkoszować się niebezpiecznymi korytarzami czy podziemnymi zakamarkami gniazda Obcych. Do dyspozycji gracza oddano trzy gatunki (Predator, Alien i Marine), różniące się tak bardzo, iż podczas zabawy nie można opędzić się od przekonania, że tak naprawdę są to trzy oddzielne gry. Jakby tego było jeszcze mało, Marine może ujarzmić maszynę przypominającą z wyglądu mecha - wielkiego robota, napakowanego do granic możliwości bronią i zabezpieczonego pancerzem nie do pokonania nawet przez najsilniejszego Obcego. Do czasu, oczywiście. Każdy gatunek ma swój zestaw przedmiotów, broni i umiejętności, co zmusza do nauczenia odrębnych zasad bezpiecznej egzystencji i co najważniejsze, taktyki dla każdego z nich. A to wcale nie jest łatwe - mimo iż kampanię dla pojedynczego gracza można przejść w kilkanaście godzin, to już multi-player zapewnia nieskończone ilości godzin sam na sam z Obcym, poszukiwania zwierzyny podczas gry Predatorem czy bieganiu w ciągłym strachu - to ostatnie w przypadku wybrania Marine.

W poradniku znajdziecie szczegółowy opis każdego gatunku, z podziałem na ogólną charakterystykę, dodatkowe umiejętności poprzez używany sprzęt, na opisie broni i samej taktyki kończąc. Mam nadzieje że zdołam przekonać Was, iż AvP II to świetny produkt i tak naprawdę przeczytawszy poniższe wskazówki gracz nie mający wcześniej styczności ani z filmami, ani z grą z Obcym w tytule, już po kilku minutach spędzonych z danym gatunkiem spokojnie zorientuje się, o co w tym wszystkim chodzi. A jeśli graliście w AvP - to nic nie szkodzi, ponieważ w drugiej części zmieniło się całkiem sporo. Małe wyjaśnienie - dla oznaczenia niektórych przedmiotów czy "giwierów" użyłem nazw spolszczonych, jednak w granicach rozsądku (bez dosłownego tłumaczenia np. Pulse Rifle) i z zachowaniem oryginalnych nazw w nawiasach.

Zapraszam do czytania, a zaraz potem do gry, bo jak zapewne wiecie, nic nie daje takiej satysfakcji jak samo delektowanie się nią :-)

Początki

Dźwięk a rozgrywka

Autorzy AvP wielokrotnie zwracali uwagę na szczególne udźwiękowienie swojego produktu, tak że można rozpoznać rodzaj przeciwnika, a nawet miejsce, z którego atakuje. Po części jest to prawdą, ale tylko przy korzystaniu z akceleracji 3D (tak to się ładnie nazywa, a potrafi spowolnić grę nawet o kilkadziesiąt procent). Niestety, przestrzenna lokalizacja jest możliwa dopiero przy co najmniej czterech głośnikach. Trochę szkoda, bo nie każdy dysponuje takimi możliwościami, a podczas gry wieloosobowej każda, nawet najmniejsza błahostka dająca przewagę, jest bardzo ważna.

Multi- a Single-player

Jeśli już napomknąłem o trybie gry wieloosobowej, to warto nadmienić, że wybór postaci nie został ograniczony do trzech głównych bohaterów - każdy gatunek ma kilku swoich przedstawicieli, a to bardzo urozmaica rozgrywkę. Do tego zmieniają się także ich możliwości oraz umiejętności, oczywiście zależnie od dokonanego przez Ciebie wyboru. Nie widzę większego sensu w opisywaniu wszystkich możliwych wyborów - można się tego dowiedzieć już podczas ich dokonywania. Skupię się dokładnie na wyjaśnieniu możliwości podstawowych przedstawicieli każdego z gatunków, dostępnych podczas gry dla pojedynczego gracza. Nie będzie wyjaśniania fabuły - po prostu suche fakty. Owa fabuła jest, szczerze mówiąc, trochę rozczarowująca - aż kipi liniowością. Nie można zdecydować w jaki sposób przejść dany poziom, trzeba postępować wedle uznania autorów. Dlatego też nie wydaje mi się, że solucja będzie potrzebna - wszak zaciąć się w AvP jest bardzo łatwo, ale już po chwili na pewno odnajdziesz odpowiednie przejście czy natrafisz na odpowiedni przycisk. A więc do dzieła!

Ta gra jest xtra?

Warto jeszcze ściągnąć sobie niewielki plik (Avp2_xtra.rez) i skopiować go do katalogu z grą. W konsoli (dostępnej z menu opcji przed uruchomieniem AvPII) trzeba zrobić odpowiedni wpis "-rez Avp2_xtra.rez", bez cudzysłowów, po czym uruchomić grę. Dzięki temu zmieni się wiele, na pozór niezauważalnych elementów - dźwięki, widok z noktowizora podczas gry Marine czy ekran ładowania. Mała rzecz, a cieszy :-).

Przykład: z patchem (pierwszy obrazek) i bez patcha (drugi obrazek) - Aliens vs Predator 2 - poradnik do gry

Przykład: z patchem (pierwszy obrazek) i bez patcha (drugi obrazek)

Informacje o Aliens vs Predator 2 - poradnik do gry

Autor : Piotr Zodiac Szczerbowski

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 11, ilustracje: 25 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Aliens vs Predator 2 - poradnik do gry