Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 6 maja 2014, 12:28

autor: Luc

Call of Duty: Advanced Warfare - strzelanina nowej generacji

Po mocno wtórnym i chłodno przyjętym Ghosts, Activision stawia na rozwiązania rodem z powieści science-fiction. Czy zmiany w Advanced Warfare będą na tyle duże, aby przywrócić marce jej dawną świetność?

Przeczytaj recenzję Recenzja gry Call of Duty: Advanced Warfare - CoD wkracza w przyszłość

Owiane tajemnicą są także pozostałe warianty zmagań w Advanced Warfare. Choć Sledgehammer Games przyznało, iż w finalnej wersji znajdzie się tryb współpracy, wciąż nie mamy pojęcia, jaką formę przybierze. Dotychczasowe doświadczenie nakazuje zakładać, iż ponownie otrzymamy czteroosobowe zmagania przeciwko hordom bliżej nieokreślonych przeciwników, miejmy jednak nadzieję, że twórcy pójdą za ciosem i wraz z nową mechaniką rozgrywki zafundują nam coś bardziej odkrywczego.

Call of Duty: Advanced Warfare - strzelanina nowej generacji - ilustracja #1
Lecę, bo chcę. Lecę, bo egzoszkielet niesie mnie…

Kevin Spacey jak żywy

Call of Duty: Advanced Warfare - strzelanina nowej generacji - ilustracja #2

Kevin Spacey, uznany aktor, który użyczył głosu oraz twarzy Jonathanowi Ironsowi, na potrzeby Advanced Warfare nagrywał sesje w specjalnym studio, pozwalającym na nowatorskie uchwycenie mimiki. Zastosowany w tym przypadku performance capture oprócz nowego Call of Duty ma ponoć także znaleźć się w kręconym właśnie Avatarze 2.

W kwestii nowości nie sposób nie wspomnieć o samej oprawie graficznej. Gra powstaje docelowo na całkowicie świeżym silniku, co zapewnić ma nie tylko nowe doznania wizualne oraz nieomal fotorealistyczne tekstury, ale i bardzo zaawansowaną mimikę twarzy. Ile z tych zapewnień przetrwa do finalnej wersji nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale na dotychczasowych materiałach Advanced Warfare wygląda imponująco, choć z pewnością daleko mu do prawdziwie next-genowej jakości. Sama gra ukaże się w wersji na PC, PS3, PS4, Xbox 360 oraz Xbox One (dwie ostatnie platformy jako pierwsze otrzymają DLC). Nad produkcją tytułu na komputery stacjonarne oraz konsole nowej generacji czuwa oczywiście Sledgehammer Games, jednak prace nad konwersją pod kątem starszych platform Sony i Microsoftu powierzono innemu deweloperowi. Pomimo braku jednoznacznego komunikatu, bazując na dotychczasowych informacjach, możemy być bardziej niż pewni, iż zadanie to trafiło w ręce High Moon Studios, znanego z serii gier Transfomers oraz całkiem znośnego Deadpoola.

Luc | GRYOnline.pl

Zostało jeszcze 55% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Graliśmy w Devil May Cry 5 – fani zapłaczą ze szczęścia
Graliśmy w Devil May Cry 5 – fani zapłaczą ze szczęścia

Przed premierą

Devil May Cry 5 to dokładnie ta gra, której chcieli fani cyklu niezadowoleni z DmC. Dziadek slasherów powraca w świetnym stylu, nie zmieniając tego, co zawsze działało świetnie, a jedynie wprowadzając drobne, interesujące zmiany.

Jak GTA 6, tylko na Dzikim Zachodzie – Red Dead Redemption 2 zachwyca
Jak GTA 6, tylko na Dzikim Zachodzie – Red Dead Redemption 2 zachwyca

Przed premierą

Po ponad dwóch godzinach pokazów, rozmów oraz w końcu grania w Red Dead Redemption II wyłania się obraz szalenie ambitnej produkcji, która stara się przede wszystkim stworzyć prawdziwie wciągający, charakterny wirtualny Dziki Zachód.

Doom Eternal – tak powinno się traktować legendy!
Doom Eternal – tak powinno się traktować legendy!

Przed premierą

Doom Eternal nie zapowiada się na bezpieczny sequel. To będzie coś jak druga część Terminatora czy Obcego przy swoich pierwowzorach, a ponadto prawdziwy hołd oddany klasycznej wersji Dooma. Tak powinno się traktować legendarne marki z lat 90.!