Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 12 czerwca 2013, 12:20

autor: ElMundo

Pierwsze mecze w FIFA 14 za nami - wrażenia z gry

FIFA nie stoi w miejscu - najnowsza część piłkarskiej serii wprowadza wiele zmian w systemie rozgrywania futbolówki. Zapowiada nam się bardziej taktyczna, realistyczna odsłona.

Przeczytaj recenzję Recenzja gry FIFA 14 - bez wielkich zmian, za to z polską Ekstraklasą

Moją uwagę podczas przeprowadzania akcji skrzydłami boiska zwróciło znacznie poprawione i inteligentniejsze zachowanie graczy zbiegających w pole karne przeciwnika i oczekujących na dośrodkowanie – bardzo często nie chowają się już za obrońcą, licząc na to, że łaciata sama spadnie im na głowę, tylko atakują ją, wybiegając na krótki słupek lub wyprzedzając spóźnionych defensorów i w ostatniej chwili zmieniając kierunek biegu. Napastnicy lepiej radzą sobie na pograniczu spalonego – najbardziej wysunięci zawodnicy umiejętnie absorbują uwagę rywali i zazwyczaj wybierają dobry moment, by opuścić linię defensywy drużyny przeciwnej z nadzieją na otrzymanie precyzyjnego podania prostopadłego. To, czy taka akcja zakończy się powodzeniem, zależy oczywiście od naszego wyczucia czasu.

Pierwsze mecze w FIFA 14 za nami - wrażenia z gry - ilustracja #1

Choć zawdzięczam to wyłącznie przypadkowi, miałem również okazję dobrze przetestować nowy system strzałów – sposobność do tego była tym lepsza, że przeciwnik preferował raczej wesoły, ofensywny futbol.... Dość powiedzieć, że jeden z meczów zakończył się wynikiem 7:0 Największą różnicę widać przy posyłaniu mierzonych, technicznych uderzeń w narożniki bramki – trajektoria lotu wygląda zdecydowanie lepiej i bardziej realnie odzwierciedla nasze zamiary. Trochę trudniejsze do wykonania okazują się mocne, soczyste petardy – w tym wypadku jeszcze więcej zależy od czasu, jaki mamy na przygotowanie do ich oddania.

Amadeusz ElMundo Cyganek | GRYOnline.pl

Zostało jeszcze 48% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Grałem w Doom Eternal i co za dużo... to na zdrowie!
Grałem w Doom Eternal i co za dużo... to na zdrowie!

Przed premierą

Spędziliśmy trzy godziny w skórze Doom Slayera broniąc Ziemi przed inwazją demonów. Czy nowy Doom nie jest zbyt podobny do poprzedniego? Czy nie za dużo tu platformówki i RPG? Znamy już odpowiedzi na część Waszych pytań.

Legends of Runeterra – graliśmy i wiemy, co karcianka LoL zrobi lepiej od Hearthstone'a
Legends of Runeterra – graliśmy i wiemy, co karcianka LoL zrobi lepiej od Hearthstone'a

Przed premierą

Deweloperzy z Riot Games mają ambitny plan działania. Chcą zrobić Hearthstone'a – tylko lepszego. Mieliśmy okazję parę godzin pograć w Legends of Runeterra, więc przedstawiamy wam nasze wrażenia i wstępną opinię.

Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować
Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować

Przed premierą

Powiem coś kontrowersyjnego. Na pokazie Cyberpunka 2077 w Kolonii zobaczyłem diablo imponującą grę, ale po prostu grę. Taką, która w pewnych momentach, owszem, zachwyca, ale w innych zwyczajnie irytuje i rozczarowuje.