Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 13 stycznia 2014, 10:28

autor: Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

Assetto Corsa - wyścigi z modelem jazdy, który zawstydza konkurencję

Nadchodzi czas “włoszczyzny”. Walka o tytuł symulacyjnego króla wyścigów wcale nie została jeszcze rozstrzygnięta. Do mety zbliża się właśnie nowy zawodnik ze słonecznej Italii. Czy ma szansę powalczyć o koronę?

Ten tekst był przygotowany przed premierą gry.

Będę brał cię w aucie marki BMW. - 2014-01-13
Będę brał cię w aucie marki BMW.

Wrażenia z jazdy są niesamowite. Dosłownie czuć każdego z koni galopujących pod maską. Moc auta, jego wagę, przyczepność opon. W połączeniu ze świetnie oddanymi porykiwaniami silników i brudną przednią szybą immersja robi z człowiekiem co chce. Może poprawiłbym trochę działanie force feedbacka. Ale poza tym jest dosłownie bosko. Na razie możemy doskonalić umiejętności w ośmiu lokacjach na dwunastu torach, gdyż autorzy byli tak mili i na przykład umieścili tor Monza w wersji współczesnej i tej z 1966 roku. Poza tym mamy Vallelungę, Silverstone, Magione, Imolę, tor driftowy i dwa przeznaczone dla dragu. Jak więc widać, głównie mamy do czynienia z włoszczyzną, co akurat nie każdemu musi przypaść do gustu.

Warto w tym miejscu podkreślić, że gra jest przystępna także dla osób lubiących nieco łatwiejsze wyzwania. Trochę z niesmakiem informuję, że można nawet grać na klawiaturze, czego jednak absolutnie nie zalecam. Bądźmy poważni, jakikolwiek pad to absolutne minimum, choć oczywiście najwięcej z gry wyniosą osoby zaopatrzone w kierownice. Moją G27 gra wykryła natychmiast, nie było potrzeby nawet nic kalibrować czy poprawiać.

Przemysław Zamęcki | GRYOnline.pl

Zostało jeszcze 63% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Testujemy grę BeamNG.drive - takich kraks nie ma nawet Burnout
Testujemy grę BeamNG.drive - takich kraks nie ma nawet Burnout

Przed premierą

Gry samochodowe od lat zmagają się z problemem realistycznego przedstawienia uszkodzeń pojazdów. W parze z coraz lepszą grafiką nie idzie bowiem fizyka odpowiedzialna za wizualne przedstawienie wszelkich uszkodzeń. BeamNG.drive robi to inaczej.

Po co komu nowe Heroes of Might and Magic, skoro nadchodzi Songs of Conquest
Po co komu nowe Heroes of Might and Magic, skoro nadchodzi Songs of Conquest

Przed premierą

W niszy, która powstała po porzuceniu przez Ubisoft serii Heroes of Might and Magic sukcesy odnosić mogą mniejsi twórcy, tacy jak Lavapotion. Ich Songs of Conquest może być najlepszą grą w stylu „hirołsów” od czasów kultowej trójki.

Widzieliśmy grę The Guild 3 – gra o kupiecki tron
Widzieliśmy grę The Guild 3 – gra o kupiecki tron

Przed premierą

Trzecia odsłona średniowiecznych symulatorów kupieckich nadchodzi wielkimi krokami. Znowu przyjdzie nam bogacić się, rozwijać i dbać o swoją rodzinę, a dodatkowo rywalizować z tajnymi stowarzyszeniami. Czas na grę o kupiecki tron.