Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Call of Duty: Advanced Warfare (PC)

Dodatki do Call of Duty: Advanced Warfare

Call of Duty: Advanced Warfare - Reckoning
Call of Duty: Advanced Warfare - Reckoning

dodatek do gry3 września 2015

Czwarty dodatek DLC do gry Call of Duty: Advanced Warfare, zamykający listę rozszerzeń udostępnianych w ramach przepustki sezonowej. Dodatek wnosi do gry tradycyjną liczbę nowości, wliczając w to nowe mapy do gry wieloosobowej, ostatni epizod trybu Exo Zombies oraz zestaw pomniejszych dodatków. Podczas zabawy na nowych mapach odwiedzimy m.in. arktyczne wykopaliska (Fracture), jedną z dzielnic Nowego Bagdadu (Overload), opanowaną przez epidemię wyspę (Quarantine) oraz zamkniętą lokację w Seulu, stolicy Korei Południowej (Swarm). W czwartym epizodzie trybu Exo Zombies śledzimy losy bohaterów, którzy podczas ucieczki z lotniskowca korporacji Atlas odkrywają, że jeden z byłych członków ekipy został zamieniony w zombie. Podczas walki z nowymi przeciwnikami korzystamy tu m.in. z niedostępnej wcześniej broni energetycznej o nazwie Trident Reflected.

Call of Duty: Advanced Warfare - Supremacy
Call of Duty: Advanced Warfare - Supremacy

dodatek do gry2 lipca 2015

Trzeci dodatek DLC udostępniony w ramach przepustki sezonowej do gry Call of Duty: Advanced Warfare. Rozszerzenie oferuje kolejny epizod trybu Exo Zombies o nazwie Carrier, w którym poznajemy dalszy ciąg historii z obu poprzednich DLC. Bohaterowie zostają uwięzieni na lotniskowcu firmy Atlas, gdzie muszą stawić czoła wrogim grupom Atlas Strike i Sentinel oraz oczywiście hordom żywych trupów. W tym epizodzie pojawia się nowa postać, w którą wciela się Bruce Campbell, znany głównie za sprawą kultowej trylogii horrorów Evil Dead. Drugim z elementów dodatku są tradycyjnie cztery nowe mapy do zabawy wieloosobowej. Odwiedzamy w nich: wojskowy transportowiec cumujący na Tamizie (Parliament), okolice pałacu prezydenckiego w Rosji (Kremlin), ukryty ośrodek szkoleniowy korporacji Atlas w Colorado (Compound) oraz dach wieżowca tejże samej organizacji (Skyrise). Co ciekawe, mapa ta oparta jest na znanej z Modern Warfare 2 lokacji o podobnej nazwie (Highrise).

Call of Duty: Advanced Warfare - Ascendance
Call of Duty: Advanced Warfare - Ascendance

dodatek do gry30 kwietnia 2015

Drugie z rozszerzeń DLC, przygotowanych dla posiadaczy przepustki sezonowej do Call of Duty: Advanced Warfare. Dodatek niesie ze sobą kolejny epizod kooperacyjnego trybu Exo Zombies, który został wprowadzony wraz z poprzednim rozszerzeniem Havoc. Wraz z nim pojawia się także poboczny tryb zabawy Civilian Extraction Mode, polegający na ewakuacji cywilów z obszaru zagrożenia oraz niedostępna wcześniej broń, Magnetron Microwave Gun, z której mogą korzystać bohaterowie. W rozszerzeniu pojawiają się też tradycyjnie cztery nowe mapy, przeznaczone do zabawy wieloosobowej. Przenoszą one graczy do kompleksu apartamentów w Sydney (Expand), w miejsce katastrofy statku obcych (Site 244), do sztucznie wykreowanej imitacji środowiska naturalnego (Climate) oraz na nielegalny targ zlokalizowany w przemysłowej strefie miasta (Chop Shop). Zestaw nowości uzupełnia całkiem nowy oręż w postaci miotającej energią broni OHM, której możemy używać zarówno jako karabinu maszynowego, jak i strzelby.

Call of Duty: Advanced Warfare - Havoc
Call of Duty: Advanced Warfare - Havoc

dodatek do gry3 marca 2015

Pierwszy dodatek DLC udostępniony w ramach przepustki sezonowej do gry Call of Duty: Advanced Warfare. Rozszerzenie wprowadza do rozgrywki cztery nowe mapy, przeznaczone do rozgrywki wieloosobowej. Dzięki nim odwiedzimy ruiny ośrodka badawczego (Core), futurystyczną konstrukcję w centrum Dallas (Urban), porzucony motel (Sideshow) oraz ośnieżone miasteczko narciarskie (Drift). W rywalizacji przyda się nam nowa broń: karabin szturmowy E-54 oraz jego zmodyfikowana wersja AE4 Widowmaker. Największą nowością dodatku jest jednak nieobecny wcześniej tryb fabularny Exo Zombies, przeznaczony do zabawy w trybie kooperacji. W grze wcielamy się w niewyszkolonych członków personelu tajnego ośrodka badawczego, którzy wykorzystując dostępną w grze broń, stawiają czoła krwiożerczym mutantom, powstałym w wyniku rozprzestrzenienia się śmiertelnego wirusa. Bohaterom wydarzeń ukazanych w Exo Zombies głosów użyczyli znani aktorzy, tacy jak Bill Paxton, John Malkovich czy Rose McGowan.