Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 26 lipca 2012, 09:58

Scrolls - nowa karcianka od twórców Minecrafta

Kolejnym po Minecraftcie projektem studia Mojang jest karcianka Scrolls. Czy powtórzy olbrzymi sukces komercyjny debiutanckiej gry tego zespołu?

Ten tekst był przygotowany przed premierą gry.

Głębia rozgrywki w Scrolls kryje się głównie samych kartach, ich odpowiednim wykorzystywaniu oraz we właściwym ułożeniu talii. Ten ostatni aspekt jest niezwykle ważny i większość graczy będzie spędzać długie godziny na dobieraniu kart i decydowaniu, które z nich zabrać, a które zostawić. W decku musi znaleźć się minimum czterdzieści zwojów, a jednocześnie możemy w niej posiadać maksymalnie trzy konkretnego typu. Gra pozwoli na komponowanie wielu talii, a pojedyncze karty będą mogły wchodzić w skład wielu naszych zestawów. Oczywiście dla początkujących przygotowane zostaną gotowe układy.

Sama mechanika walki nie jest skomplikowana. Większość postaci atakuje wzdłuż planszy, celując w naprzeciwległy posąg przeciwnika, niezależnie od tego, jak daleko się od niego znajduje. Dlatego niezwykle istotne jest blokowanie drogi do własnych posągów postaciami lub strukturami. Całość została zaprojektowana tak, aby starcia były dynamiczne i nie trwały zbyt długo. Najlepszym przykładem jest tu przenoszenie siły ataków. Jeśli cios zada więcej obrażeń niż przeciwnik ma punktów życia, to po jego zabiciu pozostałe punkty ataku zranią stojącego za nim wroga.

Adrian Werner | GRYOnline.pl

Zostało jeszcze 60% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Po co komu nowe Heroes of Might and Magic, skoro nadchodzi Songs of Conquest
Po co komu nowe Heroes of Might and Magic, skoro nadchodzi Songs of Conquest

Przed premierą

W niszy, która powstała po porzuceniu przez Ubisoft serii Heroes of Might and Magic sukcesy odnosić mogą mniejsi twórcy, tacy jak Lavapotion. Ich Songs of Conquest może być najlepszą grą w stylu „hirołsów” od czasów kultowej trójki.

Widzieliśmy grę The Guild 3 – gra o kupiecki tron
Widzieliśmy grę The Guild 3 – gra o kupiecki tron

Przed premierą

Trzecia odsłona średniowiecznych symulatorów kupieckich nadchodzi wielkimi krokami. Znowu przyjdzie nam bogacić się, rozwijać i dbać o swoją rodzinę, a dodatkowo rywalizować z tajnymi stowarzyszeniami. Czas na grę o kupiecki tron.

To nie są Settlersy, na które czekałem (obym się mylił)
To nie są Settlersy, na które czekałem (obym się mylił)

Przed premierą

Miałem okazję przetestować The Settlers. Niestety, nowa odsłona mojej ukochanej serii wzbudziła u mnie liczne wątpliwości. A już przed zagraniem miałem ich sporo…